Skocz do zawartości

Jaki sprzęt obecnie najlepiej pod render?


Gość Packanik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Packanik

Witam,

 

Od dwóch lat pracuje na komputerze który już powoli zaczyna mnie męczyć a mianowicie jego wydajność.

 

Aby osiągnąć render tej jakości w rozdzielczości ( 2000*1000 ) potrzebuje od 10 do 16 godz.

Jaki procesor najlepiej teraz kupić a może dwa ? np. 2x Intel Core i7 3770K ale czy istnieją takie płyty żeby to zamontować ? Nie potrzebuje rakiety mknącej z prędkością światła.

 

Jeśli uzyskam czas renderu takiego zdjęcia jak poniżej w czasie 4/6 godz. będę zadowolony ale im szybciej tym lepiej. (Budżet to około 4/5 tysięcy zł )

Używam: Sketchup + Vray

 

Pozdrawiam

Packanik

 

Render.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Cześć!

Wiesz co, raczej ciężko porównać te czasy. Wszystko zależy od ustawień, ale raczej coś takiego powinno iść na i7 2600k nie więcej niż kilka/kilkanaście minut. Nie wiem jaki masz sprzęt, ale nie sądzę że aż tak kiepski żeby taka scena tak długo się liczyła, raczej stawiałbym na kiepskie ustawienia i brak optymalizacji.

 

Ściągnij cinebencha 11.5, zobacz jaki masz wynik. Porównaj z wynikami innych procesorów, to już będzie jakiś wyznacznik. Tutaj na forum nawet możesz znaleźć wątek, gdzie jest wrzucona jedna scena testowa, akurat do 3ds maxa. Ale prześledź go, zobaczysz jakie są czasy na różnych procesorach.

 

Co do dwóch procesorów na jednej płycie - chyba nadal to się tyczy tylko xenonów, ale od jakiegoś czasu już nie śledzę sprzętu więc mogę się mylić. Myślę, że spokojnie 3770K starczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdz do WIP'a i pokaz ustawienia Vray'a, jestem pewien, ze za darmo ktos Ci pomoze zoptymalizowac ta scene i bedzie sie renderowac max 3-4h.

 

nie wiem czy predkosc renderowania vray'a w sketchup'ie i max'ie jest taka sama ale wydaje mi sie, ze ta scene w tej jakosci mozna bez problemu na i7 2600k w 1h wyrenderowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Packanik

Cześć,

 

Wyniki cinebencha nie porywają.

 

Co do optymalizacji w sketchupie i vray'u -już dawno szukałem z kiepskim rezultatem

Jedyna opcja w vray'u to "Purge Unused materials" szału nie robi usunie kilka zbędnych i na tym się kończy - mam wrażenie, że połowę nieużywanych i tak zostawi.

 

 

Polecacie i7 2600k taki dobry jest ten procek ?

 

cinebench.jpg

vray.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.2 w cinebench to faktycznie troche malo :/

 

jesli chodzi o ustawienia to rzuca sie w oczy w DMC Sampler Subdivs Mult ustawione na 2 (standard 1). W Light Cache zaznacz Use for Glossy Rays.

 

Napisz co trwa najdluzej IR, LC czy sam rendering

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

gdyby optymalizacja renderera polegala na znalezieniu jednej opcji ktora powoduje ze wszystko idzie szybko to zycie bylo piekne i łatwe :)

Tu chodzi raczej o takie ustawienie samplowania, materialow itp zeby uzyskac jak najlepszy obraz w rozsadnym czasie. Ty masz w ustawieniach Max 99 subdivow jeszcze z mnoznikiem x2. Widac ze daje ci to czysty render, ale taka ilosc sampli spowoduje ze render bedzie sie wlekl godzinami. Mi zwykle na render wystarcza max 16, czasem potrzeba podbic do 32 ale nigdy tak wiele.

 

Co do samego procka, rzeczywiscie, twoj aktualny procek w cinebenchu nie powala, ale strasznej tragedi nie ma. Moja 4 letnia maszyna ma 5,5 i sobie spokojnie radzi. i72600K to tez nie za nowy procek, ale oferuje bardzo duzo power'a w rozsadnej cenie, masa osob tutaj na forum na tym jedzie lub jechała.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Packanik

Cześć,

 

Jeśli chodzi o materiały oto kilka trudniejszych moim zdaniem ( tylna ściana, aluminium oraz szkło ) reszta to zwykła lekka tekstura z niedużym refleksem.

 

Oświetlenie to system daylight + dwa bloki rectangle light + kilka IES lights pod sufitem

 

DO "t0m3k" od kiedy kupiłem dysk SSD i wył. pamięć wirtualną czuję przyśpieszenie w LC - ( daniej niektórych scen nawet mój komp nie był w stanie ruszyć - wyskakiwały błędy ) LC to jakieś 20 - 40 min ... no i później render 10h np ... ;/

m1.jpg

m2.jpg

m3.jpg

m4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Packanik

ps.

 

Myślę o kupnie Intel Core i7 3770K tylko nie wiem jaką płytę pod to a najlepiej taką żebym mógł przenieść starą kartę ATI Radeon 5800 - co wy o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi co się pierwsze co rzuciło w oczy w Image Sampler lekka przeginka z tym max subdivs, to najbardziej wydłuża render moim zdaniem, i odznacz antialiasing, bo kiedyś w jakimś tutorialu słyszałem, że ta opcja wygładza krawędzie piksel po pikselu co też wydłuża render. Min Subdivs i Max Subdivs wygładza w miejscach gdzie jest najmniej potrzebne i najbardziej potrzebne. :)

 

Jeśli posiadasz jeszcze jakieś komputery w domu, polecam skorzystanie z opcji Distributed Rendering, renderowanie jednego obrazu za pomocą wielu komputerów w sieci LAN. To przyśpiesza render.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności