Skocz do zawartości

Który zasilacz wybrać?


Maxoss

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wyboru takie zasilacze, który z nich powinienem wybrać.

 

Chieftec 550W CTG-550-80P A80+ /12cm /BOX = 255zł

Corsair 550W CP-9020050-EU /12cm /BOX = 215zł

OCZ StealthXStream 2 500W 80Plus /12cm = 240zł (mój faworyt)

Thermaltake 600W LitePower /12cm = 250zł

 

Wiadomo, planuje w przyszłości kupić jeszcze GTX 560Ti 2GB, a potem może procek jakiś, bo w tej chwili mam Core 2 Quad 2,4GHz. Dodatko mierzi mnie troche płyta główna - Gigabyte GA-P31-S3G - ponieważ trudno zrozumieć mi tą linijke w specyfikacji tego urządzenia:

Dwa złącza DIMM obsługujące do 4 GB pamięci DDR2

Mam rozumieć to tak, że 4GB przypada na jeden slot (czyli łącznie 8GB razem) czy 4GB max na wszystkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiem, wiem, ale nie mam kasy żeby kupić wszystko za jednym zamachem. Najpierw zasilacz, potem karta graficzna, a potem mogę pomyśleć o płycie głównej. Czy to dobre posunięcie? Czy nie będzie problemów z magistralą w przyszłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nie, ale jak już to lepiej najpierw złożyć sobie zestaw, tak żeby wszystko pasowało i wtedy po części kupować, a najlepiej oszczędzić i za jednym razem kupić :)

Aczkolwiek sam zasilacz można kupić, jednak musisz wiedzieć co chcez kupić dalej, żeby nie okazało się, że za słaby kupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Aczkolwiek sam zasilacz można kupić, jednak musisz wiedzieć co chcez kupić dalej, żeby nie okazało się, że za słaby kupiłeś.

 

Dlatego wlasnie zalozylem temat, bo jestem ciekaw czy te zasilacze są dobre i czy przyszła modernizacja komputera o procesor z lepszej pólki, albo karty graifcznej, nie sprawi, że znowu będę musiał kupić zasilacz.

 

Mój sprzęt na dzień dzisiejszy:

Grafa: GeForce 9800GT 512mb

RAM: 4GB

Matka: Gigabyte GA-P31-S3G

Procek: Intel Core 2 Quad Q6600

Komputer jest z 2008 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw poszedłby i z dobrym 400-450W zasileczem, jednek jeśli nie wiesz co dalej chcesz kupić to ciężko powiedzieć jaki dobry będzie.

Np. Z jedną energooszczędną kartą, 32GB RAM + jakiś procek, wystarczy i 500-550W, natomiast jak sobie zażyczysz SLI prądożernych kart to i 700W mało może być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie planujesz dwóch kart graficznych to każdy z nich da spokojnie rade. sam mam tego chiefteca w jednym kompie, tylko troszke mocniejszą wersje. i jest spoko może wentylator moglby byc cichszy ale w tej kasie nie ma co narzekać.

zasilacz to nie nabytek na 10 lat bo sie tez zużywa ;)

co do ciekawostek o płytach gigabyte'a. mam taką jedną która oficjalnie obsługuje max 16gb ramu. aktualnie ma wsadzone 32gb i działa spokojnie :) ale nie traktuj tej historii jako reguły. bo chyba działa tylko dlatego ze przez przypadek wgrałem jej kiedyś bios innej rewizji i na szczęście nic nie popsułem :)

a z ddr2 to zobacz sobie na ceny takich modułow ;) i zastanow sie jeszcze raz czy aby inwestowanie w to wciąz ma cokolwiek wspolnego z oszczedzaniem.

Edytowane przez juri36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem ze zamówie dzisiaj zasilacz SilentiumPC Deus G1 500W. Sporo ciekawych opinii przeczytałem, więc myśle że będzie odpowiadać. Jakie jest prawdopodobieństwo że rozmiar zasilacza może okazać się za duży? Obudowe mam w miarę wielką (NTT Game Serie). Na co jeszcze powinienem zwracać uwagę przy kupnie zasilacza? Coś tam słyszałem o pinach, że trzeba wiedzieć jaki zasilacz kupić, aby karty z seri GTX odpowiednio działały (na zasilaczach jestem zielony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdę powiedziawszy to nie wiadomo jaka to obudowa bo to chyba nazwa jakiegoś zestawu a nie samego pudła... ale zasilacz który wybrałeś jest standardowych rozmiarów i powinien wejść (pod warunkiem że buda w środku jest standardowa...)

 

co do pinów to wydajne karty graficzne potrzebują dodatkowego zasilania (przez szyne pci2.0 mogą dostać max 75W) dlatego trzeba je podpiąć bezpośrednio do zasilacza. są dwa rodzaje gniazd zasilania na kartach graficznych 8 pin 6 pin, wyglądają bardzo podobnie. zasilacz który wybrałeś ma 4 kable 6+2pin czyli takie co mogą działać jako 6 lub jako 8 pin) więc teoretycznie da rade z dowolnymi dwoma kartami graficznymi, pomijam tu fakt, że na dwie mocarne karty 500w to troche mało ale z GTX 560Ti 2GB sobie poradzi na pewno.

http://www.silentiumpc.com/wp-content/uploads/2012/09/deus-g1-500-kable.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem wczoraj, mysle że we wtorek będzie.

@juri36

Ja nawet nie myśle o sli, nie stać mnie. Może jak będę chodził do pracy, to o tym pomyśle, ale wtedy to już kompa będę na nowo składał całego a z tego którego akurat teraz modernizuje wezme coś co jest dobre. Teraz zależy mi na czymś tanim, co pozwoli mi na przyjemniejsza pracę w Blenderze, UDK itp. Co do mocy, wydaje mi się że coś z dziedziny GTX 6xx też powinno pójść, wkońcu przecież teraz nowe karty biorą coraz mniej mocy, prądu więc i zasilacz nie musi być jakiś "genialny" - nie mówiąc oczywiście o sli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności