Skocz do zawartości

Mieszkowe prace


Mieszko

Rekomendowane odpowiedzi

Hej:) Dopiero zaczynam z digital paintingiem. Dodaję swoje prace bo widzę, że użytkownicy tego forum dają cenne i przydatne rady. Z tego, co widziałam prace są na wysokim poziomie i wymiatają:) Każda wskazówka będzie dla mnie na wagę złota.Moje prace nie są szczegółowe, są to pierwsze próby. Uczyłam się rysunku i malarstwa, dlatego też postanowiłam się wziąć za digital painting. Nie umywam się nawet do prac na tym forum, ale obiecuję, że się poprawię. Każdy kiedyś musiał zacząć;) Jakby co kuń i chata z pamięci, Zgredek ze zdjęcia stworzony:) Szukam jeszcze odpowiedniej techniki, by było lepiej. Jakby kogoś zainteresowało, mogę dodać swój rysunek tudzież malarstwo:)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie:)

 

91uxgbm.jpgPLqFcNS.jpgMvJ7CD6.jpg1P1mTAs.jpg

Edytowane przez Mieszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witamy na forum z otwartymi ramionami :))

 

-odłóż malowanie z pamięci na później przynajmniej kilka tygodni/miesięcy. :)

-to nie szczegół świadczy o udanej pracy tylko poprawny walor w poprawnym miejscu z odpowiednim kolorem w prawidłowej perspektywie :)

-Dawaj rysuny i maluny :)

 

pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rosikowski powzięłam prace nad odtwarzaniem. Maluny i Rysuny dodaję lada dzień tylko fotograf mi przyjdzie. Jeszcze raz dzięki za rady, od Ciebie to wiele znaczy.

 

Załączam pracę, jako że uwielbiam 'Braking Bad', poniżej jest mr. Walter White - digital ze 4 dni, paletę kolorów pobierałam ze zdjęcia, wstępny szkic wykonałam sama. Mogę dodać making-of. Bardzo chcę wgrać awatara ale mam błąd. @Adek pomóż!

KsMNBiM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Me kolejne 'dzieło' Niedokończone i już tak zostanie, iż kilka dni to robię i rzygam tym w skrócie mówiąc... Więc przedstawiam Wam powypadkowego pana z jakimś dziwnym wirusem (raczej nieokreślonym). Pewnie jesień mu nie służyła i nabawił się jakiejś grypy czy coś... (a tak na poważnie to statysta z serialu Walking Dead):P Jak coś poradzicie, dokończę te gryzmoły...

 

h4jw8M8.jpg

Edytowane przez Mieszko
naprawa linka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, ze nie do końca czujesz proporcje twarzy, zacznij lepiej od dobrej obserwacji, na nie przefotoszopowanych pracach. Dobrą opcją jest malowanie samego, w twoim przypadku samej siebie. Polecam prokoTV na yt jeśli chodzi o twarz i jej elementy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lee666 nie miałam zdjęcia z lepszym światłem ;P Ciężko było, ale jak już zaczęłam pracę, to ją skończyłam ;)

@Pinokio dzięki za radę:) ogólnie twarzy nie lubię rysować i zawżdy miałam z tym problem, dlatego ćwiczę jak najwięcej;) Prace nie są przefotoszopowane. Jeżeli dobrze zrozumiałam o co Ci chodzi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nie, ale miałem na myśli zdjęcia :) Lepiej wybierać te wyraźne i przejrzyste, które dają dobry widok na kształt postaci i ta trójwymiarowość nie jest aż tak spłaszczona, jak w większości zdjęć, które zostały mocno potraktowane ps'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:) Dodaję kolejną pracę:) (@adek zombiaka dokończę, obiecuję) :) Screenshot z filmu 'Riddick'. Bardzo proszę o porady... Jestem trochę zmieszana, iż niektórzy mi radzą rysować ze zdjęć, natomiast inni radzą 'z pamięci' coś tworzyć... Ja uważam, że jeszcze muszę poćwiczyć i sporo się nauczyć, by wkroczyć na 'głębszą wodę'. Dzięki z góry:)iSejBC0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz w 100% odwzorowywać foci:) bierz po 1 elemencie z każdej i tak sobie miziaj fikuśne malunki:) np: o jaka fajna skałka też sobie taka pier... i z 2 o jaka fikuśna chmurka, a co, a jak, że ja nie dam rady:D itd itd. Mi jako tako to pomogło... chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej człowieki;)

Zarzucam kolejną pracą. Na pewno jest wiele błędów:/ Trochę się z nią męczyłam, zwłaszcza z Husarzem, ale już nie mam do niej sił. Komentarze i krytyka jak zawżdy baaardzo mile widziana:) Pozdrowienia:)

1EAse1G.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od używania warstw:) bo strasznie to widać na dwóch poprzednich obrazkach. Jak rysujesz rycerza w zbroi to narysuj sobie go najpierw bez zbroi by zastanowić się jaką on przybiera pozę na koniu. Jak będziesz miała chwilę to oglądnij sobie dvd scotta robertson how to render. Ja zbierałem szczęke z ziemi że można sobie wykalkulować światło i je świadomie rozkładać :o A po takiej pigule informacji fajnie sobie rozładować to wszystko jakąś serią martwych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joł;)

Załączam kolejną pracę. Była robiona na zlecenie. Wrzucam też jak obiecałam, poprawionego mr. zomiaka;) Ale coś czuję, że jak mi się będzie nudziło, to jeszcze nad nim popracuję:) Krytyka bardzo, bardzo mile widziana:P

Pozdrawiam:)

XfRXf50.jpg

4gQe8r9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano! no no dzieje się sporo w Twojej teczce, widać że się starasz potrafisz sporo pracy i serca włożyć w swoje prace.

Pan White genialnie wygląda, świetny portret. Tancerka też bardzo ładna, o zombiaku nie wspominając.

Tak jak portrety już całkiem fajnie Ci wychodzą, tak nad ogólną anatomią (tj. u tancerki, głównie tors i nogi mi się rzuciły w oczy), trzeba by jeszcze zdecydowanie popracować, poznać bryłę i kształty.

Pracuj dalej, idziesz w bardzo fajnym kierunku i masz dużo energii, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie ta ostatnia praca podoba mi sie najbardziej :) nie jestem specem od anatomii, to sie nie bede wypowiadać, ale tak optycznie to ta noga wyprostowana jakoś tak wydaje się być wyłamana do przodu trochę, oraz ramię trochę razi, bo jest jakby czymś dociśnięte/idzie ku lepszemu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeśli przemalowywujesz ze zdjęć, jak na ostatnim portrecie, zadbaj żeby to były dobre zdjęcia z ładnym oświetleniem. To wygląda mi na zdjęcie robione z wbudowaną lampą błyskową, takie fotki nigdy nie wyglądają dobrze. Dbaj o każde pociągnięcie pędzla, nie rób takiego sianka, bo każde pociągnięcie jest ważne, nawet takie które wydaje się przypadkowe. Włosy wyglądają najlepiej jak się je upraszcza czyli rysujesz kosmyk czy pasmo jednym pociągnieciem, a nie rysujesz włosek po włosku ;) Powodzenia!

 

P.S. a i staraj się unikać ściemniania do czerni, rzadko tak się dzieje, to bardzo spłaszcza i sprawia, że obrazek staje się brudny. Czerń to praktycznie występuje tylko w cieniach własnych czarnych rzeczy a i to też nie zawsze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja bym jeszcze do tego powyżej dorzucił kilka groszy ;)

jak malujesz z fotki to zrób sobie taki eksperyment: wyobraź sobie że zmieniasz pozycję aparatu i na podstawie zdjęcia.. zanalizuj jeszcze raz zdjęcie i spróbuj narysować/namalować, wydaje mi się że ma to większy sens bo to co masz na zdjęciu nie tratujesz już jak malowankę a obiekt w pełni trójwymiarowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za dobre rady:) Z włosami zawsze miałam problem, jak je malować i efekt nie za bardzo mi się podobał:/ @motyl spróbuję tak się pobawić jak piszesz, ciekawy eksperyment:) Mam nadzieję, że będzie szło ku lepszemu:) Jeszcze raz wszystkim dzięki za cenne dla mnie wskazówki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość porrr13

Biegne na autobus więc szybko :P

 

W poście nr 32 z pewnością widać za dużo czerni, psuje to odbiór pracy, jest możliwość stworzenia tego typu krajobrazu bez użycia takiej ilości czerni o ile w ogóle jest ona tam potrzebna. Moze nie najlepszy przykład (U Ciebie z założenia miało być mrocznie, tutaj mniej) , ale cóż mało czasu :P

http://fc03.deviantart.net/fs71/i/2011/339/2/5/forrest_by_yobarte-d4i85nc.jpg

 

A ostatni podoba mi sie, miejscami niedopracowany i skóra wygląda jak z gumy ale dajesz dalej. Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki autoportret by poćwiczyć i pobawić się pędzlami. Starałam się zrobić coś innego niż reszta moich prac (oczywiście nie wyszło :/) Chyba za duży bałaganiszcz się zrobił i wyszedł bazgroł tak jakby:/ Porady i krytykę jak zawżdy chętnie przyjmę:)

OvHHRIG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porysuj sobie nosy, usta oczy itp bo nie widać tutaj wcale żadnej formy, są tylko plamki. Spróbuj rozkładać części ciała na proste bryły 3d. Tutaj przypadkowy przykład z googla

Nose time

 

narazie bazgrolisz ;)

 

ps. brushwork koszmarny, jeżeli mogę polecić to odłóż na chwilę te wszystkie okrąglaki i fikuśne wzorkowe i ściągnij sobie daroz special brusha - regular version z setu naszego forumowego Daroza, coś pięknego. Masz link żebyś nie musiała szukać

FREE PHOTOSHOP BRUSHES! DAREK ZABROCKI BRUSH SET

good luck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rice dzięki serdeczne za wskazówki i krytykę:) anatomii definitywnie muszę jeszcze sporo się pouczyć i poćwiczyć rysowanie. Z pędzlami zawżdy mam jakiś problem:/

No i dorzucam jeszcze do teczki mego nieszczęsnego future detektywa z bitwy 2d. Pozdrawiam:)

gVmCYMo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie działasz. Kolory dobierasz na oko, czy pobierasz ze zdjęć? Wydaje mi się że autoportret poszedł w dobrym kierunku. Polecił bym więcej takich ćwiczonek. Może też jakaś martwa natura? Wydaje mi się że za szybko przechodzisz do skrobania małymi pędzlami i albo wychodzi siano, albo rozmazujesz i tak jak wcześniej inni pisali namalowane rzeczy wyglądają gumowato/kisielowato. Spróbuj jak najdłużej malować dużymi pędzlami. Nie muszą być jakieś udziwnione, wystarczy okrąglak. Wspominałaś że masz trochę rysunków i malarstwa. Mogła byś zamieścić jakieś swoje prace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx:) @Mruk masz rację, muszę dużo poeksperymentować by się odnaleźć... Robię sobie paletę z kolorów ze zdjęcia i działam trochę z kolorami na własny sposób (co nie koniecznie daje dobry efekt końcowy) :/ I dzięki za radę! :) Sporo pracy przede mną. Postaram się wrzucić me rysunki i malarstwo, obiecuję, że do końca tygodnia to zrobię, wygrzebie jeno prace i porobię zdjęcia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:) Jak obiecałam, wrzucam me rysuny i maluny. Poniżej dwa przykładowe, reszta w linkach:) Jeżeli chodzi o malarstwo, są to głównie akryle na brystolu i na drewnie, natomiast do rysunku używałam ołówków, węgla i pasteli, wszystko w formacie A0. Prace stosunkowo stare, iż tak ok. 2004-2006r. Maluny kiepskie, gdyż nienawidziłam malować:/ (sorry, że się światło od nich za bardzo odbija, to przez niedostępność odpowiedniego sprzętu) :( Pozdrawiam :)

Rysunek: http://imgur.com/a/4WMv5

Malarstwo: http://imgur.com/a/BRU3D

rfSegJV.jpg

6dsUTgT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne prace. Dobrze złapane światło. Najbardziej podoba mi się ten z czajnikiem na brązowym papierze. Postacie jeszcze trochę do dopracowania. Najlepsze do tego są zajęcia z modelem, albo rysowanie ludzi w autobusach czy kawiarniach. A skąd ta nienawiść do malarstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mruk dzięki:) Skąd nienawiść do tradycyjnego malarstwa nie wiem tak do końca:D Pewnie dla tego, że nie mogłam się w tym odnaleźć, a wykładowcy mi zawsze mówili, że ja 'nie maluję, tylko rysuje farbami' :) A rysunek wręcz uwielbiałam:)

Dorzucam nową pracę. Kolejny portret. Ci, co oglądali 'The Walking Dead' na pewno pana poznają;P Chciałam trochę poćwiczyć teksturę skóry, aby nie wyglądała właśnie tak gumowo. Jak zwykle miałam z tym problem tak jak i z malowaniem włosów:/ Eksperymentów z pędzlami ciąg dalszy... Jak zawsze krytyka bezcenna:) Pozdrawiam:)

0G9cgzq.jpg

 

BZYbSiY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daryylll :D włosy są troche płasko oświetlone, co daje dziwnie wrażenie spłaszczenia. To wrażenie jest dziwne bo twarz jest fajnie wymodelowana światłem. myślę że warto byłoby rozjaśnić miejsce gdzie ma przedziałek na głowie, bo teraz wygląda trochę jakby miał pasemka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz G dziękuję bardzo:) starałam się zrobić jak najbardziej realistyczny portret. @telthona też tak sądzę, włosy opadające na twarz tworzą dziwny kontrast i ogólnie nie za bardzo wyglądają:/ jak pisałam, mam spory problem z malowaniem włosów i trochę się z nimi męczyłam. Już nie wiedziałam co zrobić by tego uniknąć. Dzięki za wskazówki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem spoko konik Ci wyszedł. Kompozycja trochę może zbyt kwadratowa, przy czymś takim fajnie poszerzyć kadr. pierwszy plan z tymi kłosami zboża fajnie się komponuje. A co do konika: koniki są bardzo drudne, ale całkiem fajnie sobie poradziłaś : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@telthona dzięki Ci serdeczne:) Uwielbiam rysować konie:) Kadr faktycznie mógłby być szerszy. Myślę, że wrócę do tej pracy, iż kompozycja jest nijaka, możnaby nad nią jeszcze popracować... Czasami nie wiem jak jest gorzej, jak jest lepiej. Ciężko nad tym pracuję...

Tymczasem wrzucam kolejną pracę... Uwzięłam się ostatno na malowanie portretów, może następnym razem jakąś martwą naturą zarzucę;P

42tEFBl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności