Skocz do zawartości

Wacom Intuos Creative Studio oraz Cintiq Companion


Nezumi

Rekomendowane odpowiedzi

W koncu pojawily sie konkretne informacje na temat jedynego tabletu jaki kiedykolwiek mnie interesowal - tabletu firmy Wacom, ktory jak latwo sie domyslic stworzony zostal z mysla o artystach. Solidna konfiguracja, swietne piorko Wacom Pro Pen z 2048 poziomami nacisku - na pierwszy rzut oka wyglada znakomicie. Tablet pojawi sie w dwoch wersjach rozniacych sie iloscia pamieci i wielkoscia dysku a takze systemami. Wersja the Companion dostepna bedzie z windowsem 8 a wersja the Companion Hybrid bedzie pod kontrola systemu Android Jellybean. Na wersji z androidem pomalujemy na nowym programie rowniez firmy Wacom - Wacom Creative Canvas. Tablety wyceniono kolejno na $1,999 za wersje Companion i $2,499 za wersje z Windows 8 pro.

 

http://cintiqcompanion.wacom.com/en/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

takiej ceny się spodziewałem, czyli zaporowo :D

2k $ to na nasze będzie 2k E, co razem da za wersje androidowa 8tys złotych, a ta z winda 10tys złotych. Pytanie tylko czy ta zabawka jest warta tych pieniędzy. Mam nadzieje ze jakieś fajne programy na tego androida powychodzą spod znaku wacoma, moze autodesk/adobe cos zrobi a my szaraczki z galaxy note skorzystamy ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi przeszkadza mala rozdzielczosc ekranu ;) Retina na moim iPadzie ktory ma 9 cali ma dwa razy wieksza rozdzielczosc od Cintiqa companion ktory jest znacznie wiekszy (13 cali). Szczerze przyznam, ze wiedzialam ze oni w koncu musza wypuscic jakis tablet mobilny specjalny dla grafikow, i czekalam na niego, i wyglada przecudnie, ale cholera, z ta cena to poszaleli. Poczekam na pierwsze recenzje uzytkownikow, powinny sie zaczac pojawiac od przyszlego tygodnia :)

PS: to ze wypuscili rownoczesnie rowniez nowy stylus do iPada to chyba taki zart na otarcie lez xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby napisać petycję do wacoma, w końcu nie może tak być że ich produkty targetowane do zachodnich biur projektowych wydają się za drogie polskim freelancerom. Niech się ogarną.

 

telthona -nie jest wiele większy od ipada- odczuwalnie dłuższy przez inne ratio, a co do rozdzielczości to ipad ma o połowę większą a nie dwukrotnie. Zresztą to dobrze, przy takim rozmiarze to nie przeszkadza (w końcu pełne hd) a dzięki temu układ graficzny będzie sobie dużo lepiej radził + wiadomo kwestie baterii.

 

Tak naprawdę szkoda że nie poczekali jeszcze trochę i od razu nie wypuścili z I7 czwartej generacji- w takim urządzeniu różnica byłaby ogromna (wierząc dostępnym testom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham, nie chodzi o to, ze nie stac na niego polskiego freelancera, tylko o to, ze ceny sa niewspolmierne do obecnych cen sprzetu elektronicznego tego typu. Zaloze sie, ze niedlugo firmy typu Samsung zmiota ich z powierzchni oferowana cena jakoscia, i wydajnoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traitor - ja jakoś też na to czekam, ale nie mogę się doczekać. Albo pro market jest za mały dla takich Samsungów, albo rzeczywiście nie da się czegoś przeskoczyć technologicznie bez patentów Wacoma. Nieważne dlaczego - wynik jest taki, że na niczym innym niż Wacom tak naprawdę, zawodowo pracować się nie da jak na razie. Ręka rynku coś nie może tu zadziałać skutecznie od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jakość produktów Wacom wcale nie jest nadzwyczajna. Posiadam ich 2 tablety Bamboo i Intuosa4 L pierwszy po 3 latach sporadycznego używania ma problemy z odczytaniem położenia pisaka a Intuosowi czasami przyciski źle reagują na polecenia. Poziom wykonania jak w sławnej firmie Szajzung. A konkurencji brak to windują ceny w kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że cenę tabletu ustalono tak:

 

Miejsce akcji: Elegancki gabinecik z wyrafinowaną grafiką w złotej ramie na ścianie.

Rola główna: Facio z łysinką i wydatnym brzuszkiem,

 

Facio: hmm.... a cena naszego tabletu będzie wynosiła..... (efekty dźwiękowe) świst, tupnięcie i odgłos uderzającej 5-cio centrówki o mahoniową podłogę....... wypadła reszka, no to.... a ze 2000 euro. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mortom - Hehe. Strach pomyśleć co by było jakby wypadł orzeł czy tam młotek z sierpem:D

Na taką zabawkę dziesięć kapci to nawet dla jegomościa z wypchanym portfelem nie jest mało...

 

grass - Ale na szczęście jedyną stałą rzeczą są ciągłe zmiany i tak jak inni pisali pojawienie się konkurencji dla Łakoma (nazwa bardzo adekwatna do polityki cenowej firmy) to kwestia czasu. Pojawi się konkurencja spadną ceny, wzrośnie jakość, wystrzelą korki z szampanów;)

 

Co do cen to zawsze pozostaje Allegro. Sam w pogardzie mając tnące szpony mrozu po nocach wylicytowałem nowego Intuosa4 L za 980 grajcarów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę bredzicie:

 

1)cena zestawu z androidem, który po podłączeniu do PC staje sie zwykłym cintiqiem to bodaj 1600 dolarów. I powiedzmy sobie szczerze jest to lepsza opcja niż wpakowanie mnóstwa kasy w dysk ssd 512mb? Po co to komu? Na cintiqu sie rysuje a nie "pracuje", każdy z nas ma PC do pracy.

 

2)Na rynku są tańsze i równie udane tablety co cintiq: polecam asus-a ep 121. Używkę pewnie można kupić za 3000zł. I tak, żeby uprzedzic hejt: asus owy ma "flaki" od wacoma.

 

Podsumowując: narzekacie strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traitor- Szczerze mówiąc widzę to inaczej, może tak dla przykładu:

 

Wiertarki.

 

Ceneo pokazało mi ocean wiertarek za 5000, 10000 czy 20000 celowanych do firm budowlanych czy zakładów rzemieślniczych. Powiem szczerze że jak na nie patrzę to mam wątpliwości czy jakbym taką dostał do ręki to odróżnił bym ją od wiertarki za 159 złotych z castramy- ba, ta z castramy ma 10 trybów i z 5 kompletów rączek i co najważniejsze jestem wstanie powiesić dwa obrazki i lustro- produkt idealny :)... a jednak rynek urządzeń 10x droższych kwitnie- na pewno zasadnie :).

 

Wracając do tabletów, obecnie na rynku jest już całkiem spora gama produktów- w samsungowych notach są rozwiązania wacoma (nawet z logiem), w surface pro microsoftu również. Jednak doznaniowo taki note z cintiqiem ma ekstremalnie mało wspólnego. Czyli jest nisza - przy czym ludzi poszukujących tabletu dającego wrażenia pracy równej cintiqowi (i mogących za nią zapłacić) jest niewielu, a bez masowej produkcji celowanej powyżej 100k nie ma co liczyć na niskie ceny.

 

Produkty te wyglądają mi na wynik współpracy z microsoftem (zresztą współpracy nie ukrywali)- jedno urządzenie na tegrze jak surface, drugie na intelu jak surface pro ;) podciągnięte pod tą niszę- producent nic nie pisze o integracji z facebookiem, a w serwisach poświęconych gsm/tabletom żadnej wzmianki o premierze więc nikt nie liczył na tłumy w kolejkach do kasy.

 

Gdyby samsungowi zależało to mógłby wydać lepszy produkt- tylko widać nijak nie jest to dla nich opłacalne, rok czy dwa badań i cyklu produkcyjnego aby zadowolić "garstkę" osób- note'y miały chociaż uzasadnienie dla biznesmenów, są lepsze bo można się podpisać ;), do tego mała firemka dała na licencji swoje rozwiązania.

Edytowane przez Gotham
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samsung z tego co wiem stal się udziałowcem wacoma wykopując jakąś cześć akcji ( ta informacja była w necie kwiecień-maj) co pomogło zbiżyć się firmom w współpracy, nie ma wiec co liczyć na konkurencję z strony samsunga dla wacoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu dla mnie cena nie jest problemem ale kurde jesli mam dac za to 10 -15 k to oczekiwalbym dobrej jakosci lcd albo

touch poprawnie dzialajacy .I zeby wylac zimny kubel wody na ludzi jarajacych sie tymi nowymi tabletami to niestety wszystko wskazuje na to ze

ekran bedzie taki sam jak cintiku 13 HD. Ten ekran nie jest slaby , jest wrecz jest BEZNADZIEJNY ! Nawet w zwyklych tabletach szajsunga

za 1500 jest o niebo lepszy ! Po 15 minutach pracy na tym ekranie rozbolaly mnie oczy. A jesli TOUCH bedzie tak samo dzialal jak na tych duzych cintikach to kurde to juz bedzie kpina maksymalna.

Aktualnie chyba najlepszym rozwiazaniem jest model 22 HD a na inne modele chyba trzeba poczekac z 2 lata az WACOM

laskawie upora sie z technologia TOUCH albo zacznie wstawiac dobrej jakosci LCD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam...jakieś dwa lata temu pojawiła się jakaś konkurencyjna firma na jakichś targach wprowadzając własne tablety, zapowiadając dobrą jakość.

Ale....później nic nie słyszałem o nich.

Nie mogę nawet przypomnieć sobie nazwy.

Ktoś coś kojarzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, sorry pisalam z rozpedu, i jak sami wiecie, dziewczyny nie grzesza znajomoscia parametrow czegokolwiek (wyjatek potwierdza regule xD) poza tym pisalam z pracy i jakos nie mialam czasu na szybko sprawdzic tych rozdzielczosci dokladnie, ja sierota jestem i nie zapamietuje takich rzeczy w glowie.

 

ja bym kupila to cacko, gdyby nie to ze pol roku temu kupilam iPada, ktory sprawuje sie niezle, i bateria trzyma napraaawde dluugooo. Tylko tak jak juz wspominalam: stylus z rysikiem grubosci palca, to nie jest cos co nazwalabym urzadzeniem profesjonalnym :D Dlatego czekam na ten nowy wynalazek - iPen2, ktory ma normalnej srednicy rysik :3 jesli bedzie dzialac sprawnie, to poki co nie widze sensu kupowania Companiona. Mimo wszystko ciesze sie, ze poczynili w koncu jakies kroki ku mobilnemu tworzeniu :D To znaczy ze juz regularnie mozemy sie spodziewac nowych wersji sprzetu co pare lat. A noz widelec udoskonala ten sprzet i bedzie cudo :) ja jestem fanka Wacoma, i wierze ze dadza rade cos z tego fajnego wyciagnac :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nie doczytalem, czy nie ma tej informacji online, ale rozumiem, ze Companiona nie mozna podlaczyc pod PC/Maca, by wykorzystac moc obliczeniowa komputera lub istniejace licencje itp..? Dziala po prostu jak standalone device, tak? Natomiast hybryda jest podlaczana, ale nie moze dzialac jak standalone, dobrze rozumiem? To znaczy moze, ale w obrebie swoich wlasnych apps, czyli nie moge transferowac dokumentu, nad ktorym pracuje i popracowac nie wiem w samolocie, by skonczyc robote? Moge natomiast stworzyc cos od podstaw w tejze aplikacji i wgrac potem do szopa, yup?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaxy note 10.1 posiada 256 poziomow nacisku.

Lagi niestety są;) Ale licze na to, ze w koncu bedzie jakis dobry sofcik bez lagowania.

 

Oosby ktore koniecznie chca rzezbic w ZBrushu, moga nabyc za ok 3tys zl tablet oparty na systemie windows. Kolega juz dobre 6 lat temu mial taki "tablet" z ekranem dotykowym, i zbrush dzialal tam calkiem ladnie. Alternatyw jest wiele, mysle, ze warto poszukac a nie skupiac sie wylacznie na cintiq.

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note ma 1024, ale żadna apka ich nie obsługuje

Co do lagów, wcale duże nie są aż specjalnie zainstalowałem żeby zobaczyć czy coś poprawili, i zbrush/gimp bardzo ładnie chodzi. W zbrushu mam wrażenie ze lag jest tak mały że nawet byś nie odczuł. Wada jest jedna brak pressure sensitivity.

@jacenty to taki żarcik był, wiadomo ze note nikomu dupy nie skopie ale za 1000zl w porównaniu do 8k za tego companiona to co by nie powiedzieć jednak wymiata ;]

pozdro

 

@monio widzę na bieżąco, temat zgłębił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luz rice ja sie przymierzalem do tego tabletu ale glowna wada byl android .A jednak tabletu potrzebuje do czegows wiecej .

A co do cintiqa to juz mialem brac go ale sie rozmyslilem .

 

 

edit

Ale nie odpowiedzieliscie mi jak chulaja te aplikacje na note ? jakos je emuluje czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności