× nie × nie:  0
Strona 8 z 18 PierwszyPierwszy ... 345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 172

Wątek: Teczka_3D_geni

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    dzieki Panowie za rekomendacje.
    dziekuje Krzys i Seba za komentarze. Pracuje jako drukarz offsetowy/branza poligraficzna.

Member
    Awatar Sebazx6r
    Podziękowania

Domyślnie

ee to chyba tez dobrze tam zarabiasz z tego co sie orientuje ;).

Member

Podziękowania

Domyślnie

Sebazx6r
    ano nie narzekam, zarobki bardzo dobre z tym, ze pracuej na wyspach wiec moze dlatego.

Member
    Awatar Sebazx6r
    Podziękowania

Domyślnie

Z bratem jak gadałem co Poligrafii siedzi to u nas drukarze tez ładnie potrafią wycisnąć co drukują na kartonach etc...
    No to chyba teraz co pora w 3d podrukowac ;).

Member

Podziękowania

Domyślnie

nie wiem szczerze powiedziawszy jak to wyglada w polsce, bo zaraz po studiach wyjechalem do anglii i tutaj zaczynalem. Zarobki w anglii w branzy poligraficznej wygladaja mniej wiecej na poziomie:
    -printer nr. 1 ok 3,5 -4 tys funtów/miesiac
    - printer nr. 2 ok 2,5-3 tys funtow/mies
    -asystent printera 1,6- 2,2 tys/miech

na produkcji:
    operatorzy 2,1 ok 1,8-3 tys/miech
    asystenci 1120-1400 funtow.
    agencyjni pracownicy 920-1100

pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez genitalius ; 17-08-16 o 08:43

Member
    Awatar Sebazx6r
    Podziękowania

Domyślnie

Qrde brat mi opowiadal o starych wyjadaczach co ciagnal po 10-20k pln miesiecznie. Tylko jaki to rodzaj druku nie pamietam.

Member

Podziękowania

Domyślnie

ohoho no to ja nie wiem co to za druk, takei zarobki tutaj w angli raczej nierealne chyba ze na szczeblu kierowniczym. hmm te zarobki jakie podalem sa dosc przyzwoite jak na poligrafie tutaj, jedne z lepszych w tej czesci anglii(zachodnia przy walii), inna sprawa, ze branza poligraficzna to raczej nie zbyt dobra inwestycja na przyszlosc. W przeciagu kolejnych 10 lat , rynek w tym obszarze zmieni sie na gorsze. 3d sobie robie po godzinach bo lubie poprostu, nie widze potrzeby zamieniac swojego ulubionego zajecia w zrodlo utrzymania- mogloby byc ciezko :).

Member
    Awatar Sebazx6r
    Podziękowania

Domyślnie

OpakowAnia wciaz beda :).

Member

Podziękowania

Domyślnie

W sumei to co podales 10-20 k pln to mniej wiecej to samo co tutaj w angli(4 tys funtow). Ale jesli mowisz, ze tyle sie zarabia w poslce to niebardzo mi sie chce w to wierzyc. W polsce sa to zarobki na poziomie 6 -7 tys zl netto, nie wiecej.Ja sie zajmuje drukowaniem prasy, magazynow, czasopism, katalogow itd. Praca jest dosc ciezka bo 12 godzinne zmiany i bardzo duze natezenie halasu, ale pracuje sie 14 dni w miesiacu. Drukarz dwójka potrzebuje ok. roku intensywnej nauki aby nabyc pelne kwalifikacje do pracy. Drukarzy numer 1 na offset printing jest ok 30 z czego srednia wieku wsrod nich to ok 50 lat (najmlodszy ma 40 pare)wiec tutaj trzeba miec bardzo duze doswiadczenie. Ja zaczynalem od pracy na perfect bound jako zwykly pracownik po operatora a nastepnie przeszedlem na offset printing w dosc krotkim czasie po ok roku. Gdyby ktos szukal pracy, wciaz jest kilka wakatow na roznych stanowiskach u mnie w firmie.
    http://www.pcpltd.net/
    Ostatnio edytowane przez genitalius ; 21-08-16 o 01:03

Member
    Awatar Sebazx6r
    Podziękowania

Domyślnie

A jak spotkam brata to zagadam spytam czy mi nie sciemnial, ale on nie przygotuje do druku czasopism, czy ulotek tylko opakowania. Wczesniej ulotki i czasopisma. I wlasnie on i znajomi drukarze sa po 40. I to nie te male drukarnie . Opowiadal o sytuacji na wydziale poligrafii prelekcja. Byl na niej moj brat i ci drukarze. Ci drukarze smiali sie z wykladowcow ze na tym co oni opowiadali juz dawno sie nie drukuje. Wiem ze jak kiedys mowilem o quadgraphics z wyszkowie bo mialem rozmowe na stanowisko 3d to mowil ze to proste wydruki. Oni robia czasopisma i ulotki.

Strona 8 z 18 PierwszyPierwszy ... 345678910111213 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów