Skocz do zawartości

Problem SSD/RAID


No]2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem. Sytuacja wygląda tak, że mój system stoi na dysku SSD natomiast "reszta" danych jest przechowywana na 2 dyskach spiętych w RAID. Po instalacji już 'kilku' programów zauważyłem, że gdy wykonuje tylko czynności systemowe (czyli pracuje na SSD) to RAID tak jakby przechodzi w stan czuwania, ponieważ gdy uruchamiam jakąś aplikację z RAID to system na chwilę stoi (dokładnie to program), słychać jak dysk się 'rozpędza' (1 a potem 2) i dopiero aplikacja się uruchamia. Pytanie brzmi, czy nie da się czegoś z tym zrobić ? Czy to już kwestia wymiany tych dysków, które nowe już nie są. Sprawa jest o tyle dziwna, że nie miałem z nimi problemów gdy system stał na samym RAID (nie było ssd) i reszta plików też. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

System zarządzania energia czy jak się to nazywa w Win7 - dyski niesystemowe są tylko na czuwaniu po jakimś czasie ich nieużywania. Mam tak samo ze zwykłymi dyskami. Główny na którym stoi system jest ciągle w ruchu, następny na którym są pliki "zasypia" po jakimś czasie braku eksploatacji. To się chyba da wyłączyć ale w sumie to dobry patent bo tylko jeden mi non stop buczy a nie wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności