Skocz do zawartości

Teczka3D: xmass 3D furniture.


xmass

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzięki wszystkim za komentarze!

@Dynamico - prawdopodobnie masz racje. Nie jestem technologiem materiałów, nie znam się, ale w następnych projektach postaram się bardziej zwracać uwage na możliwości produkcjne :) Na razie chyba jestem za bardzo design ;)

Dzięki i pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba to studio jest najpopularniejsze ;)

A6nmz.jpg

 

a na powaznie jakbys zrobił jakies fajne wizualnie studio dookoła, to by Ci zastąpilo czasem nawet mało interesujace detale modelu. Fałdy na dywane nieco odwracaja uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za komenta. Faktycznie, ostatnio miałem zamiar zrobić jakieś studio ze ściankami jakimiś po zobaczeniu jakiegoś katalogu z mebelkami, ale to później. Na razie chciałem skupić się na oświetleniu i wpływu refleksów na wizualne przedstawienie modelu.

A dywanik to tak aby zapusto nie było ;)

Dzięx i pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za komenta!

Z tymi texturami to może się wydawać że niska rozdziałka, bo troche je przebajerzyłem w PS. Tzn. dałem jakieś otarcia i brudy co skutecznie rozmyło detale drewna, jak widać. Tekstura ma 4K, siedzisko i oparcie, każde na osobnej teksturze. No i nogi - tex 4K.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich bojach udało mi się zakończyć pracę nad nowym skryptem :)

Tym razem będzie to skrypt do tworzenia książek (przyda się co niektórym w archviz, mam nadzieję)

Film:

 

Book Master zostanie niedługo wydany (w ten weekend lub w następny, jeśli się nie wyrobie czasowo) i będzie możliwe ściągnąć go za darmoszke z mojego blogu.

 

Jak zwykle, mam nadzieje że się przyda :)

 

Pytania, sugestie itp. pisać tu lub na maila :) Chętnie coś dodam w przyszłych wersjach.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się materiał stolika z błyszczącą miedzią. W ostatnim ujęciu jest chyba mały błąd kompozycyjny: nakłada się nóżka przednia i tylna, co powoduje małe zamieszanie przestrzenne. Podłoga mogłaby też wymagać nieco dopracowania. Czy to jest malowane drewno?

Ogólnie bardzo mi się podobają Twoje prace, a co najważniejsze widać rozwój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz! Tak, to malowane drewno. Takie było założenie, jak wyszło, widać. Mogłem dopracować shader, ale wolałem się skupić na meblach. Kompozycja na szybko robiona, miało nie być dodatkowych ujęć, ale jednak się zdecydowałem co by pokazać każdy mebel z osobna.

Cheers!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy R&D mojego skryptu do robienia śniegu. Robie konkurencje dla SnowFlow ;)

 

 

Mam pytanie dla użytkowników SnowFlow. Jaki jest wasz workflow? Co najczęściej używacie? Jakie opcje?

Potrzebuje informacji do testowania funkcjonalności Snow Mastera, a jak wiadomo, gdy tylko Ja testuje to na moim workflow'ie to błędy i tak zostaną ;)

 

I przy okazji test śniegu :)

 

15464053919_4584cd0d97_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świewtna robota. Ostatnie krzesło wygląda super - bardzo realistycznie. Bardzo przyjemne rendery.

 

Co do skryptu to się nie wypowiem, ale śnieg nie wygląda zbyt przekonu\ywująco. Może zrób scene i wyrenderuj ją jakoś ładnie, to pokaże bardziej co jesteś z tym w stanie osiągnąć.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o plugin ze śniegiem pamiętaj ze śnieg nie jest biały tylko przezroczysty a to że nam się wydaje biały to dlatego że tak odbija światło dlatego w materiale skup się bardziej na świetle niż na kolorze.

Kryształ lodu ma promień załamana światła podobny do diamentu (to dlatego diamenty najłatwiej przemycić w drobnym lodzie)

Edytowane przez dexter47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

dzięki za komenty. Co do skryptu to jest on w zawieszeniu już jakiś czas, śniegiem też bym się nie przejmował bo to shader orbiony w 15 minut, więc wodotrysków nie ma. Może jeszcze przysiąde do śniegomastera i go skończe, ale na razie niech sobie czeka na lepsze czasy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Zrobiłem ostatnio kilka tekstur parkietu. Łapcie linka, są za darmoszke :)

https://www.behance.net/gallery/57540859/Tacchini-Mayfair-chair-Free-parquet-textures

 

No i przy okazji renderki krzesełka:

 

37538756662_47bec4f235_o.jpg01 by Piotr Kasprzak, on Flickr[/img]

 

37538758672_f07280c5b2_o.jpg02 by Piotr Kasprzak, on Flickr[/img]

 

37312115380_1163b3c8ce_o.jpg03 by Piotr Kasprzak, on Flickr[/img]

 

36901143303_3fe26a8f9a_o.jpg04 by Piotr Kasprzak, on Flickr[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

napisałem ostatnio swojego Overscana do poszerzania widoku kamery. Overscan Plus poszerza widok również w jedną stronę, bez zmiany oryginalnej perspektywy.

 

Link:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności