Skocz do zawartości

mats


mats

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! Jest to mój pierwszy post na tym forum więc może wypadałoby się przedstawić :D. Mam na imię Mateusz i mam jak na razie 17 lat. Przybyłem na to forum w poszukiwaniu dobrego feedbacku od osób, które naprawdę się na tym znają i mam nadzieję, że pomożecie mi w dalszym rozwijaniu swoich umiejętności :)

 

Kilka ostatnich prac (nie chronologicznie)

 

matte painting, wszystko malowane oprócz statku

orp_blyskawica_by_bodzi0x-d5brimz.jpg

 

 

 

john_frusciante_by_bodzi0x-d4w50dy.jpg

 

pokemony, mam nadzieję, że mnie za tematykę nie zjedziecie ale któregoś dnia zapragnąłem stworzyć swoje wersje 3 starterów więc może któregoś dnia pojawią się tu kolejne dwa :P

totodile_croconaw_and_feraligatr_by_bodzi0x-d5kl2he.jpg

 

i tu zupełnie najświeższa praca ze wszystkich, fan art jednej z postaci z gry League of Legends wykonany na konkurs z oficjalnej strony (cicha nadzieja, że uda mi się zgarnąć cintiqa :DD)

Wymt2EX.jpg

 

W miarę możliwości będę dodawał nowe rzeczy, bardzo chciałbym się nauczyć malować enviro, ale mam problemy z kompozycją więc na razie tłukę filmiki i tutoriale o tym, jak coś z tego wyjdzie to na pewno wrzucę :D

Edytowane przez mats
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Totodile był moim pierwszym pokemonem Q_Q fajnie Ci wyszedł, ale Feraligatr średnio mi się podoba, wolałbym coś bardziej z sylwetką z gry. :P

 

Fajnie sobie poczynasz, jak na razie najbardziej w oczy rzucają się dłonie tego ognistego wilka/lisa i ogólnie anatomia oraz panowanie nad masami (kształtami, formami), popracuj nad tym trochę.

 

Renderowanie Ci nieźle idzie. :) Będą z ciebie ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Długo mnie tu nie było :). Zupełnie nie miałem czasu na robienie czegokolwiek, ale znalazłem trochę czasu na wydziubanie

 

kolejnego obrazka do serii poksów

39d6f48773ab8fbe1026f2d7a3e0bd68-d629wlb.jpg

 

i nocny speed

landscape01_by_bodzi0x-d62gqt3.jpg

 

zawsze miałem problem z landscapami, chcę w końcu wyjść z comfort zone'a i poćwiczyć budowanie takich scenerii przy czym popracować nad kompozycją (z którą mam poważne problemy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrysuj sobie perspektywe tych wiszacych domków jako walce idące od ziemi. Trochę się przychylają, a to grozi upadkiem całego kompleksu :P. kolorki ok. Pozbądź sie tych dwóch plam w rogach, zastąp to krzakami, pagórkiem z wystającymi korzeniami na całej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zrobić tak jak mówileś

początkowo chciałem to wrysować jako graniastosłupy

 

V25EPtv.jpg

 

a potem to jakoś zaokrąglić

 

uzkSuLG.jpg

 

Ciemne plamy właśnie planowałem zastąpić krzakami i roślinkami, ale to dopiero jak bym ogarnął dalszy plan.

Nie wiem jak z tymi domkami, lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki wielkie, kurczę serio jestem zaskoczony tym frontem, nie przypuszczałem :P

teraz będę musiał podtrzymywać upy :D

motywuje bardzo ;)

Edytowane przez mats
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę tak zawalony tydizeń przez koniec roku szkolnego że masakra, kompletnie nie mam czasu nic robić a wczoraj przespałem pół dnia

nTYSzHU.png

 

speed z czarnobiałej refki

 

 

a tu dwa szkice kolejnych pokemonów do serii, bez koloru bo dzisiaj już nie będę miał czasu malować

 

eGw0NgH.png

bayleef

 

i chikorita

dUk7ebj.png

 

w nocy pewnie rzucę na jednego z nich jakiś początkowy kolor wiec może wrzuce kolejnego stepa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Spikulec

Tak z ciekawości... Ile czasu dziennie spędzasz rysując swoje prace? W jakim wieku zacząłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu dziennie? Mało a nawet bardzo mało, zazwyczaj nie mam czasu bo szkoła, bo zespół, bo jakieś inne obowiązki. Ostatnio tylko staram się wiecej wolnego czasu na to poświęcać. Rysuje głównie w weekendy bo szkoła i ilość nauki jaką zarzucają nas pod koniec roku powala. W sumie to wychodzi tak 2-3 godziny w dniu w którym już coś robię, rzadko dłużej. A zacząłem nie wiem kiedy, teraz za niecały miesiąc kończę 18 lat i uważam, że gdybym poświęcał na to więcej czasu to miałbym dużo bogatszy warsztat. WojtekFus jest moim wzorem jeśli chodzi o progress i pracowitość, aż sam się zastanawiam jak on mógł wygospodarować tyle czasu na rysowanie i tak częste dodawanie prac do teczki, a założył przecież teczkę w tym samym wieku co ja. Wcześniej robiłem bardzo mało a nawet traciłem czas na mangę. Dla przykładu, na moim devie, na tej samej stronie co najnowsze prace, są jeszcze takie które sięgają 2010 roku i w dodatku jest to manga :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale manga ma dość okrojone prawa natury, że tak powiem. Anatomia etc są bardzo uproszczone. Zawsze lepiej nauczyć się rysować ludzi i uprościć to do mangi niż uczyć się mangi i nie umieć narysować realnego człowieka :P.

 

erGfCht.jpg

 

mały, biedny up. W trakcie pracy komputer zaczął mi odmawiać posłuszeństwa a i chemia mnie woła więc wrzucam taki :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze :D

 

Bombadil, można można, nawet sporo rzeczy bym tu jeszcze zrobił, ale jak zamiast malowania zrobił mi się pokaz slajdów na kompie to już musiałem zapisać na tym etapie bo dalsza praca nie miała sensu

 

COR, tak właśnie, kurczę zazwyczaj mam z tym problem - kompozycja i ciekawy kadr. Siedzę w tym moim comfort zone, ale następnym razem postaram się o ciekawsze ujęcie i inną perspektywę, może w podobnych klimatach :P

 

kamesanin, cisza, spokój czasem duszek albo złodziej przez okno :DD

 

Przepraszam, że nie każdemu mogę się odwdzieczyć komentarzem, zaglądam do teczek, ale nie zawsze mam do napisania coś treściwego a nie chcę żeby mnie administracja zlinczowała za bezsensowne nabijanie postów, ale jestem na bieżąco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak teraz patrzę to skala drzewek jest trochę nie teges, i przez to robi się to takie trochę naiwne. Kadr możesz w sumie też trochę przesunąć, ścieżkę pokręcić trochę żeby taka od linii nie była, pododawać jakieś płoty, graty i inne ustrojstwa które można zazwyczaj znaleźć przy takich ruderach i będzie fajna ilustracja. Skilla z pewnością masz, żeby to elegancko zrobić i moim zdaniem to tylko kwestia popracowania nad obrazkiem trochę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze

 

Tak bardzo nie mam czasu malować ostatnio, jak nie szkoła to inne problemy, nigdy nie ma mnie w domu, ale znalazłem chwilkę czasu, żeby zacząć to (nie wiem jak tam jeszcze z kolorami bo robiłem to na laptopie, ale poprawię jak będę miał drugi monitor, albo stacjonarkę do dyspozycji)

Dodam też postaci bardziej srebrzystego połysku

 

0pZufII.png

 

uwagi mile widziane :)

Edytowane przez mats
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok...

skombinuj sobie refkę do takiego ułożenia dłoni jakie masz, bo wygląda ona jakby się chowała w nadgarstku i jest trochę za mała, ze stopą też coś nie tak, nie wygląda jakby stabilnie stała na desce... (stopa, bo postawa fajna)

 

odnośnie postawy na desce, może gdzieś znajdziesz "zachowanie stóp"

https://www.google.pl/search?q=windsurfing&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=hKLAUZOfOMbRtAaw84HoDA&biw=1745&bih=947&sei=iKLAUYHYCMqNtQarrIHAAw

 

no i więcej niebieskiego na surferze

tutaj fajnie widać jak się zachowuję srebrny lakier

http://s1.blomedia.pl/autokult.pl/images/2011/11/mercedes-benz_silver_arrow_concept.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosikowski dobrze gada :)

 

Nie wiele wiem i nie wiele umiem, ale jakoś postaram się pomóc.

 

Na ilustracji błędem jest nie proporcjonalne rozdawanie detalu. Wszystkie elementy, uwzględniając ten czynnik wychodzą na tak samo ważne.

Rozumiem, że postać jeszcze nie jest skończona, ale już na tym poziomie Ziemia jak i cała reszta tła zawiera znacznie więcej szczegółów.

Zawsze można to jakoś uprosić. Zamiast dwóch mocno zdetalizowanych elementów w tle możesz umieścić kilka mniejszych i o prostszym renderze.

 

Sugeruję dodanie większej przestrzeni dla postaci.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tldckUE.jpg

 

wrzucam finisz, mam nadzieję, że stopa i dłoń już jest w porządku. Co do dodania więcej niebieskiego na surfera, coś próbowałem tam na różnych kryciach dodać dodatkowy kolor, może trochę widać różnicę. Zblurowałem też ciut planetę więc chyba już tak detalem nie dorównuje już surferowi.

Reszty nie miałem czasu poprawić bo trochę mnie czas goni, postaram się poprawić w następnych pracach :))

 

edit

teraz widzę, że tyłek się zlał z deską i dziwnie wygląda

Edytowane przez mats
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9gDwnt9.png

 

Trochę z innej beczki, ale jak teczka to teczka i też wrzucę. Oczywiście robione trochę na ostatnią chwilę dlatego kilka rzeczy można było zrobić ciut lepiej, ale kilka złotych wpadło więc jest dobrze :D

format a3 dlatego nie mogę dać porządnej jakości skanu, ołówek rozmazywany tylko na garniturze i tle.

A no i profilaktycznie może dodam: Tak, pani na zdjęciu też ma bardziej męską twarz niż facet :D

Edytowane przez mats
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nMpOFvi.png

wieczorne wypociny po męczącym dniu, ledwo widzę i pomijam fakt że ciut za ciemne, w połowie po prostu przestałem robić bo zasypiam. Pewnie większość rzeczy tu nie gra niż gra xd a no i światło gdzieś mi się zgubiło na większej części postaci

Spróbuję jeszcze rzucić na to okiem jutro

 

zWdNGMn.png

wiem że ćwiczenia ubogie bardzo, ale któregoś dnia siadłem, zacząłem robić i nie pamiętam już co mnie odciągnęło od komputera, ale wyjeżdżam teraz na 2 tygodnie nad morze i zabieram laptopa i tablet więc przy gorszej pogodzie pewnie uda mi się coś jeszcze zrobić :)

Edytowane przez mats
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi kadr z postu #34 bardzo ładny. Ostatni rewolwerowiec także bardzo na plus. Dorzuciłbym trochę ostrości na twarzu i kołnierzu bo całość malowana jest podobną plamą rozedrganą. Jestem fanem Call of Juraez i Mrocznej Wieży Kinga to moje klimaty;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kadrów można dużo się nauczyć. Wpoić sobie jakieś zasady światła, cieni, jak to wygląda, potem człowiek mniej więcej wie, co i jak.

W kadrze z pingwinami idealnie oddałeś ich filmowy charakter, a to duża sztuka - by nie tworzyć czegoś plastikowego, bez uczuć, mimo że to tylko postacie na kartce.

(Och i bardzo podoba mi się ołówkowy portret z pierwszej strony Twojej teczki, chciałabym widzieć więcej takich prac)

(Też mam siedemnaście lat i strasznie mnie motywują prace rówieśników, także, bądź lepszy, może też zacznę być, chcąc Cię dogonić! :D)

Trzymaj się i idź w tym kierunku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie mam już 18 (rocznik 95 ;p) Cieszę się, że udało mi się Twoim zdaniem włożyć trochę życia w te postacie, bardzo mnie to motywuje :)

Co do ołówkowego portretu to jest to portret nad którym przysiadłem dłużej niż przy jakimkolwiek innym, póki co nie planuję tworzyć nic w ołówku co zajęłoby tyle czasu, ale kto wie. Może coś mnie strzeli i niedługo coś wstawię :P

A i odnośnie ćwiczenia kadrów to jeszcze kolorki i kompozycje. Jakiś czas temu (kadry z X-mena) coś mnie właśnie strzeliło i nie sądziłem, że to może być takie fajne ćwiczenie :P

 

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuję się na grafikę, bo na innych nie chce się męczyć i marnować czasu z matematyką i fizyką (choć i tak zdaję matmę na rozszerzeniu). Programowanie mnie nie jara w ogóle w dodatku musiałbym zdać matmę i fizykę na rozszerzeniu (zgrozo) z bardzo wysokim wynikiem co może być wątpliwe (głównie z fizyką) a na grafice tam gdzie idę nie ma matmy :P. Na ASP też nie chce iść, jakoś nigdy mnie nie pociągała ta uczelnia a i opinie o wykładowcach bardzo różne. Z resztą, nie interesują mnie takie rzeczy jak rzeźbiarstwo czy inne typowo artystyczne przedmioty.

Nie nastawiam się, ze nauczę się nie wiadomo ile, bo pewnie większość rzeczy zdołałbym się nauczyć sam i z pomocą ludzi na forum, ale jakieś podstawy obsługi innych programów niż tylko Photoshop i programy 3d myślę że mi się przydadzą. Wiem, że sam nie miałbym tyle samozaparcia żeby z własnej woli poznać kilkanaście programów. Na kursy zagranicą mnie nie stać, ale są też świetni rysownicy, którzy nie wyjeżdżali więc skorzystam z tego (skromnego) zasobu jaki daje mi Polska xd.

Reasumując, powiedzmy, że będę uczył się sam, tak jak do tej pory :P. Alternatywy nie mam wiec muszę robić tak żeby mi wyszło z pracowaniem w zawodzie :D

Edytowane przez mats
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wLhosrQ.jpg

 

wrzucę jeszcze w teczkę.

wyszło trochę inaczej niż sobie to wyobrażałem no i zły jestem o tą rękę i pistolet, że nie miałem czasu usiąść i zrobić tego porządnie (poprawić), ale już nie będę do tego wracał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Strasznie długo mnie tu nie było, ale mniej wiecej zaglądałem systematycznie i jestem pod wrażeniem prac i rozwoju niektórych użytkowników :D Aż wstyd wrzucać tak mało i coś tak słabego po takim długim czasie

 

 

82ophfC.jpg

 

Thok6IR.jpg

 

kadr ze star wars

wMmhB9d.png

 

25wkVwg.jpg

 

sZlGEwU.jpg

 

cJ6q3YH.png

 

i drugie w życiu podejście do farb, akryl na tablicy malarskiej format 23x18 czyli malutki ale nastepne juz bede miał większe :D

7J2BhYF.jpg

 

 

nie chronologicznie tak jakoś :P

 

Pokornie proszę o feedback i dobre rady, będę bardzo wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo! Pora na kolejny dość skromny up, komputer odmawia mi posłuszeństwa coraz bardziej więc nie będzie digitala, ale wrzucę postacie z natury i malarstwo na formatach 100x70. Proporcje nieraz mi tam poleciały, ale głównie przez to że nie patrzyłem na prace z daleka, tam gdzie powiedzmy wszystko gra, już stosowałem tą praktykę :P (przynajmniej częściej xd)

 

LXdDcXO.jpg

 

qH0RP1F.jpg

 

vFXacB1.jpg

 

9T7492R.jpg

 

c6xDOx8.jpg

 

GdVJfka.jpg

 

bnp2tlY.jpg

 

eb7OmVk.jpg

 

APYPyLp.jpg

 

SWJAnjY.jpg

 

 

xjb1PVI.jpg

 

QCN38FG.jpg

 

zivKulD.jpg

 

a tu jakieś szkice niektóre z natury a niektóre z książki z anatomią

9jbiXyI.jpg

 

nie ustawiałem tego wszystkiego chronologicznie

 

ogólnie bardzo śmiesznie się potoczyło, bo jeszcze niedawno zarzekałem się, że nie pójdę na żadne ASP a właśnie jestem po egzaminach na Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu :D Jakie to życie jest zmienne :P

Pozdro!

Edytowane przez mats
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności