Skocz do zawartości

Kiciputek


Rekomendowane odpowiedzi

Kiciputku, obserwuję Twojego bloga, kilka razy komentowałam i w sumie nie napiszę nic nowego - ogromnie lubię Twoje prace, wiesz, co rysujesz, wyciągasz wnioski, masz przeuroczą kreskę (choć praca z pierwszej strony do uroczysz nie należy). Lubię Twój styl i dobór kolorów. Leży to w moim poczuciu estetyki.

 

Dziś rzuciłam kilkoma pracami Twoimi swojej znajomej, która też czasami coś mazia i też była zachwycona.

 

Laska z ostatniej pracy wygląda na taką ufną dziewoję, bardzo przyjemną. Dobrze, że prace oddają charakter postaci, to wielki plus!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Praca nad komiksem o Tequili jest bardzo przyjemna, ale niestety sprawia, że mało ostatnio tworzę prac, którymi mogłabym się dzielić w sieci - a jak wiadomo, feedback zawsze bardzo motywuje i daje kopa. Na szczęście od czasu do czasu trzeba też robić jakieś grafiki promocyjne, jak na przykład ten concept:

 

wild_warriors_concept_by_beiibis-d6k17v3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*pani ;D

 

Ok, to lecę z małym updatem. Najpierw kilka kadrów i konceptów do Tequili:

 

tequila_project___panels_and_sketches_by_beiibis-d6lwf65.jpg

 

Zleconko na header do strony (Tequila tu jest na życzenie zleceniodawcy ofc):

 

comic_heroes_commission_by_beiibis-d6ni2bb.png

 

Taki śmieszny challenge z tumblra, przez 16 dni rysowałam codziennie co mam na sobie:

 

what_i_wore_by_beiibis-d6m3y87.jpg

25 essential expressions challenge:

 

some_expresshuns_by_beiibis-d6j85o6.jpg

 

Szkice:

 

mini_sketchdump_by_beiibis-d6ht3ir.jpg

 

Zlecenie z deviantarta:

 

cessie_mithar_by_beiibis-d6l0aqk.jpg

I Maligna z Sandmana, prezent dla koleżanki:

 

delirium_by_beiibis-d6nnnvw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie zdecydowanie bardziej wole Twoje kolorowe rzeczy, niz te czarnobiale digitalowe czy olowkowe prace. W tych paskach komiksowych na swoim blogu, uzywasz takiej fajnej ograniczonej skali szarosci, i tez kontury sa takie bardzo konkretne , dzieki czemu calosc jest przejrzysta i fajnie wyglada. Natomiast w ilustracjach, czy np w barwach biedy, mam wrazenie ze uzywasz calej skali czarosci, od 100 czerni do 100 bieli, a ciekawa jestem jak by Ci szlo jakbys czasem ograniczyla troche zakres uzywanego waloru - czyli np. grafika "prawie cala biala", bo zwykle chyba tak robisz grafiki, ktore sa czesto jakos w okolicach 50% szarosci, ale dodajesz do nich troche 100 procentowej czerni i kilka takich 100 procentowo bialych blikow,szczegolnie na oczach :D to się fajnie sprawdza przy takich czystych paskach komiksowych, ale przy ilustracjach to zachęcałabym Cię do poeksperymentowania z walorem. Moga wyjsc ciekawe efekty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładka Tequili (premiera zapowiedziana - 10 grudnia):

 

tumblr_mvndvoVwbN1s64ikho1_1280.png

 

Typografia na okładce to zasługa Michała Oracza.

 

I coś ze środka:

 

tequila_underwater_by_beiibis-d6qw5uc.jpg

 

tumblr_muempl7Cae1s64ikho1_1280.jpg

 

Tutaj pierwsza strona z mojego komiksu na konkurs na króką formę w Łodzi:

 

contest_page_by_beiibis-d6pscg9.jpg

 

Według scenariusza Dominika Szcześniaka. Komiks dostał wyróżnienie. Całość tutaj: http://kiciputek.blogspot.com/2013/10/pan-tu-nie-sta.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne komiksy. Sama wymyślasz historię czy według czyjegoś scenariusza? W epizodzie z rastafarem genialna kombinacja treści tekstu z treścią obrazka. Tylko ta butelka jakoś zbyt ostentacyjnie wkomponowana w ostatnim, ale pewnie sponsor sobie tak zażyczył?

 

Szkoda że nie robiłaś okładki bo odstaje stylem od reszty, bardzo dziwnie powyginane kończyny, i cieniowanie rekina ma zbyt rozmyte gradienty w porównaniu do reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@n-pigeon

 

No nie ma co ukrywać, perspektywa się sypła. Okazało się, że jednak robię ten komiks właściwie w ostatniej chwili i musiałam pracować w takim tempie, że wszystko mi migotało przed oczami. Chciałam tego w ogóle nie wysyłać i schować gdzieś do szuflady, ale szkoda mi było scenariusza Dominika, bo był świetny - no i poszło tak jak jest, więc w takiej formie wrzucam. Raczej nie ma sensu poprawiać go teraz, już po fakcie ;) Raczej trzeba po prostu pamiętać, żeby rezerwować sobie więcej czasu na następne konkursy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ilustracja do "Nomen Omen":

 

oh_hai_by_beiibis-d6v25rr.jpg

 

Kilka następnych kadrów z "Tequili":

 

tequila__master_of_puppets_by_beiibis-d6uk422.jpg

 

I okładka powieści o Tequili, którą robiliśmy razem z moim chłopakiem. Pół akryl pół digital :)

 

tequila_book_cover_by_danielgrzeszkiewicz-d6v16bd.jpg

 

No i jeszcze wygrzebałam ostatnio na dysku moje zmagania ze studium martwej natury. Sprzed czterech lat, jeszcze z czasów liceum. Trochę słaba jakość - nawet nie pamiętam, czy to był skan czy fotka:

 

1458574_682251408466381_255023138_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza rzecz, bo to mnie najbardziej boli kiedy patrze na te prace. Zacznij studiować podstawowe bryły. Głównie z fotorefkami, szczególnie akty bo jako komiksiara najwięcej życia spędzisz przy postaciach i musisz się oswoić z subtelnością form ludzkiego ciała, ale jakieś bardziej kanciaste tematy będą zalecane.

 

Aktualnie, formy oświetlasz na wyczucie, ale ostatecznie na chybił trafił, rozwijanie wyczucia jest ważne, ale te wyczucie potrzebuje najpierw solidnych danych na których może pracować. Nauka przed praktyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki n-pigeon! Z tym, że akurat takich ćwiczeń mi nie brakuje, chociaż nie z fotorefek, a z natury, bo na studiach krzywo u nas patrzą na fotorefki i na wszystkich zajęciach rysujemy z modela. Także praktyka swoją drogą, na własną rękę, a naukę mam na codzień praktycznie cały tydzień. Może niekoniecznie jeszcze widać, jak to się przekłada, ale od trzech lat nad podstawami pracuję intensywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiciputek

Dziękuję za miłe słowa :) Lecimy dalej:

 

Szybkie ćwiczenie:

 

lighting_study_by_beiibis-d88fxam.jpg

 

Mały mix Battlestar Galactica i Stargate, prezent dla koleżanki:

 

battlestargate_galactica_by_beiibis-d898ewc.jpg

 

Kolejny fanart do Frozen, tym razem nawiązanie do obrazu Bouguereau

 

do_you_wanna_build_a_strawman__by_beiibis-d894jz8.jpg

 

I następny portret na zamówienie:

 

mary_s_kids_by_beiibis-d89d25g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a teraz "słuchaj" tego :D. Ale się nie śmiej...

Otóż chciałem napisać w komentarzu wyżej, że Twój styl trochę przypomina mi styl loish,, troszkę Daniela Grzeszkiewicza.... No i trochę takiej dziewczyny.... (chodziło mi o Ciebie, ale nie mogłem sobie przypomnieć nicku z deva). I teraz z ciekawości sobie kliknąłem w Twojego DA i patrzę, że ta dziewczyna to Ty :D. Nie wiem też, czy czasem nie łączy Ciebie coś "więcej" z Danielem :D, coś mi się wydaje, że jesteś jego dziewczyną, żoną, koleżanką czy coś w ten styl. Widziałem też kiedyś Twoją pracę w empiku, z takim tygrysssem :). No i to tyle.

Fajnie, że tu jesteś :). Zajrzyj czasem do mojej teczki i sypnij jakąś radą proszę :D.

PS: Dzięki za pędzelki :). Obecnie mam masę (pędzli) i muszę je sobie jakoś ogarnąć :D. Najgorsze, że nie umiem ich przesuwać i grupowo kasować :D. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, wszystko się zgadza :D Z Danielem jesteśmy parą, to on głównie zaczął mnie uczyć rysować na studiach i od tamtej pory ciągle pracujemy razem, więc byłoby naprawdę dziwne, gdyby moje prace się z nim w żaden sposób nie kojarzyły ;) Dzięki za miłe słowa, sama wciąż się uczę, ale nie omieszkam zajrzeć do Ciebie i coś podszepnąć, jeśli poczuję się wystarczająco kompetentna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności