Skocz do zawartości

Bunbun - postać cartoon 3d


Rekomendowane odpowiedzi

[ATTACH=CONFIG]90584[/ATTACH]

Witam. Poznajcie miłego kosmitę Bunbuna. To postać na której ćwiczyłem modelowanie, rigowanie w MODO 701.

Przetestowałem też teksturowanie w Mari 2.0. I musze przyznać że Mari + Modo to zestaw idealny ! DOF dodałem w postprodukcji w Photoshopie. Rendering oczywiście też MODO 701.

 

Trochę statystyki:

Rozdzielczość: 1500x1024, s

W materiale skóry użyłem SSS i displacement (detale skóry malowane w Mari - bez wypiekania)

A samples: 16,

Shading rate: 0,25,

Czas renderingu: 22m,

Wątki: 12,

 

Więcej możecie obejrezć na moim portfolio no Behance : http://www.behance.net/tomerk

 

Jeśli potrzebujecie profesjonalnej postaci to zapraszam do współpracy :-).

 

 

5d4953f4d8b395582a6ebd05d15a59b9.jpg

2b0ebd85abedb9c5045e1daf43c12377.jpg

a0cb0cd557f141b577037288ee51fb4e.jpg

1a61da720de72def09ba4a59c1591abe.jpg

Edytowane przez tomerk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość kakaku

Zgadzam się z poprzednikiem, żyły za bardzo rzucają się w oczy... I przez to nie zwaraca się uwagi na inne rzeczy:)

Bardzo pozytywna praca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na pewno dorzucił jakieś wariacje koloru na powierzchni. Żeby może nos ciut bardziej czerwony.. okolice pyszczka inaczej trochę.. brzuch, nogi.. żeby zróżnicować odrobinę i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dziękuję Panowie za słowa uznania i uwagi. Rzeczywiście żyły mogły być może trochę mniej zaznaczone ... może zmienie to jak bede robić kolejne rendery z jego udzialem. :-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzieliłem teksturę na łaty aby pozbyć się zniekształceń. Latki są prawie plaskie. To znaczy, ze zajmują proporcjonalnie

tyle samo powierzchni w 3d jak i w przestrzeniu UV. Każda z 12 łat ma rozdzielczość 2048 x 2048 pix. Daje to ogromne możliwości robienia dowolnych zbliżeń postaci, tekstury zawsze będą ostre. Co prawda .... czas renderingu się wydłuża, ale nie musze myśleć o piselozie na teksturach. :-). Pozatym to byl mój pierwszy projekt malowany w Mari, więc zaszalałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji to dorzucę jeszcze zrzut z textur:

mam zeza czy wrzucałeś podwójnie wszystko? ;)

Dałbyś pory, to rozdziałką tektury nie musiałbyś się przemować. Postać fajna, mysle, ze narzekanie na CPU zacznie sie jak załączysz SSS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pory dałem, a jakże ale i tak chciałem przetestować jak sie maluje na wielu łatkach na raz. SSS mam juz uruchomione, ale dalem je bardzo bardzo subtelnie w zasadzie tylko na uszach na ich najcieńszych miejscach. Czas renderingu w modo nie poszybował w kosmos na szczęście.

Niestety będę musial wylączyć SSS przy renderowaniu animacji bo zginę :-)

 

Łatki są na każdą łapę oddzielnie :-). Nie robilem tekstur symetrycznych.

 

Dzięki za komentaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Przygotowałem krótkie video pokazujące rig postaci którą widzicie w tym wątku. Gdyby ktoś potrzebował kiedyś animacji postaci w modo to polecam się serdecznej pamięci. :-)

 

[video=youtube_share;nTXgaZRbFxA]

Edytowane przez tomerk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności