Skocz do zawartości

mailing: jak się za to zabrać ?


stobolewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

"oczymałem" zadanie przygotowania oferty - tzw. mailingu.

 

Po jakichś tam ustaleniach wychodzi na to, że ma to być mailing w formie graficznej. I tu pojawia się moje pytanie.

 

W jaki najprostszy sposób się za to zabrać ?

 

Czy przygotować prostą stronkę WWW z ofertą i wepchnąć ją w wiadomość,

czy też wstawić do wiadomości tylko jedno całe zdjęcie w tło,

czy też może najprostszym i najlepszym rozwiązaniem będzie dodanie do maila najzwyklejszego załącznika (jpg lub pdf) ?

 

Z doświadczenia wiem, że np. w gmail-u wszelkie obrazki w tego typu ofertach zawsze są niewidoczne (więc wg, mnie nie ma sensu robić czegoś takiego), to samo jest pewnie na WP, onecie, itp. Znając życie każdy sobie... ogranicza.

 

Czy ktoś z was miał może styczność z tego typu akcjami i wie jak się do tego zabrać, żeby nie robić tego milion razy ?

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

mozesz formatować maila jak htmla, czy stronę ale skryptem php wysłać grafikę razem z załącznikami - czyli obrazkami. Nie wiem czy kazdy klient pocztowy sformatuje je poprawnie ale te w standardzie Outlooka powinny dac radę.

 

Najlepiej weź kogoś kto ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pierwsze idą do odstrzału a już na pewno te kilkumegowe.

 

to samo, mail z zalacznikiem od nieznanej mi firmy/osoby laduje w koszu pomiedzy pierwszym a drugim lykiem porannej kawy.

 

Nie wiem czy kazdy klient pocztowy sformatuje je poprawnie ale te w standardzie Outlooka powinny dac radę. Najlepiej weź kogoś kto ogarnia.

 

pamietam ze znajoma firma od webdesignu zajmowala sie tym. Jesli dobrze kojaze to outlook nie jest tak na 100% kompatybilny z calym htmlem i trzeba wiedziec co tam wrzucac. Tak jak olaf radzi - wez kogos kto ogarnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo swego czasu ... daaaawno temu, robiłem chyba coś podobnego pracując w drukarni.

Mail to była jakaś forma strony WWW zamieszczonej na serwerze. Nawet był jakiś "button" "KUP" Chyba to wtedy w ten sposób działało.

 

"Najlepiej weź kogoś kto ogarnia." ... polskie realia i takie hasło ... a znacie kogoś, kto zrobi to za free ? Znając życie nikt nie będzie chciał dodatkowo płacić za taką usługę (czyt. spadnie to na mnie) ;p.

 

ide dalej googlowac za jakims tutkiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potnij jak normalną stronę, tylko daj szerokość na 600 px i tnij na tabelkach z jak najmniejszą ilością styli... to Ci pójdzie we wszystkich klientach mailowych....

 

... a w google najlepiej sobie wpisz coś w rodzaju "e-mail clients html styles" i Ci wyskoczy jakie style są obsługiwane... z tego co wiem, to nie obsługuje np. background-image... ale co do reszty to musisz poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znacie kogoś, kto zrobi to za free ?

 

no to gratuluje robienia za free czegoś z czego inni potrafią wyżyć i szukanie na swoją naiwność usprawiedliwienia. Ale nie będę już złośliwy, by załączyć rzeczy w mailu newsletterowym potrzebujesz znajomości PHP albo zwykłego wyślij do wszystkich.

Jak wgrasz formatkę do treści maila po prostu wybierz pliki z dysku - nadpiszą się ścieżki jakie przygotowałeś w html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jakiś poradnik jak coś takiego pociąć i poukładać w mailu za pomocą tabel(żeby nie babrać się w css, który podobno każda przeglądarka inaczej wyświetli). Zobaczę co z tego wyjdzie.

 

LINK

 

torm dzięki za wskazanie dobrego kierunku i normalną odpowiedź.

 

P.S

Przepraszam was bardzo, ale kto wam napisał że to jest zlecenie ?

 

Robię jak każdy polak np. jako grafik DTP, nagle dostaje zadanie zrobienia mailingu... (bo to tez jakaś tam grafika) nigdy tego nie robiłem (ok, robiłem raz kiedyś, dawno temu) więc proszę o pomoc opinię, a wy już na wstępie zaczynacie "po mnie jeździć":

że biorę zlecenie na którym się nie znam,

że robię za free, itp ...

 

Tak się składa że chwilowo mam "normalną" robotę z płacą "za miesiąc", nie biorę zleceń o których nie mam pojęcia jak je wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności