Skocz do zawartości

Fotolia-A toast to inspiration,już od 9 sierpnia!


marta126

Rekomendowane odpowiedzi

Fotolia przedstawia amerykańską artystkę Lydię Baillergeau i pierwszą dodatkową pracę drugiego sezonu TEN by Fotolia. Pliki Illustrator i After Effects do pracy "A toast to inspiration" będą dostępne do darmowego pobrania już 9 sierpnia 2013 r.

 

W tym roku, w drugim sezonie kolekcji TEN, Fotolia gromadzi imponującą grupę cyfrowych artystów z całego świata. Do tej pory zostały zaprezentowane i udostępnione prace siedmiu z dziesięciu artystów. W sierpniu Fotolia prezentuje pierwszy projekt specjalny autorstwa Lydii Baillergeau, amerykańskiej reżyserki i motion designer, który wyraża bezprecedensowy hołd dla inspiracji i procesu twórczego. Premierowe dzieło artystki pozwala nam przyjrzeć się bliżej sztuce animacji.

Inspiracja, klucz do pracy Baillergeau

Jako utalentowany motion designer, Lydia odkryła swoją miłość do rysunku już w młodym wieku, zakochując się w sztuce Moneta. – Byłam całkowicie oczarowana jego obrazami i jego wyczuciem światła. Podobnie jak w jej pracach, dla artystki nie istnieją statyczne granice sztuki. Kino, w tym – Kyle Cooper w znaczeniu kreatywnym i technicznym w filmach „Donnie Brasco” i „Siedem", oraz muzyka to dla niej ogromna inspiracja. – Sekwencja muzyczna, teksty lub okładka albumu, w muzyce inspiruje mnie wszystko. Często spaceruję między półkami sklepów muzycznych w poszukiwaniu inspiracji typograficznej.

Uporządkowany sposób kreatywnego myślenia

Baillergeau tworzy swoją sztukę za pomocą usystematyzowanej metody. Od początkowego pomysłu do rzeczywistej animacji, aby dać życie swojemu projektowi artystka potrzebuje kilku kroków. Główny wątek to dla niej przewodnik w procesie kreatywnym. – Cierpliwość, wytrwałość, pragnienie przekazania idei i wywołanie emocji – tu nie chodzi tylko o ładny design. Wielki projekt opowiada historię. Artystka skrupulatnie tworzy wzór na każdym etapie tworzenia, nakreśla każdy artystyczny wybór i buduje go wokół koncepcji bazowej. – Jeśli robisz coś w kolorze różowym, musisz dokładnie wiedzieć, dlaczego wybrałeś ten kolor.

Dla TEN, wybrała szereg kolorowych, a nawet humorystycznych ilustracji do przedstawienia procesu twórczego, który ma miejsce w ciągu wieczoru pracy. – Zdrowie za siedzenie w nocy… żeby zacząć wszystko od nowa – mówi w filmie. – Kreatywność i bycie inspirowaną są naprawdę magicznymi rzeczami dla mnie, więc starałam się opisać to uczucie poprzez zastosowanie jasnych kolorów, migotających gwiazd, świecących świateł i zwiewnej metaforyki – mówi Baillergeau. Sekwencje animacji we Flash’u, pliki programu Illustrator i sekwencje 3D zostały wykorzystane do stworzenia tego mocno kolorowego animowanego projektu. – Aby dodać naturalną fakturę na płótnie, dodałam maty Alpha i Luma w programie After Effects. Uwielbiam eksplorowanie tych stylów w moich projektach.

Motion design, marzenie z dzieciństwa

Lydia od najmłodszych lat wiedziała, że chce związać swoją karierę ze sztuką. – Rysowałam, bazgrałam, pisałam, wyobrażałam sobie i tworzyłam odkąd pamiętam – mówi Lydia. To naturalne, że jej wykształcenie jest związane z projektowaniem graficznym. Po studiach artystka pracowała jako projektantka w małej drukarni, zdobywając doświadczenie, które ostatecznie doprowadziło do porzucenia świata obrazu statycznego na rzecz sztuki animacji. – Kiedy wyobrażam sobie rzeczy – widzę je w ruchu. Gdy projektowałam do druku, zawsze wyobrażałam sobie te elementy w ruchu. Nigdy w statycznej ramie. To sprawiło, że wróciła do szkoły ucząc się animacji. Lydia kiedy nie pracuje jako lider zespołu w małej agencji kreatywnej w San Francisco o nazwie LaunchSquad, zajmuje się projektowaniem jako freelancer.

Powstały również dwa filmy, z napisami w 12 językach, prezentujące otoczenie artystki oraz jej techniki pracy. Jeden z nich obrazujący codzienność Lydii Baillergeau będzie dostępny na dedykowanej stronie TEN na Facebook. Drugie wideo na temat techniki pracy artystki będzie dostępne w dzień inauguracji pracy, 9 sierpnia na kanale YouTube kolekcji TEN oraz na stronie kolekcji TEN.

Pliki Illustrator i After Effects z pracą Lydii Baillergeau będą dostępne za darmo na stronie http://tenbyfotolia.com przez 24 godziny od momentu publikacji, 9 sierpnia 2013 roku o godz. 10.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Popular Days

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności