Skocz do zawartości

Zasilacz chieftec cft-750-14cs - wtyk PCIe 6+2


xedo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy posiada ktoś zasilacz chieftec cft-750-14cs?

Potrzebuję schemat wtyczki PCIe 8+2 która wchodzi do zasilacza. Ponieważ kupiłem cały komputer i nie dostałem dodatkowych kabli do zasilacza mam teraz problem z podłączeniem nowej karty.

 

Posiadam kable PCIe 6, ale nie wiem jak są podłączone pozostałe 2 przewody w tej czerwonej wtyczce przy kablu 6+2

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12490603#12490603

Tutaj zamieściłem schemat PCIe 6, może się komuś przyda. Nie wiem czy dobrze myślę że wersja 8 posiada tą samoą konfigurację + dodatkowe dwa GND?

 

Czy ktoś jest w stanie pomóc?

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez xedo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ciezki temat mam dwa chiefteki i w kazdym jest inaczej... pisz do dystrybutora albo do dostawcy kompa. ewentualnie uderz do jakiegos, lokalnego sklepu komputerowego, im czasem zostaja takie kable w serwisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, kompa kupiłem od Wallop'a, ale nie mogę się z nim skontaktować - widzę że na forumj był ostatnio w 2010r.

Kupiłem przewody 6+2 na allegro - zobaczymy jak przyjdą, pomierzymy prądy.

Jeśli jednak ktoś ma taki sam zasilacz to proszę o kontakt. Nie mam nawet instrukcji i nie wiem czy wszystkie cztery gniazda PCI Express są jednakowe... Dwa są oznaczone na niebiesko, a dwa na czerwono. W opisach na stronie jest napisane że zasilacz posiada 2x PCIe 6 oraz 2x PCIe 6+2 zatem pewnie oznaczono kolorami które są które.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Widzę jednak że to inny kabel niż u mnie. Po pierwsze to wtyk od strony zasilacza jest 6-pin, a ja mam 8.

Poniżej załączam foto mojego zasilacza i posiadanego przewodu PCIe 6.

Sądzę, że w przewodzie 6+2 będzie dodatkowo 2x GND w pustych miejscach mojej wtyczki - co dodatkowo potwierdza Twoje zdjęcie ponieważ u Ciebie w jednym z nich jest właśnie czarny przewód :)

A od jakiego zasilacza ten kabel? Chyba nie od CFT-750-14CS?

d857231313ac6c33m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko po co ta zamiana kolejności przewodów - nie mogło być po prostu po kolei?

No nic - zobaczymy jak będzie na kabelku który zamówiłem na allegro, przyjdzie pewnie we wtorek lub środę.

1924b8bf8fa410aam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody dotarły, jednak nie obyło się bez zamiany dwóch pinów we wtyku od strony zasilacza.

Sprawa jest jednak prosta - wystarczy użyć spinacza biurowego zgiętego w połowie i piny wychodzą bez problemu.

Zasada jest taka żeby we wtyku PCIe były trzy pary +12V i GND oraz dwa przewody GND.

 

Nie obyło się jednak bez nerwów podczas instalacji i uruchamiania Vray RT. Musiałem sto razy przeinstalowywać sterowniki próbując wszystkich po kolei.

Skończyło się sukcesem na najnowszej wersji Nvidia 320.49 WHQL oraz upgradzie Vray do wersji 2.40.01.

 

Muszę jednak przyznać że było warto włożyć w to tyle nerwów. Render na GTX580 śmiga 20x szybciej niż na CPU.

Na CPU osiągałem około 700 Kpath/s a na CUDA z GTX580 ponad 10000Kpath/s.

Do podglądu renderów studyjnych pojedynczych produktów jest super - w 5s jest podgląd renderu, a w około 20-30s nieźle wyglądający render, nawet nadaje się na ostateczny finalny render dla mniej wymagającego klienta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności