Skocz do zawartości

Dostępna wersja beta V-Ray 3.0 dla 3ds Max


Miłosz3ds

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

 

Właśnie ukazało się info co do dostępności wersji beta jednego z popularniejszych silników renderujących dla Maxa - V-Ray 3.0.

 

Testy dostępne dla posiadaczy poprzednich wersji V-Raya. Więcej info tutaj:

 

http://www.v-ray.com/

 

A tutaj lista nowości, jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji zobaczyć:

 

http://www.v-ray.com/features/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sam jeszcze nie pakowałem 3.0 u siebie, ale nie sądzę, żeby wywaliło Ci podstawową, finalną wersję oprogramowania zastępując je wersją beta :) zawsze było tak, że po prostu pojawiała się kolejna opcja do wyboru przy wyborze renderera. Tak było przy przejściu z 1.5 na 2.0 jeśli dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licencja działa... I do tej pory nie napotkałem żadnych problemów ze stabilnością. Jedyną wadą jest to, że usuwa poprzednią wersję, dlatego dla ostrożnych polecam instalację na wersji Maxa nie używanej do codziennej pracy.

 

Odnośnie samej 3.0. To faktycznie jest znaczne przyśpieszenie w Brute Force i ogólnym path tracingu. Jedynym minusem są zmiany w licencji... Koniec z nieograniczoną ilością render nodów. Każda stacja będzie dodatkowo płatna, jednak jestem przekonany, że można wynegocjować bardzo korzystne warunki przy upgradzie.

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj jak wydoic wiecej kasy od userow.

 

Hej mamy nowa bete sprobojcie!

Co sie dzieje naprawde:

Kasuje ci stara wersje:

Beta sie skonczy pewno przestanie dzialac.

Ty zostaniesz zniczym.

Bedziesz musial kupic nowa. W dodatku ten ruch z nodami jest smieszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak Kramon. Ja sobie zainstalowalem Bete, ale jako ze z niewiadomych powodow nie dziala mi przeslana przez chaosow licencja, wrocilem do wczesniejszej wersji. Mimo upgrejdu Dongla na obsluge 3.0, po reinstalce spokojnie dziala mi wersja 2.x.

 

Ale fakt faktem, usuwanie z dysku starej wersji jest do bani, tym bardziej, ze ta 3.0 to beta.

 

MF: A to nie bylo do tej pory tak ze pierwsze 10 rendernodow bylo w cenie jednej licencji? Nie bylo chyba raczej nieograniczonej ilosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum Chaos Group firma opisuje więcej detali i odpowiada na pytania (wklejka poniżej):

 

Ktoś zadał to pytanie:

In my mind it is kinda silly to NEGLECT customers that have been loyal and using the product for YEARS. I mean loyal customers only get 1 render node, whereas NEW customers get 3!

Is it just me or does that sound a bit crazy?!?

 

Odpowiedź: Chris_ChaosGroup

Referring to the new licensing, we do propose upgrade from V-Ray 2.0 to V-Ray 3.0 in 3 flavors -> GUI + 1 Render Node, GUI + 6 Render Nodes and GUI + 11 Render Nodes with pricing range from 300EUR (i.e. even 25% or 100EUR less than 1.5 to 2.0 upgrade) until 700EUR including full upgrade of for both GUI and Render Nodes.

If you compare that with a brand new 3.0 licenses, we will see huge savings here and this is obviously only available to current users as it is about upgrades.

 

We even did not forget our users still using V-Ray 1.5 - which we have been supporting for free for almost 10 years - as we do also propose an upgrade plan from 1.5 to 3.0. Not many companies offer the possibility to upgrade your software from X-2 version to X version but Chaos Group does with V-Ray 3.0, and again if you compare you can see huge potential savings.

 

Odpowiedź kolejna:

Let me just clarify that the standard upgrade will be available only once we release the final product.

Therefore "now" is only available the V-Ray 2.0 for 3dsMax license (granting the free upgrade to V-Ray 3.0)

Once V-Ray 3.0 for 3dsMax will be released, the upgrade (2.0 -> 3.0 or 1.5 -> 3.0) will then be available and only the 2.0 version will not be proposed anymore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak Kramon. Ja sobie zainstalowalem Bete, ale jako ze z niewiadomych powodow nie dziala mi przeslana przez chaosow licencja, wrocilem do wczesniejszej wersji. Mimo upgrejdu Dongla na obsluge 3.0, po reinstalce spokojnie dziala mi wersja 2.x.

 

Ale fakt faktem, usuwanie z dysku starej wersji jest do bani, tym bardziej, ze ta 3.0 to beta.

 

MF: A to nie bylo do tej pory tak ze pierwsze 10 rendernodow bylo w cenie jednej licencji? Nie bylo chyba raczej nieograniczonej ilosci.

 

Aaa to sory w takim razie zle zrozumialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MF: A to nie bylo do tej pory tak ze pierwsze 10 rendernodow bylo w cenie jednej licencji? Nie bylo chyba raczej nieograniczonej ilosci.

Do tej pory do jednej licencji V-Raya było 10 na Distributed Rendering i nieograniczona ilość przy renderowaniu przez Backburnera.

 

Plusem V-Raya 3.0 jest na pewno brak podziału na Maya, Max, Softimage itd. Licencja jest zunifikowana.

 

Włosy liczą się całkiem szybko, chociaż wcześniej nie miałem z nimi większych problemów. Wypadałoby zrobić dokładniejsze porównanie. Jeżeli chodzi o SSS to na razie pojawiły się usprawnienia do VRayFastSSS2 natomiast na nowy, zapowiadany skin shader trzeba jeszcze trochę poczekać.

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności