Skocz do zawartości

Tygodniowy Speed Modeling #70 - FELGA


gregory

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolega założył temat bo nikomu się nie chciało i jeszcze narzekacie? Czemu sami nie założyliście takowego, był czas.

Co do samego powtarzania się tematu (nie wiem czy już taki był), uważam że admin/mod powinien stworzyć jakąś listę tematów już realizowanych.

Co do samego TSM - jak znajdę czas to spróbuję podejść do tematu.

 

@down widziałem tą listę, szkoda tylko, że ostatnia edycja tam zawarta to 36, a mamy już 70...

Edytowane przez YetoKnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był ... ze dwa lata temu. Od tamtego czasu pojawiło się wiele nowych użytkowników i w ogóle. Nie wiem po co zaczynać spine.

 

Pozwolę sobie rozpocząć. Ode mnie klasyczna felga która jest zarazem zapowiedzią całego samochodu ;)

felga.jpg

EDIT: sprawdziłem, speed z felgą jest z 2007 roku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, ciesze sie że nowy TSM ruszył i pojawiają sie kolejne prace:)

Jesli chodzi o temat, to zasugerował go jeden z użytkowników forum, po ponad miesięcznej przerwie od ostatniej edycji, która nie wypaliła, po której TSM prawie przestał istnieć bo nie było chętnych do założenia nowego tematu.

 

latos: zapomniałeś o siatce modelu, dodaj ją przed sondą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz wiecej osob musi sie wypowiedziec ale ja uwazam ze to zly pomysl. Po sculpcie nawet bardzo prostym model moze wygladac 2 razy lepiej, a nie kazdy umie, uzywa zbrusha czy innego. Dlatego jest bitwa w modelowaniu poly i osobna do sculpta, sa ta 2 zupełnie rozne techniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w TSM jak najbardziej dozwolony był też sculpting :) np. przy prosiaku:

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=35580

Ale chyba rzeczywiście powinno się to rozgraniczyć. Jednak jak najbardziej maxowy sculpt bym zaliczył, bo jednak tam się pracuje na zdecydowanie niższym poziomie siatki.

 

Powiem Wam że najmniej ze wszystkich zasad podoba mi się "zakaz" rendera.

Nie mam pojęcia jak można oceniać model bez oświetlenia. Jasne - poprawność siatki, ale tylko tyle. Przecież logiczne jest że kształt pojawi się dopiero przy dobrym oświetleniu modelu. To tak jakbyśmy chcieli oceniać i oglądać z jednej strony antyczne greckie rzeźby, mocno oświetlone tuż zza nas - czyli zero bryły, zero jakiegokolwiek cieniowania, czyli jednym słowem kształt płaski. Tutaj nie jest aż tak drastycznie, bo niby programy do 3d w viewporcie mają jakieś tam domyślne cieniowanie, ale tak czy inaczej jest ono PASKUDNE.

 

Z tego co pamiętam zakaz renderingu wszedł po kilku edycjach, w których wygrywały prace ładnie zakomponowane, a przede wszystkim ładnie oświetlone i wyrenderowane. Uczestnicy którzy nie mieli tyle doświadczenia z ustawianiem studio czuli się nie do końca sprawiedliwie potraktowani - trudno się im dziwić, bo wyrenderowana scena wygląda dużo ładniej niż zwykły screen z programu, czyli automatycznie zbiera więcej głosów.

 

Można bardzo prosto rozwiązać problem, dodatkowo urozmaicając i poprawiając stronę wizualną TSP. Do pobrania będą dwie scenki, z gotowym bardzo prostym studio i ustawionym renderem. Dwie scenki - jedna dla Vraya, druga dla Mentala, co kto lubi. Wtedy szanse będą wyrównane, milej się będzie oglądało, a do tego będzie więcej uczestników - wiem, że nie tylko mnie zniechęca brak możliwości wrzucania rendera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości rendera to myślę że nie ma się co martwić - po pierwsze da się poznać czy coś było ruszone, czy to aa, czy sampling świateł, czy gi. Poza tym myślę, że to musi być podobna sytuacja jaka jest z określeniem czasu modelowania. Wszyscy wiemy że to ma być 150 minut i tego się nie przekracza - z drugiej strony praktycznie nie ma jak tego sprawdzić. :)

 

Co do materiałów - myślę że standardowy Vrayowy wystarczy jak najbardziej, diffuse trochę rozjaśniony i elegancko - w Mentalu nie bardzo wiem jak to wygląda, co jest najlepsze do clay rendera, czy deafultowy maxowy materiał, czy jakiś arch podstawowy?

Oczywiście wszelki displacement, bump, normalki - czyli wszystkie mapy pomagające wzbogacić bryłę nie powinny być dopuszczone.

Modeling to modeling, render miałby wejść tylko i wyłącznie jako opcja prezentacji bryły.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja też. na szybko po pracy. takiego starucha zrobiłem. 60 minut. tyle czasu a i tak krzywy wyszedł :D a teraz ciekawe jak się załącza obrazki, tak jak Wy zrobiliście... :P

 

EDIT: hehe. to głupie, ale ja chyba nie wiem jak się dodaje te obrazki, żeby w dobrej wielkości szły. Chyba nie przez zarządzanie załącznikami? ale wstyd. pomocy!

 

felaw.jpg

Edytowane przez marcinW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: hehe. to głupie, ale ja chyba nie wiem jak się dodaje te obrazki, żeby w dobrej wielkości szły. Chyba nie przez zarządzanie załącznikami? ale wstyd. pomocy!

 

wejdz na tę strone http://imageshack.us/ załaduj obraz a potem skopiuj kod do linku bezpośredniego i wklej pod tekstem klikając wcześniej narzędzie "drzewo w ramce" dostępne nad oknem w ktorym piszesz post.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności