Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Challenge Corner - Propozycje zmian.

Dance macabre

Podziękowania

Domyślnie Challenge Corner - Propozycje zmian.

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    ChC parę razy zaliczał spadki formy, ale teraz to już trzeba by przeprowadzić porządną reanimację, transfuzję bądź eutanazję. Dlatego proponujemy dyskusje na ten temat.
    Wydaje nam się, że idea dłuższego konkursu nie jest martwa, ale być może trzeba jej nadać nową treść.
    I tu Wasza rola, chcielibyśmy, abyście pisali w tym wątku co ewentualnie można by zmienić, poprawić, ulepszyć, ect.

do czasu ustalenia nowej formuły wątek chc pozostanie zawieszony.
    Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ChC2013.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	80.4 KB
ID:	89216  
    GONE WITH THE BLUE WINDOWS

Member

Podziękowania

Domyślnie

hmmm,

1. ChC zdechł po pierwsze z powodu rotacji na forum, wielu wymiataczy stało sie malo aktywnych, a "nowi" sa poniekąd odstraszani przez poziom który z reguły jest utrzymywany -> nowy skrobie kroczek po kroczku miesiąc, wpada wymiatach i pięcio godzinną pracą deklasuje rywali
    należało by zachęcić jakoś początkujących do udziału, przekonac ze nie o wygraną tu chodzi, aczkolwiek znaczek nad nickiem wciąż jest pewnym prestiżem

w tym celu I. skróciłbym czas trwania czelendża - do tygodnia góra dwóch, miesiąc to zdecydowanie za dużo, powoduje tylko odkładanie udziału na ostatnią chwile, lub zaczynianie i nie kończenie
    II. przeniósłbym chc do sekcji teczek, przynajmniej aktywną bitwe, chodzi o podniesienie oglądalności, myślę że zdecydowanie wiecej ludzi zauważy że coś sie dzieje
    III. można tekże ChC potraktować jako narzędzie do podniesiejnie skilla użytkowników forum, zakładają tygodniowe tematy w galerii 2D w stylu " studium z fulmu X" albo "interpretacja zdjęcia -portretu" itd. oczywiście była by sonda i zwycięzca ale bez odznaczenie ( bez przesady)
    taka formuła dała by możliwość dłuższego przebywania z jedną pracą oraz pomoc ze strony użytkowników podczas pracy

ChC można potraktować jako rozwinięcie TSP

chyba tyle
    "Martwienie się o uzyskanie efektu farby na płótnie gdy podstawy leżą to jak martwienie się, czy masz w samochodzie lusterka ustawione pod właściwym kątem gdy jedziesz autostradą pod prąd. Na wstecznym. I pisząc SMSy. Po pijaku." by EC

Teczka
    artstation

Podziękowania miriam podziękował

Member
    2x Challenge Corner
    Awatar Rotcore
    Podziękowania

Domyślnie

Chc archiwum ma 7052 odsłony - ilość odsłon ankiet około 1000, max 4600, odsłony poszczególnych uczestników czyli wątków do tematu to max 8000, min ok 200, przy czym właśnie najwięcej mają wyżej wspomniani wymiatacze.
    Trzeba też rozpatrzyć ilość odsłon i ilość głosów oddanych w bitwie:
    Gruby i chudy - 101 glosów, 3055 odsłon
    Odkrywcy nowych światów - 25 glosów, 3181 odsłon
    Tropiciel - 86 głosów, 3231 odsłon
    Nie orientuje się za bardzo jak nalicza odsłony, czy od każdego wejścia do tematu przez jakiegokolwiek użytkownika lub gościa raz na kilka godzin/dzień, itd czy mogę sobie sam np nabić odsłony wchodząc i wychodząc co jakiś czas. Przy czym warto zwrócić uwagę na możliwość głosowania tylko przez zarejestrowanych użytkowników, a liczba odsłon o ile dobrze rozumiem świadczy, że zainteresowanie jest znacznie większe od biorących udział w samym głosowaniu i tutaj poszukałbym jakiegoś rozwiązania. Może prócz głosowania randomowego to zrobić je również między moderatorami/adminami którzy fachowo mogliby uzasadnić wybór. Lajkowanie na fejsie byłoby już przesadą choć pewnie ilość głosujących wtedy bylaby większa, ot taka luźna propozycja.

Kolejna sprawa to rozgłos/reklama:
    - na stronie głównej jest to mało czytelne, proponowałbym piktogramy dla poszczególnej z bitew ze zmieniającym się jedynie numerkiem edycji, poprawi to czytelność i może więcej ludzi zwróci na to uwagę.
    - brak informacji o bitwach na facebooku, z tego co przeglądałem jest tam ogrom rekomendacji, ale brakuje właśnie zareklamowania bitew, nawet w formie plakatu szablonowego ze zmianą tematów i edycji z odpowiednim piktogramem do danej bitwy TSP, TSM, ChC, itd.

TSM ma największą frekwencję zważywszy na ilość odsłon i głosów ok. 5000, max 15400
    TSP na pewno więcej od ChC w granicach ok. 4000 odsłon, max 12500 dla danej sondy bądź tematu na bitwe

To z grubsza wstępna analiza, może należałoby zrobić dokładną i na jej podstawie oszacować z czym może być problem w przypadku ChC prócz wspomnianych już. Rozumiem, że na forum jest większość ludzi od 3d stąd m.in. ta różnica w bitwach, ale między TSM i TSP wcale taka duża nie jest.

Może jakieś wyróżnienia przy finałowym głosowaniu żeby nawet Ci słabsi mogli zostać zauważeni, ze względu na pomysł ale słabe wykonanie, itd.
    Blogowa teczka
    https://www.facebook.com/cieckowski.art

Daj mi noce gorące
    1x Challenge Corner
    Awatar RaVirr
    Podziękowania

Domyślnie

W moim odczuciu ChC zyskałby gdyby były bardziej sprecyzowane tematy. Często opis jest tak ogólnikowy, że człowiekowi nie chce się niczego rysować. Przykład z ostatniego tematu- ścigacz, uniwersum dowolne , wygląd właściwie też dowolny byleby nie latał...no i ma mieć numerek startowy. Mnie bardziej zachęciłyby konkretne założenia, przykładowo:
    1. Pojazd porusza się na 4 kołach po pustynnej planecie,
    2. Ma napęd hybrydowy- baterie słoneczne połączone ze zwykłym silnikiem spalinowym.
    3. Co do wyglądu- w miarę smukła, aerodynamiczna sylwetka, kierowca chroniony przed słońcem.

Nie chce nikomu odmawiać kreatywności, ale takie założenia dają o wiele klarowniejszą wizję dla biorących udział, a prace da się w miarę sensownie ocenić i porównać pod względem zgodności z tematem, designem, wykonaniem itd.

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

A moze jeśli twierdzicie ze jest tylu doświadczonych ludzi już na forum zmienić formułę, by zaangażować ich w prace startujących?
    Swoją drogą nie wiem czy wsyscy wchodzicie zawsze przez główną, bo ja od lat nie widziałem fronpage'a chyba ze szukam starego newsa na głównej, a maxa zawsze odsłaniam już z forum.
    nosiłem kalesony zanim było cool
    × tak 1 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

Member
    Awatar grass
    Podziękowania

Domyślnie

Moim zdaniem czas jest za długi bo ja nawet o speedach zapominam przez czas jaki sie czeka na ankiete ( ale to może być z racji wieku )

Może przerzucić to wszystko bardziej na facebooka tam ostatnio sporo się dzieje w tematach CG więcej reklamy, może możliwość lubienia bądź nie itd , zrobić trochę zamieszania . I podpisuję się pod tym co napisali chłopaki wyżej.
    - teczka 2d - - behance - - artstation -

Męber
    1x Challenge Corner
    Awatar Urbanboogie
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez olaf Zobacz posta
    A moze jeśli twierdzicie ze jest tylu doświadczonych ludzi już na forum zmienić formułę, by zaangażować ich w prace startujących?
    Swoją drogą nie wiem czy wsyscy wchodzicie zawsze przez główną, bo ja od lat nie widziałem fronpage'a chyba ze szukam starego newsa na głównej, a maxa zawsze odsłaniam już z forum.

Myślę że super pomysłem byłoby zagwarantowanie rzetelnego feedbacku od jakiegoś małego grona naprawdę zasłużonych forumowych wyjadaczy, gdyby tak np. przed każdą edycją dogadać się z jedną taką osobą, (za każdym razem inną) żeby skomentowała po kolei WSZYSTKIE ukończone prace (ale raczej już po zakończeniu sondy, żeby to nie wpływało na głosowanie). Wtedy nawet ze słabszą pracą warto by było wystartować, bo nagroda jest zapewniona Oczywiście trzeba by było znaleźć chętnych na taką godzinę czy dwie prac społecznych raz na parę miesięcy, ewentualnie nastawiać wudkuw, ale gdyby to ustalić z odpowiednim wyprzedzeniem, to może ktoś by się dał namówić Bez wytykania palcami oczywiście, bo wiadomo że nie każdy musi mieć od razu ochotę żeby w tym uczesttp://www.goodfakestudios.com/http://www.goodfakestudios.com/http://www.goodfakestudios.com/http://www.goodfakestudios.com/http://www.goodfakestudios.com/niczyć.

Czasu chyba raczej nie warto skracać, bo imho i tak z obsłużeniem każdej edycji jest sporo roboty (osobiście podziwiam i bardzo doceniam poświęcenie miriama ) a wydaje mi się że wcale nie przyciągnęło by to większej liczby uczestników...

I ja też nigdy nie wchodzę z głównej

Cytat Zamieszczone przez takashmen Zobacz posta
    II. przeniósłbym chc do sekcji teczek, przynajmniej aktywną bitwe, chodzi o podniesienie oglądalności, myślę że zdecydowanie wiecej ludzi zauważy że coś sie dzieje
    To uważam za bardzo dobre rozwiązanie
    Pozdrawiam,
    Urbanboogie

Dance macabre

Podziękowania

Domyślnie

Mówiąc szczerze cieszy nas fakt, iż nie wysyłacie nas jeszcze na emeryturę .

Analizując co nieco z Waszych wypowiedzi.
    1. Czas trwania ChC został określony na 21 dni, +5 dni sonda + 2-3 dni na przygotowania.
    krótszy term ma TSP , a wg nas ChC ma mieć charakter pośredni między TSP (spd paint) - a rasową 2-3 miesięczną Bitwą. Myślę również, że czas akurat nie ma tu znaczenia.
    2. Dalsze prace nad własnym projektem zawsze można robić w teczce po to one są

Rzeczy, które da się zrobić:
    1. Przeniesienie info o ChC oraz sondy do Galerii 2D (rozgrywka zostaje w miejscu gdzie była)
    2. Zmiana info na SG (ew. promo poprzez fb aczkolwiek w tym przypadku muszę porozmawiać z Adkiem)
    Propozycja nowej czołówki:

3. Precyzyjny brief, myślę że nie ma w tym problemu, pytanie jednak kto by miał to przygotowywać ? Tematy wybierała osoba, która była zwycięzcą poprzedniej edycji i zasadniczo to od niej zależał również opis . Znając relaksacyjne podejście do takich robótek, to raczej na szersze rozwinięcie ze strony osób wygranych raczej bym się nie nastawiał. Można by ew. w systemie podziękowania motywować osobę do sporządzenia briefu.
    Istnieje również inna ewentualność, można by za pomocą sondy równolegle do trwającego ChC wybierać kolejny temat, w tym czasie łatwiej by było o rozwinięcie brief'a oraz dodatkowe materiały poglądowe .

4.Support do ChC, cóż brzmi to raczej jak abstrakcja , ale mogę popytać kolegów, może co jakiś czas ktoś byłby chętny do motywowania. Myślę że częstsze upki prac oraz komentarze oglądających będą bardziej motywujące.
    GONE WITH THE BLUE WINDOWS

Member
    Awatar ranholtzer
    Podziękowania

Domyślnie

Bardzo dobry pomysł z tymi potyczkami, ale uważam że powinieneś rozszerzyć możliwość, pojedynku na kilku grafików (3,4 lub więcej jeżeli ludzie się zgłoszą) (zwiększyć ilość punktów np.). W przypadku nie wyrobienia się w czasie dawać punkty ujemne (to może jeszcze bardziej zmobilizuje ludzi do pracy). Faktycznie Challenge Corner ostatnio umierał, aż szkoda było patrzeć... mam nadzieje że twoje defibrylatory pomogą. Bardzo dobrze że przykleiłeś ten wątek w Galerii 2d, to na pewno zwiększy oglądalność.

Daj mi noce gorące
    1x Challenge Corner
    Awatar RaVirr
    Podziękowania

Domyślnie

By uatrakcyjnić udział można wprowadzić jakieś cenne nagrody- ja mogę dać do puli zaczętą paczkę gum orbit z podrobionym autografem Davida Hasselhoffa.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów