Skocz do zawartości

Facebook Connect


adek

Rekomendowane odpowiedzi

W weekend urochomiony został Facebook Connect.

 

Kilka słów bo wiem, ze nie wszyscy wiedzą co to i jak to działa. Wiem, że jest grupa zwolenników jak i przeciwników FB. Sam nie jestem zbyt aktywnym użytkownikiem FB, ale wiem, że wiele osób z tego korzysta.

 

Facebook Connect pozwala na zalogowanie na forum do swojego konta za pomocą OpenID Facebooka. Nie oznacza to, że Wasze konto staje się imieniem i nazwiskiem. Po prostu jeśli jesteście użytkownikami FB i jesteście na nim zalogowani można połączyć konto z max3d i nie trzeba będzie wpisywać hasła.

 

Rozwiązanie to dostępne jest już prawie wszędzie. Nie jest to obowiązkiem, a jedynie ułatwieniem dla niektórych.

 

Z konta FB na forum nie są importowane żadne dane (jest taka możliwość, aby np. importować miejscowość, imię nazwisko - podczas połączenia konta jest to nawet napisane), ale ta opcja jest odznaczona. Wasze hasło również nie jest tutaj zapisywane.

 

Jeśli więc ktoś nie lubi wpisywać hasła do swojego konta można z tego skorzystać. Podobnie wygląda rejestracja - po prostu omijamy hasło forumowe i korzystamy z API Facebooka. Podczas rejestracji wybieramy login - również nie oznacza to, że jesteśmy znani pod nazwą z FB.

 

W profilu również nie jest widoczny z tego co sprawdzałem link do Waszego konta.

 

Nie jest to obowiązek, jedynie usprawnienie dla tych, którzy korzystają z FB i tak będzie im wygodniej.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności