Skocz do zawartości

Roto/Key tła problem


ApaczoS

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam taki obrazek. Problem polega na tym, że tło jest praktycznie w odcieniu koszulki kolesia i skóry. Klucz saturacji niestety nie pomaga, za duży noise. Jedyna opcja jaka mi przychodzi do głowy to kombinacja klucza z luminacji i roto.

Jednak cały footage trwa ponad 5 minut, więc może jest jakiś szybszy sposób o którym nie wiem. Jest to jedno, długie ujęcie. Postacie w zasadzie się nie ruszają.

Macie jakieś pomysły jak to ugryźć bez spędzęnia tygodnia na samym tle?

 

mvpic.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Gość User190

To oryginalny materiał z kamery? Wygląda jakby był po jakiejś CC.

Jeśli używasz Nuke'a pobaw się Difference Key i IBK, chociaż myślę, że bez roto się nie obędzie.

 

Jeśli pojedynczy klucz nie pomoże, workflow powinien wyglądać mniej więcej tak:

- łapiesz kluczem tło, tak, żeby je kompletnie usunąć (nawet, jeśli "wyżre" też elementy postaci)

- łapiesz kluczem elementy postaci tak, żeby nie wejść w obręb tła i nakładasz na siebie warstwa po warstwie - w ten sposob uzupelniasz alphe, ktora wczesniej wyciales kluczem tla

- kiedy dojdziesz już do takiego etapu, że nie da sie zrobic klucza na postaci, bez ingerencji w tło, uzupełniasz dziury ręcznie

 

Dziury dobrze uzupełnia się Afterkowym Roto Brushem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki M@ti. Właśnie w ten sposób robię na mniejszą skalę, tutaj to trochę taka rzeźba w goofnie :)

Materiał oryginalny dopiero do mnie idzie ale jest w zasadzie to samo, tyle że bardziej kontrastowy i jest w dng z black magic więc możliwość ingerecji będzie duża, może to też coś da ale coś czuję, że to będzie gra nie warta świeczki.

A używam Silhouette, keyer w zasadzie ten sam co IBK, chyba. Obadam, raz jeszcze dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Jeśli ruch jest niewelki, możesz zrobić obrys kształtu i użyć planar tracka. Nie wiem jak Silhouette, ale Mocha rewelacyjnie się w tym sprawdzała. Btw. myślę, że oryginalny obrazek pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczucia :) Ktoś tam chyba za bardzo sobie wziął do serca powiedzonko "Zrobi się w post pro" :P

 

Mi to wygląda jakby było kręcone na jakimś profilu "Super Flat Picture Style" ;) Jak już będziesz miał cały klip to warto zrobić jakieś szybkie color correction, poprawić kontrast... może ta koszulka nabierze trochę więcej wyrazu i będzie ją łatwiej chwycić jakimś kluczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam chyba za bardzo sobie wziął do serca powiedzonko "Zrobi się w post pro" :P

 

Dokładnie :D

A najlepszy kwas jest taki, że na pytanie: dlaczego nie użyliście GS'a albo chociaż białego tła dostałem odpowiedź: budżet, budżet, budżet. Dziwne, bo zawsze uważałem, że przy małym budżecie tym bardziej powinni się zaopatrzyć w coś bardziej kontrastowego. Taniej chyba zrobić klucz w kilkanaście minut czy nawet godzin przy słabym oświetleniu, gdzie potem i compo jest przyjemniejsze niżeli się zarzynać przy samym tle. Ech, ciężkie życie...

Jak tak patrzę na ten materiał to mi się słabo robi i chyba będzie trzeba zastosować plan B. Call, memory five do znajomego hindusa. Oni to lubią.

 

P.S. Tutaj nawet nie będę proponował bo za czy stówy to i ja bym patykiem tego nie ruszył:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności