Skocz do zawartości

Canon EOS 5d mark II vs. Canon 6d?


Gość effectiv

Rekomendowane odpowiedzi

Gość effectiv

Witam serdecznie ,

 

przeglądając różne fora zauważyłam że o Canonie 6d większość osób go testujących wypowiada się w samych superlatywach, a czytając opnie jego starszego brata 5d mark II (choć już długo na rynku) nie da się nie zauważyć niezadowolenia z jego AF.

 

Proszę więc o pomoc, którego wybrać? Było mi dane testować przez pewien czas mk. II i moim zdaniem to jest klasyk, który w połączeniu z odpowiednim obiektywem = bajka, a 6d mogłam tylko zrobić kontrolnie kilka zdjęć ( w sklepie - z nie najlepszym obiektywem na body ), ale kusi mnie dziad że cholerka! (nie zależy mi na jego bajerach WiFi.. a na jakości zdjęć)

Czy ktoś potrafiłby mi powiedzieć który z tych dwóch aparatów byłby lepszym zakupem? Parametry techniczne skłaniają mnie ku 5d II, ale szóstka jest intrygująca... ;)

Dodam że oba mogę nabyć w tej samej cenie i trochę jestem w rozterce - do fotografii "półamatorskiej" + śluby itp.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

6D ma najkrotszy dostępny czas otwarcia migawki 1/4000s 5D mk II aż 1/8000s. To między innymi może przemawiać na korzyść 5D mk 2. 5D MKII da się śluby robić. Wielu robi. Więcej zaoszczędzisz, reszta zostałaby na jakieś fajne szkło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności