Skocz do zawartości

Postać 3d – XVIII w. portret


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Ostatnio szukam zleceń więc postanowiłem wrzucić coś świeżego – zależało mi na uchwyceniu klimatu schyłku XVIII w. w USA (od dawna chciałem zrobić coś w klimatach Deadwood [2004] :))

 

 

 

portretbig.jpg

 

 

 

Soft: Blender + Gimp

Konstruktywna krytyka mile widziana.

Edytowane przez andy_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ptaszek - dzięki za uwagi :) postaram się je wziąć pod uwagę przy następnych pracach ale czy mógłbyś ciut więcej napisać co dokładnie jest nie tak jeśli chodzi o AA? [bo zwiększyłem sample na 8 oraz render finalny był prawie 2x większy niż to co wrzuciłem (choć fakt faktem na mniejszej wersji przez meszek może wyglądać jakby miał niskie AA)]. Oraz nie do końca rozumiem co miałeś na myśli "bylo lepiej jak prezentowales testy SSS" (w jakimś stopniu popsułem shader tak?)

 

Sebazx6r - dzięki bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę świetna praca. Gratulacje.

 

Jedyne co mi przeszkadza to te jego trochę zbyt włochate policzki. Jego prawy policzek wygląda trochę dziwnie w tym miejscu gdzie jest ostre światło. Taka porozmazywana plama. Fakt, że dodaje to trochę takiego efektu malarskości, który mógł by pasować do pracy stylizowanej na portret malarski, ale wszystko poza tym fragmentem na policzku jest ostrzejsze, wyraźniejsze. Gdyby ten policzek nie był taki postrzępiony lub w drugą stronę - gdyby w paru innych miejscach też byłoby więcej malarstwa (może parę luźnych pociągnięć pędzla w GIMPie), to praca byłaby bardziej spójna. Ale... i tak jest świetna ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć andy_a,

bardzo ciekawa praca, fajny zestaw kolorystyczny i materiałowy uzyskałeś w stroju dżentelmena. Nie wiem jak się nazywa ta męska apaszka, fluar? no ale z tą broszką zacnie wygląda. Widać że koleś ma dużo na sumieniu i raczej do nieba nie pójdzie.

technicznie na 5* jedynie proporcje od nosa w dół mi nie leżą szczególnie usta , oraz same wąsy i broda odstają od reszty. Fajnie jak byś się skumał z Quentinem i wspólnie może opracowalibyście jaki projekt. Bo wydaje mi się że dużo by wam to obu dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie podoba się niestety wykonanie. Skin shader ma może dobre radiusy ale reflect/spec jest jednostajny i zdecydowanie zbyt mocny i zblurowany. Bump pełni rolę noisa dla skinshadera a nie kreuje formy. Do tego ten pass z włoskami jest źle wkomponowany - najczęściej są one tak cienkie i krótkie że wydac je tylko przy mocnym świetle kontrowym na karku i uszach - u ciebie są wyraźne jak czupryna. Dorzuciłbym DOF żeby zakryć pokręcone uszy.

Niemniej projekt trzyma się kupy i gdybyś dopieścił detale pewnie wyszłoby bardzo fajnie. Powiedz jaki soft, bo ten skinshader pachnie mi jakimś shaderem-prowizorką;) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mallow - dzięki, rzeczywiście rim light (w większości przez włosy) stapia się trochę w jedną plamę, muszę o tym pamiętać w przyszłości :)

 

mowo - hi :) ja niestety też nie mam pojęcia, spodobało mi się to na koncepcie do dishonored i bezczelnie skopiowałem. Cieszę się, że gościu się czyta w ten sposób (zależało mi na pokazaniu, ze swoje za uszami ma :P). Co do proporcji to sama głowa bez włosów wygląda tak:

uszy.th.jpg

 

Lucek - thx, następnym razem zwrócę większą uwagę na teksturę speculara :) Co do bumpa to jest tam on jako lekki noise gdyż renderowałem geometrie (ok 1mln poly). Włosy niestety nie są wkomponowane lecz bezpośrednio z rendera. Jeśli chodzi o ich widoczność to był to mój świadomy wybór ale widzę że wielu się on nie podoba. Lekki dof też już jest (rozumiem, że uszy mają złą geometrię tak?). A skinshader jest bardzo prosty - 1 warstwowy z blendera :)

 

 

plasti - dzięki :) no też nie byłem do końca zadowolony z efektów (nawet jak sobie z nodów odbudowałem misss nie był w połowie tak dobry jak na fabrycznych ustawieniach w mr)

 

**********

a tutaj jeśli kogoś by interesował wip (4k po powiększeniu):

wipdh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sporo wyjaśnia. Detal z bumpa ginie w zblurowanym renderze, podobnie jak oczy, które muszą być ostre bo tracą wyraz. Do tego taka mała rada ode mnie. Zmiksuj sobie 2 materiały. Jeden z delikatnym reflectem z małym glossem i jakimś noisem dla urozmaicenia, a drugi już ostry reflect, widoczny na czole pod oczami itd. SSS to nie wszystko - bryłę na równi z nim definiują odbicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajęcia z anatomii miałem z 10 lat temu, ale wydaje mi się że jednak coś od nosa w dół jest nie tak. Szczęka jest bardziej wysunięta do przodu niż żuchwa, dlatego warga dolna powinna mieć większy cień/wgłębienie u Ciebie jest zupełnie płasko no i budowa ucha jest dziwna zobacz sobie jak wygląda małżowina uszna i płatek uszny. Cała reszta, klimat i nastrój jak wcześniej pisałem super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelka. Właściwie, to nawet nie przeszkadza mi to co się stało z włoskami na policzku, choć wymagało chwile zastanowienia. Mam kumpla, który ma tak owłosioną całą japę, i czasami na prawdę dziwne rzeczy światło z nim wyprawia:)

 

Broda wydaje mi sie zbyt spokojna, jednolita, w porównaniu ro reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucek - wbrew pozorom trochę czasu też poświęciłem na specular, zacząłem od podwójnego (jak w misss) + reflect, później zamieniłem na podwójne glossy reflections aż skończyłem na zwykłym pojedynczym + glossy reflect. Trochę się zastanawiałem dlaczego wyszło Twoim zdaniem tak źle, i chyba mam winowajcę - wstępna korekcja kolorystczyna którą zastosowałem zwiększyła znacząco kontrast (niestety mam słabość do przepaleń :P), ale dzięki za uwagę będę pamiętał przy następnych pracach, choć szczerze mówiąc chyba będę szukał jakiegoś innego silnika niż Blender Internal (planuję się dobrać do misss pod 3delighta :) )

 

natas - thx :) no strasznie mnie kusiło żeby zrobić animację jak się zamienia w wilkołaka ale stwierdziłem, że za dużo roboty (bo inne projekty czekają)

 

mowo - co do ucha to fakt dość uprosiłem je [zwłaszcza na dole] ale jeśli chodzi o resztę to starałem się zachować sporo zgodności z referencją - tak wiem, że nie wygląda jak Statham :P

 

 

deshu - dzięki :) broda powstała jako pierwsza i jak już byłem dość zadowolony to nie chciałem jej ruszać żeby nie popsuć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności