Skocz do zawartości

animacja 3d: Projekt Wiedźma


DruidIII

Rekomendowane odpowiedzi

5jb.png

Witam,

to jest moja pierwsza animacja :) Zrobiłem ją na konkurs pt. "Projekt Wiedźma". Niestety jury z niewiadomych powodów wytypowało tylko pierwsze miejsce. Myślę, że jak ktoś już robi konkurs to mógłby dać chociażby dyplom za 2 i 3 miejsce.. Mam wrażenie, że w współczesnej dobie, gdy w telewizji i kinie mamy cały czas kontakt z grafiką i animacją na wysokim poziomie- ludzie nie doceniają pracy włożonej w wykonanie. Na przykład reakcja mojego kolegi na filmik: "no fajny, ale ja nie wiem czy coś takiego jest ciężko zrobić..."

 

Kończąc z moją refleksją :p Postacie rysowałem w programie Alchemy, tło i efekty (np.dym) w GIMPie, oraz animacja całości w Blenderze.

Czas robienia całego filmu to około tygodnia :)

 

 

[ATTACH=CONFIG]90968[/ATTACH]

Ciekaw jestem Waszych opinii na temat tego filmu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

narzędia pozwalają obecnie robić lepsze rzeczy bez skilla więc zaczynając trzeba się nastawić na takie uwagi, bo nie zawsze da się wytłumaczyć komuś, że to jednak wymagało pracy. Z drugiej strony Traitor podsumował efekt. Niestety wiele rzeczy się upowszechniło i oczekiwania odbiorców są dosyć wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jest trochę jak parodia świetnych animacji z gry. Moim zdaniem jednak nie chodzi o sam warsztat, ale kulawy język filmu, o którym nie masz pojęcia. Wszystko dzieje się w jednym planie, i to słabo zakomponowanym. Gdybyś skorzystał z dobrodziejstw jakie daje montaż, mógłbys znakomicie zamaskować to, że postaci są nieruchome. U ciebie niestety mastershot;) Gdybyś skompresował dźwięk na wyjściu wyszłoby tło dźwiękowe, a skrzypnięcie drzwi nie byłoby dominującym elementem filmu. Ale pomysł bardzo fajny, następna animacja na pewno będzie o wiele lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze :)

@Traitor Chętnie bym zobaczył Twoją pierwszą animację ;> Bo ja przedtem nie robiłem nawet zwykłej obrotówki cube'a :D

 

@olaf Ten filmik został zrobiony tylko w darmowych programach, więc na wbudowane ułatwienia liczyć za bardzo nie mogłem ;)

 

@Lucek Plan filmu jest statyczny, bo miał to być coś na wzór teatrzyku cieni. Z dźwiękiem masz 100% rację :D Powinienem nad nim spędzić więcej czasu, ale pracowałem pod presją czasu oddania animacji i maturą :)

 

Pamiętajcie proszę, że cała animacja ma 146 vertex'ów to jest zdecydowanie low poly

Nawet dym to nie cząsteczki tylko długi plane, który się przemieszcza przez cały czas :D Starałem się jak najprostszymi metodami zrobić jak najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chyba zabraklo jakiejs lepszej sceny jak ja wywala przez komin czy cos. Takie pytania pokazuja Ci ktore elemnty dla odbiorcy nie sa rownie oczywiste co dla Ciebie. Warto je wtedy przeanalizowac i mozna znalezc cos w czym rozmijasz sie z odbiorca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DruidIII: Wywolales do tablicy, wiec specjalnie dla ciebie wygrzebalem z szafy:) www.cechowski.com/thehope.zip - moja pierwsza animacja wraz ze zmiksowanym materialem video (60% nasze nagrania, i 40 z tv). Muzyka od jednego kumpla, a kamera vhs od drugiego kumpla. Produkcja ma dobre 13 lat, wczesniej robilem tylko stilki.

 

Dziękuję :) Straszna psychodela :D Miałem problem zdążyć przeczytać napisy, ale animacja dobra. Ten chód człowieka musiał być ciężki do zrobienia 13 lat temu

Edytowane przez DruidIII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traitor sprał mi mózg...

 

Co do tematu, styl graficzny bardzo mi się podoba, szkoda tylko, że tak mało jest animacji w animacji. Gdybyś pokusił się na więcej ujęć, byłoby ciekawiej, no i w sumie sam filmik bardzo krótki.

Chętnie zobaczę więcej w podobnym stylu, ale bardziej ruchome ;)

W każdym razie gratulacje ukończenia, bo na pewno kosztowało Cię to masę pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności