Skocz do zawartości

Ocena zestawu.


adrian2608

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nadszedł ten czas, kiedy trzeba wymienić sprzęt, bo stary już powoli nie nadaje się do niczego.

Wybrałem taką konfiguracje:

 

Procesor: Athlon FX 8350 4,0GHz

Płyta: Asrock 990FX Extreme 3

Ram: Patriot Viper 3 DDR3 2x8GB 1866MHz

Karta graficzna: GeForce GTX 660Ti wersja z 3072 MB

Zasilacz- tutaj proszę o pomoc, co polecacie?

 

I jeszcze pytanie o chłodzenie, mam z obecnego kompa Thermaltake Ruby Orb 2. Dość potężna zabawka, pasuje pod AM3+, jak myślicie, mogę zostawić, czy to się nie nadaje do chłodzenia tego procesora? Podkręcać raczej nie mam zamiaru.

 

Komputer głownie do pracy w Blenderze, rendering głównie na GPU (Cycles), ew jak jakaś scena przerośnie ilość pamięci karty to rendering na CPU. Ponadto AfterEffects, Nuke, Photoshop. W gry nie gram, dlatego zdecydowałem się na zestaw z procesorem AMD, testy porównawcze wychodziły bardzo dobrze dla tego procesora. I ew jakaś obudowa w strawnej cenie, obecna którą mam ze starego komputera też się nadaje, ale ten komp i tak idzie pod młotek to lepiej go sprzedać z obudową niż rozkręcać wszystko. No nic to tyle liczę na jakieś opinie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam serdecznie. Obecnie już prawie miałem składać swój zestaw z i7 3930k jak zacząłem rozważać zakup tego fx'a z całkowitym przemodelowaniem mojego zestawienia.

Na tej stronce widzimy że Twój procek lekko przegrywa z i7 2600k podczas renderingu tej samej sceny.

Fx około 14,47 minut (nie kręcony)

i7 2600k około 13,57 (nie kręcony)

 

Z podkręconymi jest podobnie.

 

Jeśli chodzi o tego Fxa to należy tez wiedzieć że za dużo go nie wykręcisz... do około 4,5. Ponadto pobiera bardzo dużo prądu... do 240-250 przy OC na 4,5. W spoczynku az 80 W.

Nie zniechęcam Cię broń Boże, tylko trzeba te rzeczy wiedzieć;) Sam się nad nim zastanawiam.

Płyta główna dobra w cenie nie wiem jak w testach...

 

Co do wyboru zasilacza proponuję zajrzeć tutaj.

Jednak nalezy pamietaj o tym że ten kalulator może się nieco mylić. Tak jak w przypadku poboru mocy dla Twojego procka. Podaje że przy OC sięga ono około 193 W gdzie w testach daje czadu na 240w. Ja bym się zastanawiał nad zasilaczami 650W w górę. Najlepiej HX np Corsaira. Dobrze wypadają w testach.

Myślę jeszcze nad chiefteciem nitro ale nie czytałem w testach o nich.

 

Teraz zobaczyłem że nie chcesz podkręcać;p Przepraszam;P jeszcze co do chłodzenia Twojego to myslę że da radę, trzeba byłoby spróbować... zobaczyć czy nie będzie się grzał. Jednak jeśli nie będziesz go kręcił to chyba nie powinien;)

 

Tyle ode mnie;)

 

Pozdrawiam Gliwiczanina;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, że pożera więcej. Muszę to jeszcze przemyśleć wszystko. Może jednak poczekam i złożę zestaw z i7 lub i5, bo trochę niepokoi mnie taki pobór mocy przez AMD FX. A biorąc pod uwagę, że komputer jednak działa non stop, to się jeszcze zastanowie. Dzięki za linki i również pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zapomniałem już o FX. Poniżej nowy zestaw, niestety drożej, ale trudno jakoś przeżyje. Pytanie o pamięci Patriot, to chyba dobre pamięci? 4x4 GB odpada, bo dokupię sobie w późniejszym terminie jeszcze 2x8. Chłodzenie wypadło elegancko w testach, ale testy to testy, nada się? Nie mam zamiaru na początku w ogóle podkręcać procesora. A jak będzie potrzeba to wymieni się chłodzenie. Dlatego też wybrałem wersje K, chociaż z 2 strony tutaj też pytanie czy jednak jest sens? Bawić się w chłodzenie wodne na pewno nie będę, a czy na chłodzeniu powietrzem osiągnę w ogóle zadowalający OC? Pewnie i tak nie będzie to jakiś mega skok prędkości. No i jak już wspomniałem graczem nie jestem. Ok to tyle, poniżej zrzut z ProLine.

 

foer1f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk, nie green, to są najwolniejsze wersje.

 

Co do chłodzenia, to mam je i działa całkiem fajnie, ale ja mam dość małą obudowę i kartę gtx560ti więc zbyt blisko siebie mam wszystko i się dość grzeje. Na niekręcony wystarczy bez najmniejszego problemu, tu nie ma co gadać. Mam go na i7 2600k. Jedynie jest problem na TurboBooscie intelowskim, bo skok o 1GH to dużo i daje po temperaturze, aczkolwiek i tak nie polecam tego, bo żeby nie było, to się kręci tylko jeden wątek, albo rdzeń (nie pamiętam teraz), więc to nic nie daje przy wykorzystaniu wszystkich wątków, a temperatura rośnie.

 

Patrioty zawsze wypadały nieźle, z tego co kojarzę, ale za wiele powiedzieć nie mogę niestety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie do grafiki;) Do czego Ci taka grafika skoro nie jesteś graczem?

Spokojnie możesz brać przecież coś za 300-500 zł. Ja sam jestem średnim graczem i biorę sobie tylko 650 Ti 2gb GDR5 za 499zł. No chyba że uzywasz jakichś programów które tego wymagają.

 

Ja mam pytanie do Ciebie odnośnie obudowy, bo tez się nad nią zastanawiam. Widziałeś ją na żywo? Dobrze wentyluje? Bo zamierzam ostro kręcić swojego procka i stąd pytanie.

 

Jesli moge coś doradzić to nie składaj na prolinie tylko postaraj się każdą część zebrać najtaniej z różnych zródeł. Ja tym sposobem jestem w stanie zaoszczędzić na swoim zestawie za 8 k (w tym monitor) około jednego tysiąca;)

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Co do pamięci to ja ufam kingstonowi i corsairowi. Patriot podobno jest dobry ale to tylko podobno bo sam nie wiem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika do renderowania w Cycles. Silnik GPU Blendera i musi być dobra bo inczej to bez sensu, normalnie bym olał, ale warto.

Nie widziałem tej obudowy na żywo własnie, ale chyba powinna być ok. Pamięci jeszcze sprawdzę. A co do składania w różnych sklepach, to nie chce mi się. Sprawdzałem w zasadzie i większość jak nie wszystkie podzespoły są najtańsze w ProLine. Poza tym mam ProLine w mieście w którym mieszkam (Gliwice), ale jeszcze zerknę, polecasz może jakieś sklepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gliwicach jest jeszcze jeden mi znany sklep na Łużyckiej (na rogu takie pomarańczowy tynk).

Zapytaj tam jeszcze za jakie pieniądze by Ci złożyli. Niektóre rzeczy mają tanie, a wiem że wsród studentów ten sklep jest lubiany;)

 

Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności