Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: [WIP] The Dragon Slayer

Member
    Awatar Papa Pio
    Podziękowania

Domyślnie [WIP] The Dragon Slayer

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Założyłem sobie kiedyś że będę robił jeden short rocznie... był banan (War of Fruit)... po nim w 2012 r. z racji zapowiedzi końca świata sobie odpuściłem, ale skoro końca świata nie było to można działać... pora na drugi... technicznie powinien być lepszy od pierwszego... czy się uda zobaczymy... ostatecznie banan tyłka nie urywał (przynajmniej oglądającym ^^)... akcja pierwszego była w pomieszczeniu - w otoczeniu płaskich powierzchni... więc dla własnego rozwoju postanowiłem, że drugi będzie exterior...

Zawsze chciałem zrobić film o rycerzu i smoku - oklepane to - wiem, ale może uda się to pokazać z jakimś jajem... po swojemu... akcja ma się odbywać przed smoczą grotą... Smok ma nie być typowym skrzydlatym dinozaurem... myślałem bardziej o jakimś innowacyjnym designie - jakieś połączenie jaszczura, aliena z... rekinem... tak bym to widział... gdzieś miałem kilka konceptów... jak znajdę to wklepię... no i ten rycerz... tu jeszcze nie jestem przekonany... najpierw myślałem, żeby był to kozak w sensie że mocarz, później że jakiś totalny giermek z wiadrem na głowie... może jakoś to wypośrodkuję... jeszcze się obaczy...

Jako fanboy Blendera shorta będę robił w tym programie... wspierając się gimpem i najbardziej fachowym programem do obróbki grafiki rastrowej... paintem... I to chyba tyle z mojej strony na tą chwilę... pora działać... deadline - 31 grudnia 2013 r.

Lokację już z grubsza mam... jeśli macie jakieś sugestie to chętnie poczytam...

Załączone obrazki Załączone obrazki  
    Ostatnio edytowane przez Papa Pio ; 15-01-13 o 14:43
    My name is Bond... WielBłond
    × tak 1 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

Banned

Podziękowania

Domyślnie

Witaj producencie niezależny....!!!!... chyba pomału będziemy musieli utworzyć związek i poprosić Akademię Filmowa o wsparcie... bo kino niezależne zawsze było awangardą tej muzy.....:))))))))... ale na poważnie... to będzie ciężko bez scanera....!!!!
    szukaj sobie kogoś od muzyki i dźwięku.... ja już znalazłem.... rośniemy w siłę... żeby tylko przetrwać do rebrandingu.....:)))))))))))
    × nie 1 użytkownik(ów) ma inne zdanie na ten temat

Member
    Awatar blinq
    Podziękowania

Domyślnie

Pomysł rzeczywiście oklepany. Może nie rób happy endu? Na przykład pokaż mega twardego rycerza, który podjeżdża pod jaskinię, zgrywa wielkiego macho - wymachuje mieczem, wyzywa smoka na pojedynek i jest strasznie pewny siebie. A smok od niechcenia strzela w niego ogniem z jednej dziurki nosa nawet nie otwierając oczu ;) Taki tam pomysł na szybko ;)
    Ale życzę powodzenia i będe tu zaglądał :)

Banned

Podziękowania

Domyślnie

oczywiście strzelanie musi być i rozwalanie na kawałki... masa dymu i ognia.... złote kule w zwolnionym tempie, trzy wiadra krwi i tylko żeby to nie było na jakimś rynku i nie CyberSpaghetti .....:)))).... może nich smok wyjmie normalnego Colta, a potem splunie przeżutym tytoniem.... ze scenarzystami to mają nawet problem w Świętymlesie.... :))).
    Najlepiej to zrób co uważasz i tak wszyscy będą uważali inaczej.... a zwłaszcza Ci co wiedzą jak, a jeszcze nic nie zrobili...:)))
    × nie 2 użytkownik(ów) ma inne zdanie na ten temat

Member
    Awatar blinq
    Podziękowania

Domyślnie

Kurcze dziadek normalnie fantastyczny pomysł! Ty się marnujesz nam tutaj! :D

Member
    Awatar Papa Pio
    Podziękowania

Domyślnie

Masa dymu, ognia krwi i świszczące kule... ludzie zlitujcie się FX to raczej jedna z najsłabszych moich stron :P... natomiast jeśli chodzi o pomysł z coltem - jest tak absudralny, że nawet zabawny :D... historyjkę już mniej więcej w głowie mam nakreśloną... waham się między kilkoma wariantami, ale staram się mierzyć siły na zamiary :D, tak, że Dziadku z tymi dymami ogniami i bryzgającymi litrami krwi ... niestety nidyrydy :D

Member
    Awatar Sunedge
    Podziękowania

Domyślnie

No hej.
    A masz juz caly scenariusz, czy tak na zywiol troche to robisz?
    Pomysl blinq'a fajny - zaklepuje ;p
    Z dźwiekiem to racja - film ożywa.
    Wypada zakonczyc staropolskim - bede sledzic wątek i trzymac kciuki :)

Member
    Awatar Papa Pio
    Podziękowania

Domyślnie

W wolnych chwilach albo bawiąc się z synem rysuję ukratkiem storyboard, ale nie lubię wszystkiego mieć z góry zaplanowanego... w trakcie realizacji wpadają nowe pomysły i rozwiązania, więc nie wszystko przesądzone... jeśli chodzi o dźwięk to jest to moja pięta Achillesowa... może sklecę coś e jakimś eJay-u... albo w połowie drogi zamieszczę ogłoszenie na forum...

Sunedge - pomysł blinq'a jest do Twojej dyspozycji... ja postanowiłem potoczyć opowieść trochę inaczej :D

ok... wrzucam smoka... jeszcze nie zriggowany... jeśli będą siły to może go troszkę dopieszczę - jeśli nie, to zostanie taki jaki jest... pora na rycka... tu będzie trudniej... macie jakiś fajny tutek do riggowania twarzy?

Member
    Awatar Faun
    Podziękowania

Domyślnie

Smok wygląda jak zmutowany rekin-młot;)

Właśnie doczytałem, że to zamierzone :)
    Ostatnio edytowane przez Faun ; 17-01-13 o 13:17

Member
    Awatar Papa Pio
    Podziękowania

Domyślnie

Faun - dokładnie ;], może jeszcze pokombinuję z teksturami ale koncepcyjnie coś takiego własnie chciałem zrobić... bez stu tysięcy rogów, pietnastu diademów i pięciu skrzydeł... puki co w miarę prosty model...

Pierwsze przymiarki do rycerza... jednak wybrałem totalnego giermka... wzorowałem się trochę na Czkawce z "How to train your dragon" i Romanie... z "Romana barbarzyńcy" pod którego wielkim wrażeniem jest cała dolina :P... mimika twarzy zrobiona shape-ami... wstępnie mi się podoba, ale jak macie jakieś sugestie chętnie poczytam... zanim przyjdzie mi riggować...

Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów