Skocz do zawartości

Fan art TLoU


WWWoj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pumax:Dzięki!

Mam to w dużej rozdziałce jakby co, chociaż nie wiem jakby się ten gradient w tle zachował na wydruku.

 

telthona: Nie rozumiem Twojego nierozumienia i też chyba nigdy nie zrozumiem ;) może rozwiń?

Pasowało mi to stylistycznie i nawiązywałem do jednego z artów promocyjnych gdzie też mają tak na czornym tle fajnie logo ;)

http://img6.gram.pl/120130501135453.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej nie rozumiem uzywania logotypow na fanartach. po prostu chyba tego nigdy nie zrozumiem :P

Nie tylko ty :>

 

 

WWWoj fajny pomysl z numerem jeden, taki plakat w formie komiksu. Nieco swiezsze podejscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

:)

Kaman, pełno fanartów jest z logo, z mojej strony jako fana chcę żeby rysunek był utożsamiany z grą, historią, do której nawiązuje bezpośrednio i która mnie poruszyła i zainspirowała do wykonania go, czy coś w tym jest nie teges?? nie rozumiem dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wwoj, ja pamiętam że na ASP ludzie robili >fakowe

I jak długo żyję i udzielam się na deviantarcie, tak długo nie widziałam żeby fani używali logotypów na fanartach aż do tego roku. Zdaje się, że ta moda zaczęła się przez konkurs na dA na ilustrację z Larą Croft : P A teraz widzę to wszędzie, i strasznie mnie wkurza, bo czasami ciężko odróżnić fanart od oryginalnych materiałów promocyjnych.

 

Nie zrozum mnie źle, ja nie hejtuję Twojego obrazka, tylko tą postawę, którą Ty, jako doświadczony grafik z wieloletnim doświadczeniem będziesz promować wśród ludzi, którzy nie są aż tak bardzo w klimacie. Taki np Wojtek Fus zrobił coś podobnego, bo szedł w ślady Luvisiego... Jak profesjonaliści tak zaczynają robić to już w ogóle nie wiem co mam o tym myśleć.

 

Fajnie że Bombadil podrzucił linka. Przeklejam linki Leandera z tamtego wątku tutaj:

http://en.wikipedia.org/wiki/Copyright i po pl http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_autorskie

http://www.templetons.com/brad/copymyths.html

 

a od siebie dokładam definicję znaku towarowego

http://en.wikipedia.org/wiki/Trademark -- i po pl http://pl.wikipedia.org/wiki/Znak_towarowy

 

Tutaj skrótowo o naruszaniu praw autorskich w internecie: http://www.eporady24.pl/mity_dotyczace_braku_ochrony_praw_autorskich_w_internecie,artykuly,17,108,562.html

 

I tutaj na deser: Rozpoznanie nieuczciwej reklamy firmy produktu, usługi: http://mojafirma.infor.pl/temat-dnia/139784/Nieuczciwa-reklama-firmy--produktu--uslugi,0,Nieuczciwa-reklama-firmy--produktu--uslugi.html

 

 

Najlepiej by było jakby Kapitan się na ten temat wypowiedział. Może to nie jest wcale takie złe, tylko się niepotrzebnie czepiam i podnoszę ludziom ciśnienie?

Edytowane przez telthona
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tethlona: Spoko, nie chce mi się wgłębiać aż tak w temat, napisałem nawet na obrazku, że fanart. Mogę też w sumie dopisać na tym drugim (tam mi nie pasowało poprostu), chociaż pokazuję je razem, ale spoko... Ja nie uważam, że metka czyni cos lepszym lub gorszym, też mam popularne metki w portfolio co nie czyni raczej moich prac lepszymi ;) No ale taki towarowy świat mamy...

Jeżeli naughty dog w osobie kapitana, omena czy kogoś innego zażyczy sobie żebym zdjął to logo to zrobię to..

 

Ps. Jak wrzucałem na forum oficjalne gry do fanartów to każdy jeden miał logo, więc myślałem, że to nawet tak wypada ;)

 

Edit: Ok dopisałem fanart też przy drugim :) jakby co mogę też dopisać, że nie pracuję i nie pracowałem przy tejże grze jak i nie szukam pracy i nie biorę zleceń ;D

poprostu dobrze się bawiłem grając i chciałem to wyrazić, na swój sposób podziękować twórcom i tyle..

 

Dla mnie było bardzo miłe jak zobaczyłem kozacki fanart do "Gunslingera" na community forum :)

Edytowane przez WWWoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, tu znalazłam coś ciekawego:

 

http://www.plagiarismtoday.com/2010/05/13/the-messy-world-of-fan-art-and-copyright/

 

 

It is also worth noting that fan fiction and fan art can be a trademark violation as well, especially if it uses names and titles in a way that causes confusion as to whether they are official. Trademark disputes over fan creations are rare, but still possible.

 

If you’re interested in creating fan fiction or fan art, here are a few quick things I would say to do to make sure you don’t find yourself in a copyright or trademark conflict. (...)

2.Make it Clearly Unofficial: Have clear statements on your site that your site and your work is not an official site and is just a fan creation. Though it may not help with an actual trademark or copyright dispute, it shows good faith and encourages rightsholders to work with you.

 

A z legend o prawach autorskich: http://www.templetons.com/brad/copymyths.html

 

6) "If I make up my own stories, but base them on another work, my new work belongs to me."

False. U.S. Copyright law is quite explicit that the making of what are called "derivative works" -- works based or derived from another copyrighted work -- is the exclusive province of the owner of the original work. This is true even though the making of these new works is a highly creative process. If you write a story using settings or characters from somebody else's work, you need that author's permission.

 

Yes, that means almost all "fan fiction" is arguably a copyright violation. If you want to publish a story about Jim Kirk and Mr. Spock, you need Paramount's permission, plain and simple. Now, as it turns out, many, but not all holders of popular copyrights turn a blind eye to "fan fiction" or even subtly encourage it because it helps them. Make no mistake, however, that it is entirely up to them whether to do that.

 

There is a major exception -- criticism and parody. The fair use provision says that if you want to make fun of something like Star Trek, you don't need their permission to include Mr. Spock. This is not a loophole; you can't just take a non-parody and claim it is one on a technicality. The way "fair use" works is you get sued for copyright infringement, and you admit you did copy, but that your copying was a fair use. A subjective judgment on, among other things, your goals, is then made.

 

 

Z czego wynika że: używanie logotypów na produktach fanów może wprowadzić innych fanów w błąd, i powinno się pozostawać w swerze >nieoficjalnej

 

Ponadto w tych dwóch artykułów wynika też, że inaczej się firmy odnoszą do dzieł osób trzecich, jeśli te treści są parodią lub krytyką. Czyli można robić sobie skecze, krytykować na podcastach, robić komiksy satyryczne czy tworzyć easter eggi w grach, na prawach własnie tego ustępstwa w prawie.

Dlatego własnie ta nieszczęsna seria Luvisiego i podpięte do niej loga mogą być legalne, bo ewidentnie widać, że nie są to materiały oficjalne, a na dodatek są parodią na dany temat.

 

 

 

PS: WWoj, ja myślałam że w fanartach chodzi o to, żeby dało się rozpoznać na pierwszy rzut oka do czego się ten fanart odnosi ;) jeśli widać że to jest konkretna postać z konkretnej gry, to naprawdę nie rozumiem sensu podklejania grafiki logiem. U Was na forum Dead Island ludzie wrzucają fanarty z logotypem gry? serio się z czymś takim nie spotkałam do czasu Lary Croft czy Last of Us czy wspomnianego fanarta Wojkta Fusa do Wiedźmina 3.

 

- - - Połączono posty - - -

 

Pokaż ten fanart XD miał podklejone logo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze Cię...

Już dopisałem fan art na drugim...

Naprawdę chyba robisz z igły widły, wisi mi to logo i to całe prawo handlowo towarowe, rysuneczek jak rysuneczek i znaczek jak znaczek. Nie uważam, żebym tu komuś szkodził, czy coś zyskiwał na czyjejś marce tym szkicem ;)

Mi się to podoba w takiej kompozycji właśnie fajnie mi pasuje z logiem, ale tak jak powiedziałem, na życzenie twórców zdejmę logo, ale jeżeli im to nie przeszkadza to może skończmy temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWoj: nie przejmuj się tym, na pewno nie chciałam Cię denerwować. Sorry, że na Ciebie padło, ale ten temat po prostu mnie rozwala, bo ciagle się gdzieś przewija w "moim internecie", dlatego już tak chciałam info fachowe znaleźć żeby podeprzeć się czymś więcej niż tylko >przeczuciem

 

A tak na marginesie, to mi się bardzo ten plakat podoba. idealny pod ten komiks który sie szykuje z Ellie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z tobą całkowicie, to najlepsza gra świata :D Ale nie nie wygląda żeby zbierało się na drugą część, a jeśli nawet to nie o tych postaciach :/

 

żeby nie był offtop- rysunki świetne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny fan art - taki ze spojzeniem w przyszłość - mając na uwadze obecne umiejętności pływackie Ellie. Czytałem gdzieś wywiad z kimś z ND, odnośnie kontynuacji , powiedział ze historia z Joelem i Ellie jest zamknięta ale samo universum moze zostac wykozystane.

Dość dziwnie brzmiał by tytuł "The last of us 2".

Przechodzę gierke drugi raz- jak dla mnie TLOU ociera się o ideał- ale jak to bywa w takich przypadkach mocno irytują te czynniki "ocierania", a nie "bycia" ideałem.

np. ... aaa może innym razem bo zaraz napuszczam spoilerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gra klimatem fabułą i immersją świata jak i wyglądem jest idealna, chociaż z początku grania taka nie była i frustrowałem się na wiele rzeczy, ale po drodze zapomniałem o wszystkim co mnie irytowało przez zbudowane więzi i emocje. Tak powinno być, że większość emocji przemyśleń dzieje się w głowie. Ale ogólnie oceniam bardziej jako rozrywkę interaktywną, jest idealna i dała mi więcej frajdy niż wiele dobrych filmów, stawia pytania i skłania do przemyśleń, no ale właśnie jeżeli chodzi o gameplay to nie uważam jej za specjalną rewolucję. Jest spoko gameplay, który wspiera nastrój i klimat, ale specjalnego wyzwania przed graczem nie stawia, nie zmusza do myślenia co zrobić i jest liniowa, co nie przeszkadza, bo tej fabule nie trzeba nieliniowości, ale to nie wspiera "rozwoju gier" w mojej opini. Znowu cegiełka w stronę interaktywnego filmu...

 

Szkoda że nie ma być już dalszych historii tych postaci chętnie zobaczyłbym ich dalsze losy..

Mogliby pokazać w jak powstaje cywilizacja oparta o głębsze wartości niż pierwotny instynkt przetrwania, chociaż to już w tej części można tak rozważać trochę po co właściwie chcemy żyć i dla czego ludzie sobie pomagają czy poświęcają się dla innych, ale wpływ przemijania wzajemnej nauki itp. na zachowania tych postaci i ich postawy mógłby dać świetne pole do dalszej ciekawej fabuły, chciałbym zobaczyć dorosłą silną Ellie i starego słabszego z pozoru niepotrzebnego już w stadzie Joela który jest ciężarem, i którym to teraz Eliie się opiekuje i wątki o to oparte :)

Edytowane przez WWWoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny plakat zrobiłeś chętnie powieśiłbym sobie go na ścianie. Mam nadzieję że wyjdzie kiedyś jakaś kontynuacja tej serii może nie kolejna gra od Naughty Dog ale może kiedyś... Ja też pracuje od dłuższego czasu nad Fanartem do tej gry i może na forum też gdzieś zamieszczę. A co do napisu The Last Of Us to ładnie tam wygląda i pasuje do twojej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezle podniosles mi adrenalinę! Nie jestem fanem gier, ale po Twojej pracy niezle się napaliłem. Sam art fan nakłania widza do zainteresowania się gra. Ogladalem teasery, trailery...czy jak tam to zwal, ale mnie jakos nie wciagnely...po Twojej pracy, zaczalem się zastanawiać, czy warto?

Gratulacje!!!

PS. masz five stars jak nic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie!

Warto!

Ja naprawde byłem sceptycznie nastawiony, jakieś postapo i zombie znowu, no ale ze to naughty dog to pomyślałem, że zagram, zobacze zeby być na bieżąco.

No i kurcze sie nie zawiodłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności