Skocz do zawartości

Blender Batch Render addon


szczuro

Rekomendowane odpowiedzi

Zajeło mi to troche dłużej niż myślałem i jest pewnie tragicznie jeśli chodzi o napisane, ale działa :)

Addon pozwala wyrenderowac tylko wybrane klatki z animacji

renderuje jak na razie do podkatalogu "render" w katalogu z plikiem blend

 

wszelkie uwagi mile widziane

 

najnowsza wersja

render_batch_render_V0_1_1.zip

Edytowane przez szczuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Na 2.65 nie można go uruchomić w menu addonów, checkbox nie reaguje na klikanie. Odpala się z text editora. Wydaje mi się że chodzi o coś z nagłówkiem i ci goście mieli podobny problem. Tak to działa pięknie. Tylko trzeba uważać bo po odpaleniu renderu interface blendera zamarza, ale to zrozumiałe.

 

Masz za to duże pyszne piwo na następnej Blenderowej konfie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawione, przy rejestracji wstawiałęm jako domyślną wartość aktualną klatkę "scene.curent_frame" niestety jakoś tego nie widzi przy wlaczaniu addona i musiałem ustawić na sztywno "1" :)

 

[ATTACH]89075[/ATTACH]

Edytowane przez szczuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny addon. Jest jedno drobne ale. Wszystko działa super, gdy chcesz wyrenderować klatki z jednego blend. Gdybyś chciał iść spać i to odpalić to ograniczenia masz tylko co do jednego pliku,trochę nie fajnie.

 

Jeżeli generujesz .bat możesz ustawić sobie kolejke z dowolnymi klatkami z dowolnych plików blend.

 

Ale co ja będę marudził ważne,że ludziom działa i się podoba:)

 

Mój .bat generator(jest gdzieś w szybkie odpowiedzi na proste pytania) mi działa ale ktoś na forum mówił,że mu z najnowszymi buldami nie. Trochę irutyjące są te zmiany w API. Pewnie teraz bym to napisał w c#.

 

Osobiście zanim zdecydowałem się napisać ten skrypt do generowania .bat kombinowałem z tym, żeby otwierać kolejne pliki .blend z poziomu blendera i wykorzystywać wbudowaną funkcję render. Niestety był to ślepy zaułek(czasami blender się wieszał nie podając żadnego powodu w konsoli). Tak piszę gdyby ktoś się zastanawiał czy tak się da i żeby ewentualnie zaoszczędzić komuś czasu.

Ogólnie jest spoko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może powinienem zmienić nazwę skryptu na "batch frame rendering" albo "render frame list" ;) bo w sumie masz rację i batch render kojarzy się z renderem kilku plików blend, a to nie było moją intencją. Też uważam, że łatwiej, by to było zrobić z zewnątrz. Nawet więcej, aktualnie nie mam pojęcia jak się nawet za to zabrać z poziomu blendera:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności