Skocz do zawartości

Brak powierzchni wymiennej w INTUOS 5


Diem

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem intuosa5 L touch. Mam następujący problem: gdy rysuje po powierzchni tabletu tworzą się rysy oraz ZADRAPANIA. Pisząc zadrapania dużymi literami chcę zaznaczyć różnicę między naturalnymi ryskami które się tworzą naturalnie na każdym tablecie, a zadrapaniem, które jest głęboką rysą, wyczuwalną i widoczną, trwałym uszkodzeniem powierzchni tabletu (po prostu wgłębienie w powierzchni tabletu). Pomijając fakt że rysiki marnują się w ekstremalnym tempie (jeden dzień malowania to jeden rysik), to o wiele większym problem jest to, że nie widze w ogóle możliwości dokupienia folii ochronnej do tabletu. W intuosie 4 były tzw folie ochronne, czyli po prostu wymienne powierzchnie. Ale w modelu Intuos5 nie ma, ew. to ja mam wybitny problem ze znalezieniem informacji gdzie taką powierzchnię mógłbym kupić.

 

Do tej pory znalazłem jedynie nieoficjalne wiadomości na różnych forach w których ludzie się wypowiadają że nie ma takiej folii bo to jest model touch (dotykowy) i z tego powodu takiej folii do tego modelu nie ma.

 

Być może jednak ktoś z Was też ma ten model tabletu i sobie poradził z tym problem, lub znalazł sklep w którym taka folię udało mu się kupić. Żeby nie było wątpliwości pod słowem folia i powierzchnia mam na mysli jedną tę samą rzecz, czyli twardą powierzchnię wymienną do tabletów firmy Wacom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Za mocno ciśniesz piórko, mi też na początku sie ścierało. Teraz od pół roku jadę na jednym rysiku... Jak koniecznie chcesz oryginalną powierzchnie wymienną żeby ładnie wyglądało to kup folię do intuosa 4. Sprawdź wymiar ale chyba są takie same. Dotyk pewnie przestanie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rly@ - tak, zgadza się, właściwie to pod względem ścieralności jest ekstra, rysiki działają dużo dużej jednak nie wiem jak zamontować te zdjęcie tak żeby ograniczyć poruszenie zdjęcia (a przez to ewentualnego podrażnienia samej powierzchni tabletu) do zera. Ja przymocowałem je gumką recepturką, ale o ile na poczatku nie było zarzutów do funkcjonowania samego tabletu, to po jakimś czasie zdjęcie zaczęło własnie się poruszać przy machaniu ręką. Będę wdzięczny za opis jak Wy przymocowaliście do tabletu swoje zdjęcia RTG. Nie wiem czy taśma nie uszkodzi w jakiś sposób tabletu i nie jestem pewien jakiej taśmy użyć (zwykłej, obustronej, malarskiej, innej, jakaś specjalna firma, model tasmy itp.).

 

mafida@ - właśnie zastanawiam się nad tym rozwiązaniem, na dotyku mi właściwie nie zależy, tylko nie mam żadnej pewności że to rozwiązanie będzie działać. Koszt takiej 'folli' to wydatek około 140zł, a co jesli nie będzie działało, albo będzie to gorsze rozwiązanie niż zdjęcie RTG? W każdym razie jestem ciekawy jak poradzili sobie inni użytkownicy tego modelu co ja (ew. innego rozmiaru, ale intuosa5 M/L TOUCH).

 

Ty mafida masz intuosa 4 czy intusa5? Jeśli masz intuosa 4 to mógłbym wiedzieć jak wygląda taka powierzchnia dokupiona do tabletu? Chodzi mi o to czy wystaje troche nad powierzchnie obszaru z przyciskami czy raczej jest w takim zagłębieniu i jak się ją położy na tablet to jest wszystko równo? Pytam się, bo w 5 jakbym dokupił powierzchnię grubą na kilka milimetrów to nadgarstek zahaczałby troche o krawędź takiej 'folii' co mogło by teorytycznie znacznie pogorszyć komfort pracy.

 

Zastanawia mnie jeszcze rozwiązanie typu: Dokupić oryginalną folie do intuosa4 rozmiaru large, a do tego dokleić zdjęcie rtg dzięki czemu rysiki by się nie marnowały w ekstremalnie szybkim tempie. Trzeba pamiętać że samo zdjęcie nie chroni w 100% tabletu od mechanicznych uszkodzeń, wystarczy że raz spadnie na tablet moneta, poiórka albo coś innego i klapa, wglębienie w tablecie i koniec, tablet do wyrzucenia..

 

Wszyscy tak chwalą Wacoma, a ja nie moge sie oprzeć wrażeniu, że zaczynają zbyt bardzo wykorzystywać dobrą opinie na swój temat, smutne ;/ Ich renoma jest tak dobra, że ludzie którzy nawet nie mieli styczności z tabletami od razu mówią: wacom i tylko wacom. Eh..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 4, jest maleńkie wgłebienie, dziesiąte części milimetra. Wymienna powierzchnia to cieńka folia z dwoma taśmami klejącymi od spodu. Nie będzie wystawać bardziej niż na dwie dziesiąte milimetra, wątpie żeby przeszkadzało. Zdjęcie rtg możesz przykleić z wierzchu zwykłą taśma klejącą albo od spodu jakąś papierową dwustronną, byle była cieńka. Jak odkleisz to sobie wyczyścisz ślad wilgotną ściereczką i tyle. Byle nie była jakaś super taśma z klejem rozpuszczającym plastik;)

Wgłębienie od spadającej monety? Wątpie:D

 

Jak ścierasz rysiki to zmień czułość w ustawieniach sterowników na bardziej soft, tak żebyś mniej cisnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za odpowiedź, zaczynam zbierać kasę na oryginalną folie i do tego dokleje RTG. SPrawdziłem u siebie i też jest wgłębienie na dziesiątą część milimetra, więc myślę, że niedługo będę mógł cieszyć się komfortem pracy w 100 % :)

 

BTW: dla wszystkich którzy jeszcze będą kiedyś tutaj zaglądać w związku z tym problemem zamieszczam 2 linki które ostatnio znalazłem, być może komuś się przyda, jeśli patent z oryginalną folią + rtg nie wypali to będę się zastanawiał nad takimi rozwiązaniami

 

http://www.techfanatyk.net/modujemy-powierzchnie-tabletow-wacom-intuos4-i-5/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam cieniutką przycieta szybke o grubosci 1mm na powierzchni tabletu. Sam sobie przycielem bo znalazlem, oszlifowałem i cieniutkim paseczkiem przykleilem do tabletu. Nie dosc ze nic sie nie rysuje, to jeszcze koncowka sie niemal w ogole nie sciera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie po prostu przykleiłem grubszą taśmą klejącą zdjęcie RTG do powierzchni tabletu, dzięki czemu się nic nie rusza i wszystko ładnie działa. Do tego tak samo zwiększyłem odrobinę czułość nacisku, teraz wszystko zarówno działa w porządku jak i rysiki ciężkie do zdarcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności