Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

taka odskocznia od tego co zwykle. Narazie tylko lepek(zaczety z odrobina szczegolow) ale bedzie tez wnetrze paszczy kly i kawalek zbroi tak mysle i moze jakas korona . Model raczej lekki ok 2 mln na lepek nie wiecej

 

07978949262452410109.jpg

Edytowane przez genitalius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 225
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

uscislij dokladnie jaki zakres tematu Cie interesuje, bo nie sprecyzowales, symbolika w hermetyzmie, ezoteryka, okultyzm, wiedza tajemna? Cos na szybko spontanicznie zapoznanie sie z ,,piktogramami''czy dluzsze pochylenie sie nad problemem. Mysle,z e internet jest dosc bogatym zrodlem wiedzy co nie znaczy, ze zrodlem wiedzy absolutnej a wtym wypadku z pomoca spieszy literatura przedmiotu. Ja ze swojej strony moge zaoferowac dostep do takowej ale zwiazanej z wiedza tajemna powiedzmy na ziemiach polski, heremtyzmie szeroko pojetym, procesach o czary, historii inkwizycji bo tym sie zajmuje hobbystycznie(plus wyszukwianie i sledzenie rynku pod katem obecnosci Mlota na czarownice i rynek bibliofilski), mam kilka oryginalnych traktatow alchemicznych z okresu renesansu bo jestem zbieraczem starodrukow(zawodowym) wlasnie w tej klasie tematycznej ale do studiowania potrzebna jest znajomosc laciny- moglbym porobic zdjecia stronic ale tylko w nielicznych, ktore mam sa ryciny:]. hehe a tak na serio mam pare ksiazek w wersji pdf o ktorych wspomnialem tj o problematyce tych zagadnien tak mysle. bardziej zeby zarazic tematem. Jesli chodzi o sama symbolike to z latwoscia znajdziesz w necie a jesli nie to podpowiem Ci jak tylko daj znac co bys chcial wiedziec. Dla mnie temat jest szalenie ciekawy ale nie ukrywam,z e bardziej podlany zamilowaniem do starodrukow wszelkiej masci naukowych i hermetycznych, w okultyzmy sie nie bawie. Interesuje sie bardziej rzeczami typu historia wedrowki z rak do rak autografu Mikolaja Kopernika albo wiedza na temat funcjonowania katedry nauczania sztuk tajemnych przy Uniwerku Krakowskim noi kupowanie i sprzedaz starodrukow bo to pasja i inwestycja. a przy okazji sculptu mialem na mysli ornamentyke utrzymana w duchu hermetyzmu czyli niekoniecznie logiczne powiazanie symboli a bardziej synergistyczne wizualnie...przypadkowe wrecz, lew, ksiezyc, slonce korzenie drzewa, dlonie i takie tam slowa klucz wyjete np z mesaeum hermeticum albo grafik typu tablica szmaragdowa.

Edytowane przez genitalius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a przy okazji sculptu mialem na mysli ornamentyke utrzymana w duchu hermetyzmu czyli niekoniecznie logiczne powiazanie symboli a bardziej synergistyczne wizualnie...przypadkowe wrecz, lew, ksiezyc, slonce korzenie drzewa, dlonie i takie tam slowa klucz wyjete np z mesaeum hermeticum albo grafik typu tablica szmaragdowa.

 

Waśnie liczyłem na jakieś logiczne powiązanie :P myślałem, że robisz coś bardziej "celowego" , nie tylko utrzymanego w danej stylistyce.

 

Co do zakresu moich zainteresować to na pewno alchemia, Kabała, astroteologia i ogólnie początki i symbolika religijna. Generalnie ezoteryka i wiedza która, nie jest ogólnie rozpowszechniana(albo raczej przekłamana).

Ja w tematyce dopiero raczkuję więc możesz polecić coś dla początkującego. Książki, filmy, strony internetowe obojętnie byle było to w przystępnej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiekszy fragment calosci, projekt robiony dla znanej osobistosci ze swiata muzyki. Pomysl nie jest moj to efekt kolaboracji z pewna artystka rzezbiark. Calosc zostanie wykonana w glinie nastepnie powstanie odlew zywica/polimery moze braz. Calosci nie moge pokazac, mialem na to kilka dni wiec nie bylo czasu na natomiczne szlify, musialem zapierniczac a przy okazji zaznajomic sie nieco z ideologia, ktorej rzezba dotyczy.

83427828734573040617.jpg

58625574816517563645.png

Edytowane przez genitalius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wogole to bardzo maly ruch na forum. Dzieki Panowie za komentarze. No w tym wypadku musi byc dziwnie, rece maja ksztalt ostateczny, nie ma tutaj nic co chcialbym poprawic, conajwyzej dodac reszte detalu, bo sporo pracy nawet przy tej widocznej. Przy piersiach owszem jeszcze troche pomajsterkuje ale rece sa kompletne jesli chodzi o forme. Tutaj zgadzam sie z Graftem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba, ale na anatomii to się nie znam. Co do ruchu na forum, to chyba taki ogólny trend, że coraz mniej ludzi na forach. Na cgsociety też jest podobnie. To chyba trochę wina wszystkich sieci społecznościowych typu facebook, insta, itp. i grup na nich. Niby wszystkiego tam pełno, a jak potrzeba znaleźć coś konkretnego to nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zgadzam się z Graftem, że nie to jest najważniejsze. Najważniejsze dla mnie są proporcje, rytm, forma. Tak książkowo.

Anatomia w tej rzeźbie w wielu miejscach mocno odchodzi od tego co jest w rzeczywistości - chodzi mi teraz o mechanikę ciała. Ale nie czepiam się o to bo nie jestem maniakiem (już od jakiegoś czasu :P)

tylko o te dziwne zdeformowania na piersach i ramionach. To moje takie tam zdanie.

 

Ten biust? Postać jest wychudzona. Fajnej było by zrobić cycki jak u starej baby. Ramiona też na tym mogły by skorzystać.

Nie denerwujcie się na mnie ;)

 

Lubię rozumieć co się dzieje lub chociaż wierzyć. Tutaj to nie do końca na mnie działa,.

Wiesz o co mi chodzi? Myślę, że tutaj formę mógłbyś poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michalo i to sie bardzo ceni, ze jestes wyczulony na takie rzeczy, szczerze mowiac, nie wydaje mi sie, zebym mial lepsze rzeczy pod wzgledem anatomicznym od Twoich, ztego co widzialem duzo wnikliwiej obserwujesz niz ja, akurat co do Beksinskiego to nie skupiam sie na odwzorowaniu tocka w tocke, patrze tylko na ogolny zamysl a reszte laduje z wyobrazni, rece tej kobiety robie w oparciu o model plastikowy ten z moldingu na ktorym niewiele widac, wole sobei cos powymyslac, na niektorych to dziala, inni sie na to nie lapia. Jesli sam nie widze potrzeby zeby cos poprawic to juz tego nie poprawie. Wiem, wiem, wiec po co to pokazuje i oczekuje wskazowek czy krytyki...sam nie wiem, gdybym to robil w jakims szczytnym celu, pewnie bym sie dostosowal do zalecen a, ze tak nadaremnie bardziej, zeby pokazac, ze cos robie no to jakby sie wstrzymam z sugerowanymi poprawkami. Postac wychudzona, ale mam jeszcze pomysl co do rozwiniecia konceptu wiec mozna sie spodziewac jeszcze dodatkowych elementow, ktore razem jakos zadzialaja, mam nadzieje.

@Detex, dzieki. No wlasnie smutne to troche jest, no pamietam czasy wzmozonego ruchu na max3da tera stypa taka, ze az strach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie narzucam swojego zdania tylko je wyrażam. Nie oczekuję, że zaraz przebudujesz wszystko bo się mi coś tam nie podoba ;)

 

Zresztą wiesz, że cenię twój styl i zdolności. Zawsze śledzę twój wątek.

Uważam, że świetnie panujesz nad formą i twoje sculpty robią na mnie duże wrażenie.

 

 

Fora umierają. Teraz liczy ilość lajków i viewsów jak na artstation lub facebook. Z czego jedno ani drugie nie nadaje się do prowadzenia teczki.

Każdy chce mieć wszystko w czasie rzeczywistym - feedback, krytykę, nawet render :P

 

Już dawno nie widziałem porządnego wątku WIP. No chyba, że na Polycount. Tamto forum jakoś się chyba jeszcze trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za cienki jestem, żeby coś doradzić z technicznych rzeczy, ale z przyjemnością zaglądam i podziwiam to co tworzysz :) Oczywiście czekam na kolejne wrzutki ;)

 

A co do małego ruchu na forach, to niestety, ale takie mamy czasy. Obecnie jak sami zauważyliście liczą się tylko lajki i proste, nic nie dające komentarze, mające na celu jedynie podbijanie postów. Z miejsc na necie trzyma się jeszcze całkiem dobrze - wcześniej wspomniany - Polycount. Reszta for graficznych chyba umarła i wszyscy przenieśli się na grupy na fb, czy instagrama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra bez zbednego pitolenia, ze nieskonczone(bo nieskonczone) ale co bede sie szarpal z renderem, jak to dynamesh i prawie 8 mln punktow.

Projekt lba bogini Isztar. Dobrych pare godzin sie zajelo, ale to tylko dzieki symetrii. Nie widze powodu dla ktorego mialbym tu lamac ja skoro, ma byc ladnie i tak samo po obu stronach.

NmLM1mn.jpg

Edytowane przez genitalius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, genitalius said:

Siema, nie bylo mnie ze 100 lat. To trzaby sie rpzypomniec. W 3D siedze nadal nieoficjalnie, a tak naprawde to juz bardzo malo. Zdarza mi sie cos zrobic dla mamy i taty okazjonalnie.|
 

babeczka2.jpg

 

67354211_2237659366331777_8760543908611489792_o.jpg

Just now, genitalius said:

 

67354211_2237659366331777_8760543908611489792_o.jpg

 

67215248_2239478042816576_2003132889557893120_o.jpg

ladnie sie 3d max zmienil, sorki za te dziwne wrzutki powtarzajace sie ale ogarniam dopiero zmiany jakie sie tu dokonaly 🙂

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności