Skocz do zawartości

Tornada nad Wrocławiem


pawel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

LUDZIE....!!!!... przestańcie wstawiać ukończone prace na dobrym poziomie... bo zniszczycie to forum... tutaj można wstawiać tylko niecałe bąki z softa i przygłupie ciekawostki... dbajcie o zdrowie psychiczne głuptaków....:)))... one się męczą.... !!!

 

swoją drogą.... to jak się wyłączy tych kolesi co popiskują coś głosami sprzed mutacji.... to można wytrzymać... chociaż ujęcia mogły by być czasami o 0.01 sek dłuższe...:))).. ale rozumiem... nie przy tym budżecie....:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, muza dramat to fakt.. tu pan władza ma absolutna racje ;)

można zawsze podstawić Behe albo Vadera ;)

To robiła jedna osoba i z tego co wiem to nie było budżetu;)

Co do bąków :)))) "Jest to miejsce, gdzie możecie zamieszczać zarówno ukończone animacje jak i prace w toku (WIP)." :)))

No to chyba można potraktować jako animacje tornada? ;)

Serio dlugo szukałem gdzie to dac bo nie lubię postów nie w temacie, ale to już nie wiem..

to gdzie mam przenieść? "Mam niusa"? w dział "compositing" ?

 

Olaf proponuje włączyć sobie radio .. potem mute na YT.. i bedzie lepiej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre :-) Widzę , że blenderem jednak da się zrobić coś na poziomie. Fajnie się kleją te fx`y z otoczeniem. Z chęcią bym zobaczył jakiś breakdown klipu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem logo "Mokre Pały", to chciałem wyłączyć. Chyba jestem stary jakiś :D

Muzycznie podobnie jak koledzy(za wolny kawałek i nie pasuje do tego co się dzieje na ekranie) ale wizualnie fajne zaskoczenie.

Gratuluję i ukończenia, i efektu końcowego!

 

@Dziadzia, jesteś monotematyczny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to mój pierwszy post tutaj :)

Jestem Łukasz, autor tego klipu. Postanowiłem się wypowiedzieć po tym jak się dowiedziałem, że tutaj też jest wątek z nim związany (dzięki pawel). Uwaga - rozpiszę się ;)

Po pierwsze, wielkie dzięki za miłe słowa i zainteresowanie, serio. Zapewne wielu z was wie w jakie wątpliwości można popadać siedząc samemu nad czymś takim, nie potrafiąc jeszcze mnóstwa rzeczy, będąc wciąż odciąganym przez inne, ważniejsze (?) sprawy. Walka ze sobą była dużą częścią całego procesu. Miałem też długo problem nad decyzją jaki soft itd, uczyłem się Maxa przez kilka lat (bywały dłuższe przerwy, było to bardziej hobby) na kursach, które organizowano na uczelni, potem w jednej szkole we Wro + oczywiście net. Jednak różne czynniki, głównie brak kasy, zadecydowały, że poszedłem w zestaw pakiet Adobe + Blender. Stało się to w trakcie pracy nad tym projektem, wielu rzeczy uczyłem się więc od zera. Stąd też wydłużenie czasu realizacji.

 

Dobra, więcej nie będę zanudzał. Teraz konkrety:

 

jak się wyłączy tych kolesi co popiskują coś głosami sprzed mutacji.... to można wytrzymać... chociaż ujęcia mogły by być czasami o 0.01 sek dłuższe...:))).. ale rozumiem... nie przy tym budżecie....:))

Kolesie już są po mutacji ;) Muzyka wielu się nie podoba, jak to robiliśmy zdawaliśmy sobie sprawę, że tak może być. To był zespół na luzie (już nie istnieje ;)), garage band. Chciałem mieć jakiś konkretny projekt, na którym mogłem poćwiczyć pomysły, a więc zaprosiłem do tego kolegów. Po prostu ;) Chłopaki nie łudzili się nigdy, że będzie kariera ;)

Co do długości ujęć - taki montaż narzuciłem, ale potem rzeczywiście kusiło, żeby pokazać coś dłużej (np. zawalający się wieżowiec), ale nie pozwalałem sobie na to - całość miała się bujać pod montaż, jak w poważniejszych produkcjach. A czy montaż dobry to inna sprawa ;)

 

nom gdyby nie kapela to bym to oglądał. Zostawie na pozniej.

Rozumiem, chociaż takich postaw nigdy nie akceptowałem. Można przecież poskakać, nie trzeba całości od początku do końca oglądać. Chociaż wiem, że to może być i tak zmarnowany czas - wtedy sory ;) W necie można tyle lepszych rzeczy dziennie znaleźć, że głowa boli.

 

Fajnie wyglądają te efekty, spodziewałem się jakiejś kaszany (nie wiem w sumie dlaczego, jakoś mam taki odruch Pawłowa, kiedy ktoś pokazuje blenderowe animacje/teledyski), a jest naprawdę solidnie! Gratulacje!

Dzięki :) I też tak miałem z Blenderem, ale przeszło mi jakiś rok temu. Coraz więcej fajnych rzeczy ludzie robią. Chociaż nadal trzeba przebrnąć przez wiele dziwnych rzeczy. Jednak tak już jest powoli z większością softu. Ludzie ściągają z netu takiego FumeFx, oglądają tutorial i od razu na YouTube kilka filmików.

 

Bardzo fajnie zrobione, szczególnie wieżowiec. Będzie jakiś klip z kompozycji? Tylko zespół to jakaś kompletna kicha.

Dobre :-) Widzę , że blenderem jednak da się zrobić coś na poziomie. Fajnie się kleją te fx`y z otoczeniem. Z chęcią bym zobaczył jakiś breakdown klipu.

 

Dzięki. "Making-of" mam zamiar zrobić. Zastanawiałem się czy takie coś nie będzie wyśmiewane i hejtowane, bo robiliśmy to naprawdę metodami "zrób to sam", a na making-ofach często jest lans czego się nie miało i jak to nie było. Mam wrażenie, że na Zachodzie ludzie chętniej się dzielą swoimi początkami, wtopami. U nas jakoś ostrożniej z tym. Mieliśmy np. kran/ramię, który złożyłem z ojcem w garażu, powyginane rurki i inne cuda. Dla 2 ujęć. Dał w miarę radę ;) Wtedy nie było skąd wziąć wsparcia w sprzęcie i ludziach, teraz już by było z tym lepiej.

 

Jak zobaczyłem logo "Mokre Pały", to chciałem wyłączyć. Chyba jestem stary jakiś :D

Muzycznie podobnie jak koledzy(za wolny kawałek i nie pasuje do tego co się dzieje na ekranie) ale wizualnie fajne zaskoczenie.

Gratuluję i ukończenia, i efektu końcowego!

Dzięki. Co do logo - coś szczególnie się nie podoba czy całościowo? Przekazałbym autorowi, też cały czas się uczy. Logo miało zawierać 3 znaczenia słowa "pała" i są one tam zawarte ;)

Co do za wolnego kawałka i nie pasowanie - tutaj jestem ciekawy czy inni tak myślą, ponieważ kawałek powstawał razem z pomysłem na klip i wszystko było wobec siebie planowane. Wyszło prawie dokładnie tak jak miało być i mi osobiście siedzi. Może to kwestia tego, że w samym kadrze dużo się dzieje i przez to obraz wydaje się szybszy? ;)

 

Obstawiam ze Wokalista robil teledysk :).... Najgorszy wokal najlepsze FX. Tylko pozazdroscic.

Hehe, uśmiałem się :) Nie jestem jednak wokalistą, ale jeden z gitarzystów to mój brat ;)

 

To na razie tyle, jeszcze raz dziękuję. Powrócę na pewno z making-ofem, ale nie wiem kiedy - była kamera DV na planie do ogrywania "kulis", ale jeden koleś ogrywał np. kanapki i buty. Muszę przebrnąć przez ten materiał ;)

 

Więcej o historii tego projektu w opisie klipu na YouTube, jakby co ;)

 

Miłego weekendu :)

Edytowane przez lgs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kakaku

również oglądałem z wyciszonym dźwiękiem (nie moje wytmy) :) Czekam na making of bo bardzo fajnie zgrane. Jedyne co bym poprawił to reakcje ludzi, ich miny i za wolno biegali:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to zajęło (ciągle trzeba było się odrywać do innych spraw), ale "making of" w końcu gotowy, podzieliłem na sekcje, są szybkie breakdowny. Mam nadzieję, że się spodoba + zobaczycie jak prostymi metodami wszystko było ogrywane ;) Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie i wpisy.

Mokre pały "Obudź się" making of:

 

[video=youtube_share;IQ9WakJf1Yo]

 

Vimeo:

 

Ja tymczasem zastanawiam się czy cisnąc z Blenderem nie popełniam samobójstwa ;) Strasznie mi się podoba rozwój tego programu, ale branża działa jednak na czymś innym. Gdyby nie ta cena Maxa, do którego potem trzeba milion pluginów...

Edytowane przez lgs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopierdo teraz widzialem teledysk, swietne to, muzyka mi podchodzi, czuć ze na luzie punkroczek.

utożsamiam sie troche z panem z 2giego planu w 1:51 / 1:52

 

making of bardzo pozytywny.

 

tak trzymac ! :)

 

Fajny "klimat" komentarza, dzięki :) Co do utożsamiania się - ten kolo wciągnięty przez tornado? Czujesz się taki "wymieszany"? ;) Tak w ogóle to ten kolo to ja - to moje jedyne "wystąpienie" w klipie.

 

a moim zdaniem jest zj........... bo do tak gównianej muzy... powinien być równie gówniany teledysk... ;p

Rozumiem o czym mówisz, bo wielu wyraziło podobne zdanie ;) Ja to bardziej odczuwam jak kolega ttaaddeekk - "czuć ze na luzie punkroczek." Zespół grał trochę dla zwały, dobrej zabawy, swój "styl" nazywali pankracym, a więc wiesz... ;) To jest jedna z niewielu piosenek, które mogą uchodzić za poważne.

Ponadto byłem na koncertach punkowych, gdzie płaciło się za wejście, a muza była naprawdę podła w porównaniu do chłopaków.

 

Dzięki za komentarze! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie... "na luzie pankroczek"... a teledysk jak do mega produkcji ;)

nie ujmując jednemu i drugiemu... bo każdy czasem lubi wytaplać się w gównie...

... ale to jak podawać jajecznicę z truflami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, niezłe porównanie ;) Cóż, chciałem poćwiczyć i zrobić coś nie do szuflady, potrzebowałem bezkonfliktowego, cierpliwego zespołu, który by w to wszedł + z chłopakami lata temu kręciliśmy różne śmieszne "fabuły", mieliśmy już wypracowane pewne zrozumienie.

Ja osobiście chciałbym widzieć więcej takich projektów - zrodzonych z czystej pasji i może nawet robionych trochę pod prąd, z dopracowaną na miarę możliwości warstwą dźwiękową lub obrazkiem - jeśli nie da się obu.

Z tym taplaniem się w gównie od czasu do czasu to się zgadzam, "guilty pleasure" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ja osobiście chciałbym widzieć więcej takich projektów - zrodzonych z czystej pasji i może nawet robionych trochę pod prąd, z dopracowaną na miarę możliwości warstwą dźwiękową lub obrazkiem - jeśli nie da się obu.
... a producenci teledyskow juz zacierają rączki i zapalają kolejne cygaro ;) - bardzo przyjemnie wyszły te FXy, szkoda ze tornada są w takich krótkich, 1-2 sekundowych ujęciach i nie mozna sie nimi nacieszyc - tak czy siak gratulacje, kawał dobrej roboty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności