Skocz do zawartości

Monitor 24 dla GRAFIKA 3D Eizo FlexScan EV2436W-FS


floo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój monitor Samsung 2443NW - daje pierwsze sygnały że jego czas nadchodzi - zaczyna dziwnie piszczeć w trybie tekstowym i potrzebuje czasu aby się nagrzać niczym stary powojenny telewizor babci.

 

Na forum jest spora ekipa userów którzy korzystają z przeróżnych sprzętów.

Tradycyjnie zapytam: Jaki monitor polecacie dla wykorzystania w pracy z średniej półki, coś co będzie wdzięcznie oddawać kolory, ale nie będzie kosztowało tyle co Eizo.

Jakiej różnicy mogę się spodziewać i czy warto brać coś lepszego?

Jaka marka robi solidny sprzęt?

 

Wymagania:

24cale w rodziałce 1980-1200.

Cena: 800-1500

Może nie być pivota

 

Zastosowanie:

Grafika 3d/Modelowanie/Tekstury

Animacja

 

Z góry dziękuje tym, którzy mieli chwilę na treściwy komentarz.

 

EDIT:

 

Zdecydowałem się na zakup monitora:

Eizo FlexScan EV2436W-FS

Cena: 1899zł

Gwarancja 5LAT(door to door)/Należy pamiętać że nie w każdy sklepie jest taka gwarancja oferowana

 

Zalety:

Świetne odwzorowanie kolorów

Nie męczy oczu, dostosowuje się do oświetlenia w pokoju

Najlepszy wybór w tej klasie cenowej

Możliwość sprawdzenia monitora z testem w salonie przed odbiorem

 

Wady:

Brak gwarancji na bad pixel - b.rzadko zdarza się by się pojawiały

Monitor z tej półki cenowej wymaga częstszej kalibracji w porównaniu do tych droższych

 

Kalibracja monitora to koszt: 100zł netto

 

Jest to dla mnie duży skok do przodu i bardzo pozytywne jestem zaskoczony jakością obrazu.

Teraz wiem że byłem oszukiwany i tak naprawdę nie pracowałem na czymś co można nazwać monitorem(świetlówka bardziej pasuje).

 

Polecam wszystkim ten sprzęt, bo na pewno warto zainwestować.

 

Dodaje opinie Robert B.

Na monitor troszkę poczekałem jednak nie wymienię tutaj nazwy firmy która postanowiła zagrać sobie ze mną w ciuciu babkę, z pewnością kto szuka eizo na nią trafi. Tak więc po długim czasie oczekiwania i nerwów z opóźnieniami oraz czy w ogóle dostanę co dostanę. Polecam sprawdzać na opineo opinie o sklepach zanim coś się zamówi ja tego nie zrobiłem...

 

Do rzeczy.

Model: Jak w temacie EV 2436W

Monitor przyszedł z rozszerzoną gwarancją na 5 lat.

Kolory hmm pierwsze zaskoczenie jest takie że mój lapek całkiem nieźle je odwzorowywał. Nazwę to subtelnymi różnicami jeżeli chodzi o barwę na potrzeby cyfrowe. Co do druku nie wiem nie zajmuje się tym.

Przeglądanie internetu: zdecydowanie ustrojstwo za duże. Forum elektroda czyta się tragicznie przez cały ekran.

Praca z NetBeans-em: Zdecydowanie więcej miejsca widać sporo linii kodu, gdy potrzeba jest miejsce by przedzielić ekran i otworzyć 2 pliki.

Praca z Photoshop-em: Również wygodna, widzimy wiele warstw oraz całkiem spory obszar roboczy.

Praca w 3d: brak danych.

Praca z tekstem MS OFFICE: Dużo szarej pustej, zimnej jak kosmos przestrzeni wink.png

Praca z pulpitem: modlę się by sprzątać na pulpicie... wink.png

Rozrywka Gry: jak to gry zmienisz rozdzielczość na 16:9 + tryb "normal" i się ekran ładnie dopasuje.

Rozrywka Filmy: Cóż mieszane odczucia. Z jednej strony wyraźne z drugiej koniecznie w HD inaczej lipia ;D.

 

Tryb NORMAL a moja praca.

Dla mnie 24 okazał się chwilowo zbyt duży nawet jak na pracę więc zjechałem z rozdzielczości oraz ustawiłem tryb na NORMAL dzięki temu mam 3 cm-rową ramkę wokół pulpitu ale też da się pracować z internetem.

 

Problemy. Ramka się bardzo brudzi wink.png. Oraz gabarytowo dość spory. Delikatna obudowa od góry więc lepiej nie naciskać tam by opuścić monitor.

 

EIZO bardzo niesłusznie założył że nie warto wypuszczać monitora 22" o plamce 0.270 (taka tak?) ja bym kupił ;D

 

Z mojej oceny dla programisty oraz grafika 2D i osoby kochającej internet polecił bym 22" x 2 lub nawet x1. Niż 24"

 

Z monitora jestem zadowolony gdyby nie powyższe przemyślenia może dozbieram a ten sprzedam.

Co do oczu jeszcze nie wiem czy bolą czy nie wink.png Faktem jest że ładnie przyciemnia. Może nie do zera jak wszyscy piszą ale z całą pewnością nie da się już wiele zobaczyć.

Edytowane przez floo
add
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

srednia polka -dele sa bardzo dobre .Nec ze sredniej polki to szajs. Eizo tez ma jakies monitory ze sredniej polki i daja rade.

Kurde generalnie eizo to moc ja mam juz monitor 5 lat a swieci jak nowy I caly czas daje rade w konfrontacji z tymi nowymi monitorami

z hiper ultra parametrami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mam smuzenia .Zupelnie sie teraz nie orientuje jakie sa ceny swojego dela kupilem 4 lata temu za 2800 .Bardzo wysoko go oceniam .Teraz pewnie kupisz za 1500 . Eizo to nawet nie pytaj sie ile dalem:P Natomiast w tamtym roku spotkalem sie z monitorem eizo za jakies 1800 i wszystko z nim bylo ok ale nie pamietam jaki to byl model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecę Asusa ProArt PA246Q.

 

http://www.asus.com/Monitors_Projectors/PA246Q/

 

http://pclab.pl/art45654.html

 

24 cale, rozdziałka 1920 x 1200, obracany ekran pionowo/poziomo, kolorki cudne. Co do ceny, widzę, że jest już od 1800 złotych. Używam dokładnie do tego, do czego Ty chcesz i jestem strasznie zadowolony. Z dodatkowych rzeczy z boku mam czytnik kart pamięci, 2 wejścia usb i chyba gdzieś z tyłu wejście na słuchawki. Z minusów - zjada trochę prądu i się ostro grzeje.

 

Wart swojej ceny i tyle. :) będziesz chciał więcej info to pytaj śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Weź Eizo FlexScan EV2436WFS. Dobra jakość za ok 1700 pln. Warto dopłacić. Nie jest to Eizo z górnej półki, ale parametry ma niezłe - na sieci można znaleźć sporo informacji na jego temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również polecam eizo, mam dwie sztuki, które kupiłem prawie 8 lat temu i do dziś świecą rewelacyjnie. Teraz myślę o przesiadce na 24" i już nic innego poza eizo nie biorę pod uwagę. Dużo też pracuje na dellach U2410f i też są świetne, więc jeśli masz ograniczony budżet to to jest moim zdaniem najlepszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja na Asusa to trzy lata, z tego co mi powiedział sprzedawca gwarancja jest nawet na 1 bad pixel, dzwonisz do nich, następnego dnia wpada kurier i za free zabiera monitor, wymiana na nowy lub naprawiony przysyłają z powrotem w ciągu 2 tygodni.

 

Test jeżeli dobrze wszystko zrobiłem wyszedł spoko, ale nie mam za bardzo czasu żeby się wczytać. Porobiłem fotki, nie brakuje żadnych klatek ani nie zlewają się cyferki. Nie wiem czy wystarczy Ci słowo, czy chcesz żeby podesłać fotki :P jeżeli tak to pisz, wyślę, ale jakoś dopiero późnym wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus strasznie sie zepsol mnostwo rzeczy wraca do serwisow ! Eizo na te drogie monitry daje 5 lat gwarancji nie wiem jak na te tansze.

Aha i nie czytaj recenzji na necie bo robia to ludzie slepi laicy zupelnie niewyczuleni na takie rzeczy jak glebia czerni czy rownomiernie podsiwetlony ekran.Jaraja sie jakimis wykresami ktore nie maja nic wspolnego z rzeczywistoscia. Wiem bo kiedys dosc mocno interesowalem sie tym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z ostatniej lini

"Podsumowując - monitorek jest wprawdzie o niebo lepszy od powiedzmy Della U2412, ale od SX2462W (nie wspominając o CX240) też dzielą go lata świetlne."

 

Mam della 2408 i Eizo SX2461W i stwierdzam ze niewielka jest roznica w jakosci obrazu . Z tego cytatu wynika wrecz odwrotnie.

Coz tj pisalem wyzej testy robia totalni amatorzy jarajacy sie jakimis suchymi danymi .

Nawet w "powaznych" czasopismach testy wykonyja ludzie nie pracujacy na co dzien jako graficy.

Faktem jest ze monitor najlepiej kupywac taki z jakim sie mialo z nim juz kiedys do czynienia praca , znajomy itp.

Edytowane przez jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacenty też tak uważam, dlatego nie chciałem opierać się wyłącznie o artykuły i fora speców którzy robią recenzje a z tych monitorów nie korzystają. Najlepsze są doświadczenia, które chce zebrać od kolegów z forum.

Pewnie wybiorę coś między Eizo, Dellem a Asusem.

Poczekam jeszcze troszkę, prześpię kilka nocy i nie będę żałował wyboru.

 

Dzięki raz jeszcze za cenne komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam della 2408 i Eizo SX2461W i stwierdzam ze niewielka jest roznica w jakosci obrazu . Z tego cytatu wynika wiec odwrotnie.

Coz tj pisalem wyzej testy robia totalni amatorzy jarajacy sie jakimis suchymi danymi .

 

Tylko że Dell 2408 i 2412 to zupełnie różne monitory. Pierwszy na S-PVA, 8 bit, 102% NTSC, drugi na ekonomicznej e-IPS, 6 bit, 71% NTSC. Do tego 2408 pochodzi jeszcze z czasów gdy Dell traktował tą serie priorytetowo bo 2412 to już zwykła ekonomia.

Ludzi prowadzących portal mva.pl nie nazwał bym amatorami, wprost przeciwnie. Tom01 handluje monitorami, zna się na tym doskonale (handlu i monitorach) więc trzeba brać pod uwage że gloryfikuje najdroższe konstrukcje.

 

 

Kup Dell'a U2410 - wydasz trochę więcej, ale to najtańszy monitor który wart jest wiele więcej niż kosztuje mamy taki w pracy, sam kupiłem takie do domu świecą lepiej niż NEC czy Eizo za 3-4k.

 

A ja polecam zapoznać sie z poniższym linkiem:

- http://mva.pl/viewtopic.php?f=26&t=341

W przypadku monitora kupowanego do domu na wiele rzeczy można przymknąć oko, ale na pewno nie na wybitnie wysoką jaskrawość minimalną, skoro głównie będzie sie z niego korzystało wieczorem i w nocy. Porównania tej "lampy" do Eizo za 3-4 tys nie skomentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roku używam DELL 2410. Dobrze wyposażony, IPS. Dla niektórych może być wadą duża jasność. Stoi obok Samsunga i różnica w jakości obrazu kolosalna. Mimo chyba nie najwyższych czasów reakcji matrycy, nie ma żadnego smużenia przy oglądaniu np. filmów. Miesiąc temu kupiłem DELL 2412. Również nie widzę wad w jakości obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacenty mówisz o laptopach, monitorach czy monitorach z wyższej półki od Asusa? :D nie znam monitorów asusowych z niższych półek, nie wypowiem się. Wiem że ten ProArt jest idealny patrząc na cenę/jakość i to, czego od niego wymagam. Pracuje się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam zapoznać sie z poniższym linkiem:

- http://mva.pl/viewtopic.php?f=26&t=341

W przypadku monitora kupowanego do domu na wiele rzeczy można przymknąć oko, ale na pewno nie na wybitnie wysoką jaskrawość minimalną, skoro głównie będzie sie z niego korzystało wieczorem i w nocy. Porównania tej "lampy" do Eizo za 3-4 tys nie skomentuje.

 

 

Ciekawe.. tą jaskrawość minimalną, zawsze traktowałem jako zaletę. Porównywałem ostatnio Eizo, NECa i Della. NEC był dla mnie za ciemny a próba rozjaśnienia go powyżej domyślnych wartości powodował "przepalenia obrazu". Męczy oczy; jakieś chore ustawienia typu : Sharpness - gdzie domyślnie obraz jest lekko rozmyty. Eizo był spoko ale cena jest wysoka. Dell faktycznie jest lampą ale trzymając Brightness i Contrast na poziomie 70/50 daje to najlepszą dla mnie jasność i odwzorowanie kolorów. Może to kwestia preferencji użytkownika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najkorzystniej jak biel na monitorze jest porównywalna do białej kartki papieru. Mówimy o jasności oczywiście.

Ale budżet determinuje wybór i nie ma co wybrzydzać. Człowiek do wszystkiego się przyzwyczai. Ludzie do życia w obozach koncentracyjnych się przyzwyczajali jak trzeba było. Też targałem pół roku na monitorze biurowym jak mi CRT padł. I żyję. Ale powrotu już nie będzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Dell 2408 i 2412 to zupełnie różne monitory. Pierwszy na S-PVA, 8 bit, 102% NTSC, drugi na ekonomicznej e-IPS, 6 bit, 71% NTSC. Do tego 2408 pochodzi jeszcze z czasów gdy Dell traktował tą serie priorytetowo bo 2412 to już zwykła ekonomia.

 

 

No dobra jesli ten dell ma 102 procent w NTSC to powinien miec lepsze kolory niz ten moj eizo 2461W ktory chyba ma 97 procent NTSC

Dell jest dobry ale bez przesady w zyciu bym nie postawil znaku ronowsci miedzy tymi monitorami nie mowiac juz ze dell ma wieksza palete.. Roznica w kolorach jest duza.

 

 

Milosz>Mowie o calej firmie mialem troche sprzetu od nich a mam znajomego w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie podsumowanie:

Asus ProArt PA246Q

cena: 1860zł

 

Eizo Flexscan EV2436WFS-BK

cena: 1880zł

 

Dell U2410

cena: 1739zl

 

Zastanawiam się między Eizo a Dellem oraz dodaniem dodatkowego monitora Dell U2412M w cenie 978,99 na wszystkie pozostałe potrzebne rzeczy jak referencje itp. Presja rośnie, monitor padł :P.

Dużo pracuje w nocy, więc w grę wchodzi odpowiednia kalibracja monitora.

 

dzięki za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już dokonałeś wyboru. Nie ładuj się w "spawarki". Wymienione do koloru się nie nadają ale przynajmniej w Eizo możesz regulować jasnością. Kalibracja tylko softowa, najlepiej zleć bo taniej wyjdzie. Albo weź coś w ratach - wpłać te 1800 i po stówie spłacaj do 2,5-3 tys za coś gdzie szary gradient nie będzie wyglądał jak schody potiomkinowskie z tęczą w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaceks dzięki że mnie pocieszyłeś. Zdaje sobie sprawę czym jest wysokiej jakości monitor, ale uwierz mi że nie wykorzystam monitora za 3-4K. Cenie sobie jakość Eizo i miałem również okazje kalibrować monitor za pomocą urządzenia które to tanich nie należy, ale zawsze jestem zdania że dobry sprzęt warto kupić gdy to wykorzystasz. Dziś mam budżet na sprzęt do 1800 i muszę się tego trzymać, bo mnie księgowa udusi. To nie dlatego ze szkoda mi wydać kasę na wysokiej klasy monitor, czy nie doceniam jakości ale jest jeszcze masa innych rzeczy jak licencje softu, koszta itp.

 

Mogę cię jednak zapewnić że prędzej czy później pojawi się wątek z pytaniem o monitor z wysokiej półki, a póki co to trzeba twardo stąpać po ziemi.

 

Pisząc kalibracja nie wyraziłem się jasno, chodziło o sposoby na ręczne ustawienie monitora, bez cudnego urządzenia do kalibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że budżet determinuje zakup. Nie ma co kombinować - bierz tego Eizo. W tym budżecie to dobry wybór. Ręcznie nie ustawisz monitora poza jasnością na oko - i w tym Eizo jasność ustawisz. W świetle dziennym daj biały obraz i obok kartkę papieru, reguluj jasnością (tylko jasnością!) aż uzyskasz to co jest na kartce. Na wieczór możesz jeszcze obniżyć jasność szczególnie jak masz nie najlepiej oświetlone pomieszczenie.

Z żadnym z pozostałych wymienionych przez Ciebie monitorów tego nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dell ma kilka predefiniowanych profili kolorów, łącznie z AdobeRGB. Nie potrafię ocenić na ile są one "prawdziwe" ale wizualizacje 3d to chyba nie "malowanie obrazów". Na swoim nie zaobserwowałem schodów na gradientach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacenty masz to jak w banku, tylko nie spodziewaj się opinii eksperta. Liczę natomiast że trafię na dobrą sztukę i będzie ogień.

Rozmiar okna na lapku i brak softu do 3d wprowadza mnie w stan za który mnie przepadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacenty jestem w innym świecie i naprawdę warto ! :) Przy okazji pobawiłem się jeszcze cintiq-em 22. Teraz mogę śmiało pracować nad teksturkami.

Stawiam pifko na pierwszym lepszy zlocie ludziom dobrej woli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wharp początkowo jak szajsung poszedł z dymem to pomyślałem "Nieścięście", a teraz czuję ulgę i radość, bo patrzy człowiek 10h na dobę w monitor i od razu przyjemniej jest pracować. Pewnie przy dwóch takich monitorach, to warto zakupić sobie kalibrator ok 700zł. Ale wszystko z czasem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde gdzie widziales tego cintiqa 22? powaznie sie nad niz zastanawiam. To napewno byla wersja 22 ? W sklepach glownie 21 albo 24 maja. Jakie wraznenia z jakosci obrazu ? Mnie 24 lekko rozczarowala . Wydaje mi sie ze leca w ch.. z tymi wyswietlaczami za taka kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacenty w rcs2

To było 21,5 - jeżeli mówimy o przekątnej ekranu. Mają ustawione dwa 22 i 24 na półce, można śmiało po testować w PS.

Mam ochotę się też wybrać tam z własnym lapkiem i sprawdzić jak to śmiga na sofcie 3D, bo zdaje się że była by taka możliwość.

Na jakość obrazu nie zwróciłem większej uwagi, ale to co jest charakterystyczne, to mimo wszystko delikatne opóźnienie.

 

Sam myślę nad zakupem tego cuda, bo praca powinna być znacznie wygodniejsza i przyjemniejsza.

Tutaj link:

http://rcs2.pl/category/foto-video-wacom-cintiq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek na temat wybranego EV2436W powiem, że ma najlepszą regulację jasności na rynku, nawet jak dołączymy półzawodowe i zawodowe. To nie jest oczywiście najważniejszy ani jedyny parametr jakości monitora ale w tym budżecie to już duży plus.

I żeby nie było, że Eizo i Eizo - to Nec do tamtego roku miał precyzyjniejszy układ przetwarzania koloru od Eizo:) i nadal w większości monitorów pół- i zawodowych ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaceks nie wiem jak jest z nec, ale moje pytania były skierowane odnośnie Asusa Pro Art oraz Della którego mają również w ofercie i z tego co mi powiedziano, to w tym zakresie cenowym Eizo jest najlepszym wyborem. Kolejny skok jakościowy jest zauważalny przy monitorze za 3K. Nie wiem ile w tym prawdy, oceniał to na podstawie kalibracji.

Po zakupie tego co mam teraz, nie jestem przekonany czy potrzebuje w przyszłości coś lepszego i czy nie lepiej mieć cintiq-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu wątkowi też zaczynam się zastanawiać nad Eizo EV2436W, jednak monitor służy mi nie tylko do pracy ale i do rozrywki, dlatego ciekaw jestem czy widoczne jest na nim smużenie, miałeś może okazję pograć na nim w jakieś FPSy lub wyścigi? Marzy mi się monitor w miarę uniwersalny i dotychczasowym kandydatem był Eizo Foris FS2331, który ma niezłe odwzorowanie kolorów (matryca PVA) a przy tym jest dosyć tani (niecałe 1300zł), ale ma tylko 23" i proporcje 16:9, dlatego ten wybrany przez Ciebie wydaje mi się teraz ciekawszy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, Cintiq też pasowałby do mojego biurka. Nie ma to tamto. Też słyszałem o tych opóźnieniach w działaniu, ale to kwestia następnej wersji albo wkroczenia na ten rynek innych poważnych macherów. W końcu fruwamy na Księżyc to nikt mi nie powie, że to musi mieć jakieś opóźnienie. Tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Loozack wrzuć linka z czym chcesz test, nagram aparatem i wrzucę na yt jak się odkopie z zaległości.

@jaceks wiedziałem że są opóźnienia i początkowo byłem przekonany że będzie to przeszkadzać, ale jest całkiem przyjemnie i sądzę że to jest kwestia do zaakceptowania, no może po za ceną 8K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaceks, tu właśnie mam dylemat bo czytałem na mva.pl, że FS2333 (eIPS) jest faktycznie lepszy do grania, ale do grafiki już bardziej polecają FS2331 (PVA)... także wohom się, wohom, zwłaszcza, że jednak przydałby się ten 1" przekątnej i 120px w pionie więcej.

@floo, ooo widzisz, będę bardzo wdzięczny gdybyś mógł zrobić przynajmniej dwa testy (F3 i F4) z programu Pixel Persistence Analyzer i porównać je z moimi wynikami poniżej:

 

Monitor Benq G2220HD (niestety...)

 

Chase test: 15(25.0ms), 15(25.0ms), 21(35.0ms)

Readability: Tempo 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Loozack

One oba do grafiki to bardzo. bardzo średnio. FS2331 lepiej nadaje się wieczorem do domu bo to PVA przez co ma lepszą czerń.

Lepiej pooglądać film na nim. Ale jak jeszcze coś pomachać w grafice to lepiej tego EV2436W bo te 120px to nie w kij dmuchał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaceks, wiesz, z jednej strony przesiadka z mojej wypalarki oczu zwaną Benqiem (musiał zastąpić padniętego Fujitsu-Siemensa P19-2) nawet na FORISa byłaby na pewno wielkim skokiem na przód, ale jednak jak już się przesiadać to fajnie by było wybrać coś lepszego, dlatego pewnie pójdę za Twoją radą i wybiorę EV2436W. Chociaż nie ukrywam, że 600zł różnicy w cenie to sporo i to też niestety muszę brać pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Loozack no cóż. Przeprowadziłem testy i powie tak że musiał bym coś zagrać aby przekonać się czy to będzie przeszkadzać.

Readability: Tempo 7 - do odczytania, również na 8 ale pewnie nie dla każdego.

Chase test: 5(8ms), 7(11ms), 9(15ms)

Tylko bierz pod uwagę że moje oczy mogą kłamać :P hehe

 

Monitor ma opóźnienia, ale mnie akurat poziom odświeżania zadowala w zupełności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie floo, zdaję sobie sprawę z tego, że takie testy "na oko" nie są bardzo miarodajne, ale zawsze to jakiś punkt odniesienia, a skoro przy moich wynikach da się jakoś grać to nawet jakby Twoje pomnożyć x2 to też nie byłoby aż tak źle, także pozostaje mi teraz tylko odkładać gotówkę na EV2436W. Dzięki za pomoc :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie :) odkopie i prosze o pomoc.

 

Zdecydowalem sie na EIZO, ale teraz nie wiem czy 22, 23 czy 24 cale w rozdzielczosci 1920x1200 (23 ma 1920x1080)

Rozum podpowiada 24, ale czy pixel nie bedzie za duzy? Nie lepiej brac 22? Teraz mam w domu laptopa z 1920x1200 na 17 calach i znowu meczy mi to troche oczy.

 

ktory byscie wybrali glownie do 3D i 2D i pracy wieczorem, bez specjalnego oswietlenia. Zastosowania amatorskie :)

 

1. http://www.mindfactory.de/product_info.php/info/p643244_22Zoll--55-88cm--Eizo-FlexScan-SX2262WH-BK-schwarz-1920x1200-1xVGA-1xDVI-1xDP.html

 

2. http://www.mindfactory.de/product_info.php/info/p824735_23Zoll--58-42cm--Eizo-ColorGraphic-CS230-schwarz-1920x1080-1xHDMI-1-3-1xDVI-1xDP.html

 

3. http://www.mindfactory.de/product_info.php/info/p735342_24Zoll--60-96cm--Eizo-FlexScan-SX2462WFS-BK-schwarz-1920x1200-1xVGA-1xDVI-1xDP.html

 

z gory dzieki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności