Skocz do zawartości

Wymiana sprzętu, szybsze renderowanie


Fairon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym wiedzieć co warto wymienić w moim kompie, zastanawiam się nad zmianą procka i dodaniem ram'u,

może mogli byście mi coś polecić.

 

Specyfikacja:

i3-2120 3,3GHz

2x4GB ramu

Radeon HD 7770

 

Mój budżet wynosi około 1000zł i zależy mi na tym żeby przyśpieszyć renderowanie w 3ds maxi'ie

Jak chodzi o procesory to chyba dobrą opcją było by wybranie

i5-3550 3,3 GHz 6MB lub amd x8 8350, z tym że do amd musiał bym wymienić płyte główną ;/

Ram właściwie nie jest takim priorytetem i jak mi nie starczy kasy to kupie go w przyszłości ;)

 

Przy okazji mam jeszcze 1 pytanie:

Czy to normalne że przy renderowaniu x klatek pod rząd, im dłużej to trwa tym więcej czasu zajmuje wyrenderowanie jednej klatki?

 

Z góry dziękuje za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wymiana procka da przyspieszenie i to spore, pamiec nie przyspieszy, chyba ze bardzo duze projekty robisz.

 

To ze im dalej rendering postepuje idzie wolniej, to raczej normalne bo pewnie wiecej sie dzieje na scenie niz w pierwszej klatce, zalezy co renderujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana procka da przyspieszenie i to spore, pamiec nie przyspieszy, chyba ze bardzo duze projekty robisz.

 

To ze im dalej rendering postepuje idzie wolniej, to raczej normalne bo pewnie wiecej sie dzieje na scenie niz w pierwszej klatce, zalezy co renderujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta na podstawce 1155 wiec niby lepiej by było brać intela, tyle że do i7 musiał bym dość sporo dołożyć ;/

 

No nic jeszcze sie zastanowię, może rzeczywiście warto się wstrzymać i kupić coś lepszego ;) Dzieki za opinie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta - MSI B75A-G43 IB75 s1155 ; )

 

jeśli zostawiasz płytę to proce które cię interesują to wszystkie i5 oraz i7 z drugiej i trzeciej generacji czyli sandy bridge i ivy bridge ale sugeruję:

- te bez literki na końcu - to proce z zablokowanym mnożnikiem, są tańsze od odblokowanych wersji ;),

- możesz brać pod uwagę wersje z "P" na końcu (czyli z nieaktywnym gpu)

- albo "s" (wersje oszczędne energetycznie, choć te są trochę słabsze i trochę droższe wiec to trochę bez sensu ;))

- wersji z dopiskiem "t" nie polecam bo to już bardzo oszczędne proce i są znacznie niżej taktowane.

 

 

każdy z nich będzie co najmniej dwukrotnie szybszy w renderowaniu od twojego teraźniejszego i3 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy czy buda ma dobry przewiew, czy czasem w niej odkurzasz, czy komp stoi w klimatyzowanym pomieszczeniu. jak postawisz budę zaraz obok kaloryfera albo miewasz w lecie 40 stopni w pokoju i do tego nigdy nie odkurzasz kompa, a w budzie nie ma sensownego przewiewu to standardowe chłodzenie na pewno nie da rady... ale to nie oznacza, że się komp usmaży. proc włączy sobie throttling (czyli obniży napięcie i częstotliwość) i będzie jechał dalej tylko mniej wydajnie. kup póki co bez dodatkowego chłodzenia i zobaczysz. jak będzie się przegrzewał albo będzie uciążliwie hałasował to wymienisz radiator a jak nie to zaoszczędzisz 150 zł ;)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy czy buda ma dobry przewiew, czy czasem w niej odkurzasz, czy komp stoi w klimatyzowanym pomieszczeniu. jak postawisz budę zaraz obok kaloryfera albo miewasz w lecie 40 stopni w pokoju i do tego nigdy nie odkurzasz kompa, a w budzie nie ma sensownego przewiewu to standardowe chłodzenie na pewno nie da rady... ale to nie oznacza, że się komp usmaży. proc włączy sobie throttling (czyli obniży napięcie i częstotliwość) i będzie jechał dalej tylko mniej wydajnie. kup póki co bez dodatkowego chłodzenia i zobaczysz. jak będzie się przegrzewał albo będzie uciążliwie hałasował to wymienisz radiator a jak nie to zaoszczędzisz 150 zł ;)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, teraz zwróciłem uwagę na to, jaką masz płytę główną - niestety na b75 podkręcanie praktycznie odpada. Czyli zostaje Ci zejście z literki "K" przy procesorze i kupienie zwykłej wersji. Dodatkowo - kupiłbym zamiast i7 2600 -> i7 3770. Jest odrobinę mocniejszy, cena praktycznie ta sama, ale gorzej się kręci i ma wyższe temperatury - ale nas to nie interesuje, bo na tej płycie i tak nie będziesz kręcić :) wydaje mi się, że jest to najlepsze rozwiązanie.

 

Pozdrawiam, powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, teraz zwróciłem uwagę na to, jaką masz płytę główną - niestety na b75 podkręcanie praktycznie odpada. Czyli zostaje Ci zejście z literki "K" przy procesorze i kupienie zwykłej wersji. Dodatkowo - kupiłbym zamiast i7 2600 -> i7 3770. Jest odrobinę mocniejszy, cena praktycznie ta sama, ale gorzej się kręci i ma wyższe temperatury - ale nas to nie interesuje, bo na tej płycie i tak nie będziesz kręcić :) wydaje mi się, że jest to najlepsze rozwiązanie.

 

Pozdrawiam, powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boxowe chłodzenie na stocku wytrzyma, ale niestety jest ono głosne.

Inwestując nawet w taki cooler za 100zł zyskasz w miare komfort pracy.

 

Ewentualnie pod tą płyte zamiast I7 mozna pomyslec o xeonie - mozna kilka zł zaoszczedzic w stosunku do I7

Edytowane przez kitamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w sklepie te i7-3770 i w sumie dużo droższy nie jest, ale skoro ma jak mówisz wyższe temperatury to pewnie bez osobnego chłodzenia sie nie obejdzie ;?

Te Xeony obiły mi się o uszy ale zabardzo nie wiem czym się różnią od i7, mógł by mi to ktoś wytłumaczyć, oraz podać model podobny wydajnościowo do i7-2600/3770??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w sklepie te i7-3770 i w sumie dużo droższy nie jest, ale skoro ma jak mówisz wyższe temperatury to pewnie bez osobnego chłodzenia sie nie obejdzie ;?

on ma wyższe temperatury przy podkręcaniu z tego powodu, że krzem w nim ma mniejsza powierzchnię i ciężko jest odprowadzić z niego całe ciepło. jak nie kręcisz temparatury wyższe nie będą ;)

Te Xeony obiły mi się o uszy ale zabardzo nie wiem czym się różnią od i7, mógł by mi to ktoś wytłumaczyć, oraz podać model podobny wydajnościowo do i7-2600/3770??

mowa o xeonach serii E3. to procki robione na rynek serwerowy. oficjalnie nie są obsługiwane przez większość cywilnych płyt ale seria E3 to fizycznie identyczne procki co i7. więc nieoficjalnie każda płyta z podstawką lga 1155 powinna je przyjąć. od i7 nie różnią się praktycznie niczym (jakieś tam wirtualnizacje do niczego nam nie potrzebne) część z nich ma wyłączone GPU część ma włączone. gpu w xeonach podobno ma być odpowiednikiem serii quadro i firepro, czyli jakieś bardziej wypasione stery ale jak to w praktyce wygląda niewiem choć wątpie by to gpu było cokolwiek warte. wydajnościowo xeon e3 będzie taki sam jak i7 jeśli oba będą działać z tą samą częstotliwością. xeon e3 występuje jako v1 i v2. v1 = sandy bridge, v2 = ivy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury to ma wyzsze z innego powodu, ano z tego ze heatspreader nie jest lutowany tylko przytwierdzony za pomoca TIM (pasty termoprzewodzacej)

 

jesli idzie o roznice miedzy xeonem a I7 to polega ona glownie ujmujac na tym ze na plytach 2 procesorowych 2 xeony razem sie dogadaja a i7 nie. Roznica lezy w QPI. Przy plycie jednoproceosorwej nie ma to absolutnie zadnego znaczenia i tak. Oczywiscie nie wszystkie Xeony maja podwojne QPI.

Dodatkowo w wielu xeonach nie ma ukladu IntelHD.

Co do obslugi to praktycznie kazda plyta ktora supportuje I7, bedzie miala obsluge Xeona.

Mozna nad nim pomyslec jesli chce sie zaoszczedzic kilka zł i nie zamierzamy krecic proca, bo xeony maja zablokowany mnoznik a krecenie ich z poziomu BCLK to raczej duzych efektow nie daje. Obecnie jednak mozna kupic je znacznie taniej niz odpowiadajace im I7

Edytowane przez kitamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności