Skocz do zawartości

Który komputer wybrać???


Gość arizona

Rekomendowane odpowiedzi

Kupuję nowy komputer PC, mam zdecydować pomiędzy dwoma zestawami:

1. Procesor Intel Core i5 3470, karta graficzna GeForce GTX 660 2 GB, 8 GB RAM

2. Procesor Intel Core i7 3770, karta graficzna GeForce GTX 650 Ti OC, 8 GB RAM

 

Różnica w cenie - 210 zł, cena obu komputerów około 2,5 tys. zł. Mało znam się na komputerach, dlatego proszę o radę.

Obecnie studiuję, komputer ma mi starczyć przynajmniej do końca studiów, czyli 3 lata, ale głównie będzie służył do nauki średniozaawansowanych operacji w programach graficznych. Mam już złe doświadczenia z laptopem z procesorem i5, który nie był w stanie pracować przy moich projektach.

 

Zastanawiam się, czy różnica pomiędzy procesorami będzie bardzo widoczna przy pracy w programach 3ds max, autocad, autocad architecture, archicad, photoshop, itp. Z rankingów wynika, że w 3ds maxie i5 pracuje mniej więcej o 1/3 wolniej. Czy warto w ogóle kupować i5 przy takiej różnicy w cenie i z zamiarem pracy w 3ds maxie?

I czy wybór monitora ma jakiekolwiek znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mozna wiedziec jakie to projekty, sam mam laptopa z i5 i bez problemu pracuje na modelu ktory ma 5 milionow poly w viewporcie, a i nad scena ktora miala miliard poly tez pracowalem instancje i bylo okej. Kiedys ludzie pracowali na 2 rdzeniach a nawet i na jednym. Wydaje mi sie ze niepotrzebnie walisz gesta siatke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już złe doświadczenia z laptopem z procesorem i5, który nie był w stanie pracować przy moich projektach.

Warto wziąć pod uwagę to, że laptopowe i5 zasysają. Najlepszy mobilny i5 ma 2x rdzenie w okolicach 2.8GHz... ten i5 który podałeś jest desktopowy, a to zupełnie inna klasa sprzętu - ma 4x rdzenie i 3.2GHz więc nie ma porównania. i7 w drugiej podanej konfiguracji też ma 4x rdzenie troszkę wyżej taktowane bo 3.4 GHz, więc tylko 6% większa częstotliwość... jednak i7 posiada Hyper-threading, więc w zależności od oprogramowania będzie większa różnica niż te 6%, ale nie tak znowu wiele - podaje link z testami jednego procka z i bez HT w programach graficznych, abyś miał pogląd ile i w czym zyskasz na i7 (w Maya czy 3ds Max praktycznie nic w czasie pracy, a i minimalnie w renderingu w mental ray) http://www.extremetech.com/computing/133121-maximized-performance-comparing-the-effects-of-hyper-threading-software-updates. Ogólnie rzecz biorąc jeśli pytałbyś o procka do laptopa, to po pierwsze odradzałbym laptopa (najmocniejsze i7 laptopowe będą wolniejsze od tego i5 z Twojego postu, a w dodatku kosztować będą po kilkanaście tysięcy zł (sam najlepszy mobilny procek i7 kosztuje 1100$, nie licząc reszty laptopa, a jest mniej wydajny niż ten i5)), ale jeśli już laptop to i7... skoro jednak stawiasz na stacjonarkę to IMHO i5 desktopowy Ci wystarczy, bo różnica wydajności tych procesorów jest dużo mniejsza duża niż różnica w cenie (edit: mówisz o małej różnicy w cenie (210zł) ale chyba zapominasz o widocznie słabszym GPU przy i7).

 

no właśnie więc tym bardziej viewport blendera to jest jakaś padaka w porównaniu z maxowym czy zbrushowym.

Viewport zależy od karty graficznej, a nie od procesora. Jeśli procesor jest u niego wąskim gardłem to nie rozumiem po co gadasz od rzeczy o viewporcie?

Edytowane przez Skoti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności