Skocz do zawartości

animacja 3d : "Dull Life"


Bartman

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszamy do obejrzenia filmu podtytułem „Dull Life”, („Matowe Życie”), który robiliśmy w dwuosobowej grupie, czyli Marcin Michalak i Wiktor Bartman. Jest to film studencki (film dyplomowy magisterski w PJWSTK, pod nadzorem Jacka Rokosza i Wojtka Wawszczyka). Przed przystąpieniem do realizacji filmu mieliśmy podstawowe pojecie o modelowaniu. Podczas pracy nad filmem uczyliśmy się rigować a co najważniejsze animować. Nie licząc pisania scenariusza, narysowania storyboardu a także animaticu. Praca nad filmem zajęła nam około 4-5 miesięcy wraz z udźwiękowieniem. Film powstał w programie Maya, postprodukcja After Effects, udźwiękowienie Logic Pro.

 

Film opowiada o mężczyźnie w średnim wieku prowadzący szare życie typowego pracownika biurowego, z wielką miłością dba o swoją teczkę. Pewnego dnia, zagoniony pracą, nie zauważa zniknięcia „skarbu”. Ogromnie nieszczęśliwy z powodu poniesionej straty, rozpoczyna poszukiwania. Nie jest jednak skłonny zmienić swojego stosunku do wyimaginowanych wartości nawet w obliczu zbliżającej się zagłady.

 

Zapraszamy do obejrzenia a także komentowania.

 

 

Pozdrawiamy

 

Marcin Michalak i Wiktor Bartman

Edytowane przez Bartman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak na dość krótki czas realizacji to kupa roboty. Fajna i spójna stylistyka, trafiony do niej dobór ortogonalnych ujęć.

Fajnie, że w pjwstk coś się dzieje. Rozumiem, że to z wydziału SNM? Pozdrawiam kolegę absolwenta PJ'u :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wyjaśnić, żebyście się nie dziwili...:)))....to nie jest dobre miejsce dla rzeczy skończonych... tutaj jest enklawa rzeczy nieukończonych, stojąca wśród wzgórz krainy wiecznego nie zaczynania... mącenie ukończonością tu zastanego schematu wywołuje u tubylców pełnych wszechwiedzy... ślepotę na życzenie.... wtedy mniej boli...:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo kreatywne, wiele świetnych pomysłów i faktycznie sporo roboty. Gratulacje także za świetnie dobraną i poprowadzoną stylistykę. Nic tylko teraz rozesłać filmik do duzych agencji i realizować się we własnym open space pracując nad reklamami chrupków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne. Kamerka w iso i stylówka bardzo na plus, kolory otoczenia również miłe dla oka. To co mi się nie podobało to dźwięki bohatera i jego mimika. Najsłabszy motyw to kula ziemska która wyglądała jak zrzut ekranu ze źle zrobionego modelu lowpoly. Jakieś 15 minut na zagęszczenie siatki i ustawienie ostrych krawędzi, bardzo by pomogło. Najfajniejsza oczywiście była sekwencja z taksówką. ;)

Gratulacje za doprowadzenie projektu do końca. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się bardzo decyzje montażowe -podczas jazdy taksówką czy zmiany miejsc pracy w biurze - to bardzo napędza film. Podoba mi się, że do końcówki czyli całej katastrofy są nawiązania już wcześniej dzięki czemu czuję, że jest to spójne i zaplanowane. Powtarzający się donut też dodaje filmowi spójności :D Podoba mi się nie tylko stylistyka ale i znaczenie (nie wiem czy zamierzone czy robione "na czuja") kolorów. Fajnie, że jest sporo humoru, to odciąża film z patosu którego często jest sporo w "ambitnych" debiutach czy filmach studenckich. Nie nudziłem się ale i tak można by film o dwie minutki ukrócić chyba, pierwsza połowa troszkę się dłuży. Albo dać bohaterowi więcej konfliktów nawet jeśli jest "typowym biurowym szarakiem" - powinien podejmować więcej decyzji które mają konsekwencje dla głównej historii i tego jak się ona zakończy. Dlatego końcówka i wybór otwarcia teczki jest najciekawszy.

 

A od strony technicznej ta tak jak już wspomniano - fajny pomysł z kamerą iso i kolorystyka, uśmiałem się z motywu z znacznikiem współrzędnych, chociaż wszyscy "nie-graficy" raczej nie załapią...:) Prostota też mi się podoba ale czasem niektóre obiekty mają zbyt dużo krawędzi żeby uznać je za proste a za mało żeby były zupełnie gładkie - przez co wygląda to na błąd..np kubek albo zegar w zbliżeniach..kula ziemska też wygląda dziwnie w porównaniu z innymi planetami - mniej segmentów ma chyba.. ale to takie moje czepialstwo :) gratuluję ukończenia, fajny film :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dużo trafnych uwag:) Tak kolory były robione z pełną świadomością tzn : wybraliśmy pewien zakres z palety barw i nakładaliśmy je na pas surface shading, dodatkowo wyrzuciliśmy całkowicie kolor zielony, aby uniknąć "kakofonii" kolorystycznej. Staraliśmy się dorzucać wiele ukrytych smaczków ale także staraliśmy się nie przegiąć w druga stronę. Montaż w połowie był zakończony na etapie animatiku, potem była zabawa z timingiem i montaż ostateczny. W scenie z taksówką, trochę "zaszaleliśmy" z żartem dla grafików 3d, taki był cel. A znacznik współrzędnych, był już przez niektórych oglądających nazywany , strzałkami, wektorami siły czy kierunkami świata :D

 

Jeszcze raz dzięki za komentarz , niebawem postaramy się wrzucić making off, to zdradzimy parę sekretów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności