Skocz do zawartości

Sebastian Skrobol


Rekomendowane odpowiedzi

hejo

 

Nazywam sie Sebastian Skrobol i rysuje sobie kolorowe pierdoły

Co do tej pory zrobiłem można sobie zobaczyć np tu: http://skrobol.pl/

Tutaj bede rzucał same w miare swieże rzeczy. Wiem że to może raczej nie do końca stylówa dla tego forum ale jest tu cała masa zdolnych ludzi i licze że czasami ktoś mi powie coś mądrego.

 

Na pierwszy ogień mój kawałek z nowej paczki goverdose (reszte rzeczy mozecie sobie pogladać tutaj)

 

ss_trip_mini.jpg

Edytowane przez sebastianskrobol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Siemasz Sebastian, Twoje prace znam już z digarta, podobają mi się więc czekam na nowości. Stylówkę rzeczywiście masz inną od dominującej tutaj, ale uważam, że wniesie sporo świeżości :) Mam nadzieję, że na bieżąco będziesz coś wrzucał by teczka nie zginęła w czeluściach forum. Proponuję Ci wrzucić miniaturkę by sprawić by wątek stał się bardziej zauważalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne te rzeczy i jak dla mnie to bronią się, ale czasami przy rysunku przydałoby się więcej obserwacji - na przykład w przypadku drzew w obrazku z lisem, które potraktowane są bardzo schematycznie. Może nawet nie tyle to kwestia obserwacji (bo wiadomo, że to stylizowane prace), co zamęczanie kreskowaniem pewnych partii obrazu. Kiedyś na behance widziałem podobne linearne prace i wrzucę link, jak znajdę.

O, znalazłem: http://www.behance.net/brianluong

I kilka innych:

http://www.behance.net/gallery/Reindeer-for-Delikatessen/6473393

http://www.behance.net/gallery/Illustrations-pt2/6448445

http://www.behance.net/gallery/Heineken-Bottle/6509657

Mimo stylistyki forma nie jest jednak odpuszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki stary ! No Braiana Luonga znam bardzo dobrze :)

Tutaj akurat chcialem zeby drzewka byly schetmatyczne. Ale prawda tez jest taka ze mam straszne braki warsztatowe, caly czas sstaram sie to nadrabiac , duzo cwicze rysujac ze zdjec, rysujac rozne brylki w perspetywie itp ale progress caly czas nie jest taki jak bym chcial. Macie jakies swoje jakies triki na nadrobienie naprawde podstaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pracuj nad tym aby sobie wyrobić swój własny styl. Nie znam nikogo w Polsce kto rysuje podobnie jak ty ;). Weź przysiedź trochę nad tym, postylizuj trochę mocniej te linie ( zagraj różnymi grubościami ). Może bądź bardziej konsekwentny w cieniowaniu ( mnie np. bardzo razi po oczach, że jedne są kreskowane góra dół, a drugie w poprzek/ na skos.

 

Powiem ci że też mam dużo braków, staram się nadrabiać, ale jest ciężko. Jak chodzisz do pracy, a w domu czekają zlecenia i klienci prywatni, a tu jeszcze trzeba znaleźć czas na samorozwój i inne uciechy życia...

 

PS. I ten font też mi lekko nie gra...trochę jak w tym papierze toaletowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniu> no mysle ze jakis styl (a wlasciwie zalazek) juz jest, twiem co i jak mniej wiecej chcialbym robic teraz zostala mi juz tylko praca nad soba i warsztatem, a literki to nie font, robilem je z łapy, odkąd bawie sie w robienie plakatow ,nabralem strasznego szacunku do typografi i literki staram sie robic sam, poki co jeszcze kuleje w temacie ale mam nadzieje ze z czasem bedzie coraz lepiej.

KaliditusZaliditey> stylizacja stylizacja ale nie mial byc taki sztywny z gumowymi nozkami takze znowu sie braki odzywaja.

 

czas na dwie nowe rzeczy pierwszy to obrazek jeszcze ze swiat Fanart Marceline z Adventure Time (jezeli ktos nie ogladal to polecam bo urywa dupe.

marceline.jpg

 

Drugi z teraz, tribute dla zespolu ktory lubie sobie posluchac wzialem sobie uwagi troche do serca i posiedzialem dluzej , nad "kreseczkowaniem" staralem sie je faktycznie bardziej konsekwetnie ukladac i tworzyc z nich konkretne szejpy cieni.

tigers_jaw_tribute.jpg

img_0800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo, dużo miodności w teczce i na stronce :) fajny styl, fajne oryginalne rzeczy i klimat. Moim zdaniem nie powinienes sluchac nikogo z tego forum, i niczego zmieniac w swoim podejsciu. Nie masz problemow z podstawami wiec raczej idz dalej swoja droga, mi wydaje sie ona utrafiona i chyba swietnie sie na niej odnajdujesz. W tym szczegolnym przypadku bardziej mi sie wydaje na miejscu jakbys Ty doradzal innym a nie na odwrot ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewichan- Dziekoweczka, no jest bardzo daleko od perfekcyjnej, dlatego cwicze :)

 

Tethlona- Dzieki wielkie milo slyszec ze sie podoba. A problemy sa z podstawami (widac na szkicach), i napewno mi nie zaszkodzi jezeli podniose sobie poprzeczke. Dalej bede szedl droga ktora od paru lat sobie dreptam, ale poprostu chce zeby to wygladalo coraz lepiej. Madre porady zawsze sie przydadza, niewazne na jakim jestes levelu, zawsze mozesz podskoczyc wyzej :), wiec jak kos madrze mowi to ja slucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze idzie, szkice masz szczere i pojawiają się zaczątki różnych środków wyrazu. Ja jestem noobem jak idzie o znajomość digitalu i tego gościa wszyscy znają, ale dopiero ostatnio jakoś zobaczyłem jego szkice postaci i zostałem zmasakrowany( na dole bloga) perfekcja. Jeżeli już widziałeś jego szkice to post uznajmy za nieważny.

http://www.artpad.org/blog/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto oglądać przynajmniej raz dziennie, na przykładzie jego rysunków widać tę często powtarzaną prawdę, by w szkicach z natury nie rysować tego co się wie o budowie człowieka, a czego się tak na prawdę nie widzi jak np. oko to pestka z kółkiem w środku, nos to trójkąt, włosy to pojedyncze kłoski siana, klatka piersiowa to 2 duże placki i 6 małych jajek na brzuchu.A u niego każdy szkic to odkrywanie człowieka na nowo, nie znajdziesz tam schematu. Trochę przytrolliłem, sorry, sam mam sporo problemów z wdrukowanymi schematami i teraz odbijają mi się to czkawką. Pozdrawiam i powodzenia w pracy z naturą i w swoim stylu którego też nie zaniedbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja szkiców odemnie. Bohomazy powstawały jakos od połowy lutego do połowy kwietnia (wtedy skonczyl mi sie szkicownik i to wszytsko zeskanowałem). Szkicowałem praktycznie codziennie po pracy na rozgrzewke przed komiksem i zleceniami nad jakimi pracowalem w tamtym okresie. Od tamtej pory bohomazy powstaja juz w nowym szkicowniku, jak sie troche nazbiera bede wrzucal.

szkice1.jpg

szkice2.jpg

szkice3.jpg

szkice4.jpg

szkice5.jpg

szkice6.jpg

szkice7.jpg

szkice8.jpg

szkice9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię Twój styl, fajny też ten sposób prezentowania pracy na tej fakturce :)

Kurcze chyba też muszę se zorganizować lepiej miejsce pracy i taką deske do rysowania sprawić to będzie mi się bardziej chciało działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graficznie i literniczo są te rzeczy fajne. Dobre są też te dzikie kolory. Ośmielę się nawet twierdzić, że projektowanie graficzne idzie Ci lepiej nawet niż rysunek. Momentami mam wrażenie, że są takie fragmenty wymęczone trochę, gdzie nie masz kontroli nad kreską, ale i tak nie rzutuje to na odbiór. Pewnie to tylko kwestia praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWWoj- Dziekowka zawsze milo uslyszec dobre slowo od Ciebie, deska fajna sprawa jak sie duzo rysuje na kartkach ja prawie tylko tak rysuje wiec dzieki temu mniej plecy bola, a wydatek to jakies 150 zeta chyba wiec warto.

panRebonka No masz racje zaden ze mnie wybitny rysownik, dobrze ze mam tego fotoszopa... No ale pracuje nad swoim warsztatem praktycznie codziennie i mam nadzieje ze z czasem bedzie widac efekty.

swiezy dziekoweczka! haj fajf !

 

No i zeby nie bylo pusto, kolejny poster do kolekcji:

hcd_wall.jpg

hcd_mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam Twoje komiksy z czasów jak na digarcie siedziałem, styl który wyrobiłeś idealnie pasuje w te klimaty:) Z ostatnich prac najbardziej najfajniejsze chyba są te ulotki (króliczek świetny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWWoj - Dzieki stray ! Zawsze milo slyszec od kogos kto wymiata jak Ty !!!

Kolejna porcja szkicow pod tytulem "codziennie po robocie na rozgrzewke", szkice powstawaly jakos od polowy kwietnia do wczoraj.

Ktos zna jakies fajne tutoriale na temat rysowania dloni? Teraz przerabiam loomisa ale cos czuje ze jak skoncze to mi to nie wystarczy.

 

szkice_11.jpg

szkice_12.jpg

szkice_13.jpg

szkice_14.jpg

szkice_15.jpg

szkice_16.jpg

szkice_17.jpg

szkice_18.jpg

szkice_19.jpg

szkice_20.jpg

szkice_21.jpg

szkice_22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejo!

 

Troche nowego stuffu ode mnie:

 

poeta_1.jpg

Plansza z komiksu Poeta do scenariusza Dennisa Wojdy. Komiks wygral konkurs na komiks o Tuwimie.

hb_3.jpg

Plansza z komiksu Heartbeat, scenariusz tez pisal Dennis. Komiks wygral drugie miejsce przy tegorocznym konkursie mfk.

japan.png

Ilustracja na konkurs Eizo, dzieki niej mam nowy monitor.

black_tusk_net.jpg

img_1686.jpg

plakat na event.

zombie_web_0.jpg

stary zombie z szuflady

 

+ ostatnio przecieram nowe szlaki i zaczalem sie bawic w grupie spitpaint na fb, pokazuje moje dwie polgodzinne przygody z brushetem Safadiego.

tumblr_mvtcmbVsw51qh360zo1_1280.jpg

tumblr_mvgdg9xc1u1qh360zo1_1280.jpg

Mam jeszcze kilka pozniej wrzuce

 

Aha no i zalozylem sobie tumblra http://skrobol.tumblr.com/ wiec sie polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajowy plakat Black Tusk (nawet nie wiedzialem, ze chlopaki grali w Polsce), chociaz jak poszedles w centralny element to mozna bylo lepiej kompo zrobic bo troche leci to na lewo. Szacun za dzierganie tego w tradycyjnych technikach :)

 

Ten duszek tez ladny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności