Skocz do zawartości

Plusowanie, dziękowanie - małe nowości na forum


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wprowadziłem kilka małych nowych funkcjonalności na forum. Za chwilę na forum w postach pojawią się dodatkowe opcje.

 

1. Podziękowania

2. +

3. -

 

To dobrze znane opcje stosowane od dawna na innych forach czy grupach dyskusyjnych.

 

Podziękowania są publiczne i jawne. Plusowanie i minusowanie postów nie jest już publiczne. Po prostu jeśli zgadzamy się z czyjąś wypowiedzią możemy użyć opcji "+". Jeśli nie "-". Jeśli autor nam pomógł w czymś możemy użyć opcji "Dziękuję".

 

Reputacja w dalszym ciągu zostaje bo tak naprawdę jest z tym powiązana. Podziękowania i plusy wpływają pozytywnie na reputację (moc: 2pkt i 1pkt). Minus - "-1pkt".

 

Jeśli suma w jakimś poście będzie ujemna (-10) post zostanie ukryty. Jeśli to będzie nadużywane to zobaczymy.

 

Zobaczymy jak to się przyjmie. W przyszłości na tym samym silniki chciałbym wprowadzić oznaczanie wątków w niektórych działach jako rozwiązane oraz np. w galerii myślę czy w podobny sposób nie rozwiązać np. głosowania na rekomendacje zamiast gwiazdek o których mało kto wie. Te opcje są bardziej widoczne. Na razie jednak do dyspozycji są te trzy opcje.

 

Możliwości jeśli chodzi o wygląd są w pewnym stopniu ograniczone. Na pewno będę chciał zmienić ikonki. Chciałem i tak to zrobić tak, aby nie psuło czytelności. Zobaczymy czy się przyjmie.

 

Edit: Zapomniałem, ale będzie możliwe tworzenie statystyk najlepszych postów etc... Ale tutaj jeszcze trochę rzeczy mi zostało do przetłumaczenia.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć. Fajnie, bardzo fajnie.

 

Jedyna rzecz do której mógłbym się przyczepić to spadek czytelności postów. W sumie jedna funkcja, a jakby na to nie patrzeć doszło dość dużo elementów. Pasek po lewej stronie (z nazwą użytkownika, liczbą postów itp. trochę niepotrzebnie się rozszerzył, chyba przez to że "Podziękowania (Received)11" jest tak długie)

 

Dodatkowo ten pasek na dole i trzy ikonki do oceniania - też tak to rozbite wszystko, może da się to jakoś zapakować na jedną listwę? Albo jeszcze lepiej, zintegrować informacje ze zdania "Post Thanks / Like - 0 Podziękowania, 0 na tak, 0 na nie" z guziczkami do oceniania, coś w tym stylu:

beznazwy2co.jpg

 

Pomysł raz jeszcze podkreślę - naprawdę fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz angielskiej wersji językowej? Gdzie masz to "Post Thanks / Like"? Tego nie powinno być. To zmieniałem. U mnie pod avatarem jest krótkie "Podziękowania". Nic więcej.

 

Właśnie testowałem jak to zbić, ale zawsze jest czymś problem. Grafiki na pewno obędziemy chcieli zmienić.

 

Na początku uruchomiłem te ikonki bez opisów, ale Operze style szaleją. Inna sprawa, że bez opisów nie było to widoczne. Na pewno postaram się to jeszcze zmienić tak, aby było czytelniejsze. Chciałbym zacząć od ikonek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, polskiej. Ale mnóstwo rzeczy mam po angielsku, mieszane wszystko z polskim. Odkąd pamiętam tak jest, nie po tych dzisiejszych zmianach. Tutaj screen:

 

beznazwy4fn.jpg

 

Plusowanie i minusowanie postów nie jest już publiczne.

A ja ciągle widzę, nie wiem jak z minusowaniem, ale plusowanie widzę jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pasek na dole przeszkadza moim zdaniem, zbyt duży. No i co jak tam będzie 20 użytkowników a nie 4? Lepiej sama ikonka z cyferką, bez użytkowników (ewentualnie do rozwinięcia klikiem).

 

o ten pasek:

Podziękowania - 4 Podziękowania, 4 na tak, 0 na nie

Ania, Miłosz3ds, indian, pionix podziękował

Miłosz3ds, indian, mirach, pionix jest na tak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz. Faktycznie. Uprawnienia poprawione. Teraz powinno być dobrze. Co do polskiego to nie rozumiem. Kilka dni temu wgrałem taki 99% plik z tłumaczeniem (zakupiony). Naniosłem swoje poprawki. Teraz ten dodatek był po ang. ale przetłumaczyłem część widoczną.

 

U mnie to po lewej jest po polsku. Muszę to sprawdzić od czego to zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pasek na dole przeszkadza moim zdaniem, zbyt duży. No i co jak tam będzie 20 użytkowników a nie 4? Lepiej sama ikonka z cyferką, bez użytkowników (ewentualnie do rozwinięcia klikiem).

 

o ten pasek:

 

Ten pasek ma się zwijać jak będzie więcej niż 5. Przynajmniej tak jest w opcjach. Na ten moment nie jestem w stanie właśnie przez to, że to generowane jest z bazy dla każdego przycisku z osobna lepiej to zwinąć.

 

Dodatkowo tylko pierwsza linia pokazuje (podziękowania nicki).Druga tylko liczbę. Będę to jeszcze oglądał. Ale to większe nie powinno być.

 

Miłosz: sprawdz ten język. Weź przełącz na ang. i wróć do polskiego. Bo widzę, że tez np. przycisk odp. z cytatem masz po ang. Tak nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie znalazłem takiego "hacka" na to. To jedynie już edycja wszystkich szablonów + CSS. Wszystko się da tylko, później te szablony przy jakiejkolwiek zmianie to masakra. Ale temat na pewno nie jest zamknięty.

 

Posty znikają w sensie są zwijane. Zawsze możesz je rozwinąć jeśli bardzo chcesz. To nie tak, że tego nie widać zupełnie. Da się to zobaczyć jak ktoś będzie chciał. Zresztą zobaczymy. Ja testowałem to na małej grupie. Na pewno wiele rzeczy wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszałbym reputacji z plusami i minusami. Wydaje mi się, że połowa co aktywniejszych użytkowników w niedługim czasie będzie miała zielony pasek takiej wielkości jak Ty ;)

 

Nie do końca. Plusowanie zwiększa reputację, ale tylko po jedyncze punkty. Nadal jeśli ktoś ma dobra reputację +rep może dać więcej punktów. Inna sprawa, że zmieniłem punktację. Przeliczę przez noc. Paski się skrócą, trochę większe są limity :) Też o tym samym pomyślałem. Ale to nie powinien być problem. Wręcz właśnie fajnie, że będzie większy ruch.

 

Jestem ciekaw tych statystyk tylko trochę niech zostanie poklikane. Już zresztą trochę jest.

Edit: Zapomniałbym. Plusowanie i minusowanie (najwazniejsze minusowanie) jest od 10 postów. Dziękowac mogą nawet nowi użytkownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, dzięki! Po zmianie na angielski, potem znów na polski wszystko gra.

 

Dodatkowo kilka dni temu naprawiłeś ten błąd dotyczący ustawienia strefy czasowej, chyba dzięki tej aktualizacji. Wcześniej naprawiłeś mi to "jednorazowo" chyba jakoś indywidualnie, potem przy zmianie jakiejś głupiej opcji, nawet nie dotyczącej czasu i daty wszystko się skopało, nie chciałem już zawracać znów głowy. Teraz wszystko jest jak powinno być.

 

Plusy i minusy już anonimowe!

 

Nie do końca. Plusowanie zwiększa reputację, ale tylko po jedyncze punkty. Nadal jeśli ktoś ma dobra reputację +rep może dać więcej punktów. Inna sprawa, że zmieniłem punktację. Przeliczę przez noc. Paski się skrócą, trochę większe są limity :) Też o tym samym pomyślałem. Ale to nie powinien być problem. Wręcz właśnie fajnie, że będzie większy ruch.

 

A będą nowe tytuły? :D ciągle tylko roztaczam tę aurę :/ :P

Edytowane przez Miłosz3ds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To jest poprawione. To co ciekawe był bug vB. To było związane z tłumaczeniem, a nie powinno mieć z tym związku.

 

RaVirr: jeden plus i wszystko będzie jak wcześniej :)

 

Jeszcze jedna zaległość mi zostanie do odpalenia - albumy. Ale to jeszcze muszę przećwiczyć.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz to co napisałem w innym poście można równocześnie wsadzić i plus i minus, dwa nie ma zadnej blokady przed tym żeby np dawać minusy tylko jednemu użytkownikowi jednak patent z repa był sensowny jak dałem iksinskiemu to nie ma tak zebym mu zaraz znowu dodał czy ujął punktów, niestety na forum jest kilku takich co to nie potrafią przyjąć żadnej krytyki i będą z nudów i innych przesłanek robili takie rzeczy

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Mam wrażenie, że nie rozumiesz jak to działa. Jest to powiązane powiązane z reputacja. Ma to właśnie wpływać pozytywnie na konstruktywne komentarze. Dostaniesz minusa, nic się nie stanie. To znaczy, że ktoś ma inne zdanie. Łatwiej odnaleźć prawidłowy komentarz. Dostaniesz minusa i np. 10 plusów. W czym problem? Spokojnie.

 

W zasadzie to bardziej powinni się tego obawiać trollujacy niż ci co komentują konstruktywnie.

 

A limit na minusy jest, ale go nie podaje. Spamera minusowego łatwo wykryć.

 

--

Wysłano z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shadowsexpe ma chyba na myśli że np. ja mogę dać zarówno plusa jak i minusa do jednego posta.

A mnie zastanawia jedna rzecz - dlaczego w jednym wątku jest przycisk "dzięki", a w innym nie? Jest jakiś limit "podziękowań" w jednym wątku dla jednej osoby?

 

To poprawie. Podziękowanie jest publiczne. I nie dotyczy dyskusji. Wylaczylem to tam. Po podziekowaniach będzie można wylapac tych bardziej pomocnych userow. To jest najważniejsze. W dyskusjach ogólnych nie wiem czy ma to sens dlatego tutaj to wyłączyłem.

 

Edit

Ten bug został poprawiony. Jak się kliknie + to już nie powinno być -. Sprawdzę w domu bo tak na szybko z telefonu to zrobiłem czekając w kolejce do lekarza :)

 

--

Wysłano z telefonu

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacowny Nadrektorze Adku używam opery po polsku i ciągle mi tez się wyświetla pod awatarem Post Thanks / Like a nie podziękowanie, dwa nie wiem może to tylko u mnie ale jak wejdę w "mój profil " i wybieram Post Thanks/Like to w momencie jak chcę otworzyć wcześniejszą stronę niż bieżąca ze statystykami to wywal takie hasełko w nowym oknie opery

"Stan przekierowania

Nastąpiło przekierowanie pod adres http://www.max3d.pl/forum/member.php?u=30658&page=2&tab=thanks&perpage=20. Aby tam przejść, kliknij ten odnośnik.

Dokument wygenerowany przez przeglądarkę Opera."

 

Może to błąd tylko w operze jeśli tak to się przesiada na inna przeglądarkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi bardzo często wyskakuje błąd przy kliknięciu na "podziękowania", gdy chcę rozwinąć otrzymane i przekazane. Albo wyświetla mi się biała pusta karta, albo błąd forum max3d.pl, że jeżeli uważam że ta strona powinna działać właściwie, żebym skontaktował się z administratorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adku sam pomysł nie jest zły tylko że rozumiem że mi ktoś "nie" wstawia jak się nie zgadza z moim zdaniem jego prawo ale naprwde idiotycznie wygląda "nie" pod praca dopiero umieszczona szczególnie że np autor nie wyraził żadnego sadu taki system dla leniwych kiedyś musiał człowiek napisać te kilka slow dlaczego nie a teraz ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimator nie chodzi o mnie tylko wczoraj spotkałem się już któryś raz z rzędu z takim czymś ktoś umieścił prace po długiej nieobecności i bum "nie " szkoda że takie postępowanie może zniechęcać ludzi. Ja np wole dostać tekst w stylu " zupełna kaszana weś to zrób na nowo " niż takie cuś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności