Skocz do zawartości

Mieszkowe prace


Mieszko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@Traitor dziękuję:) Tymczasem chciałam namalować coś bardzo realistycznego i pobawić się kolorami. Mam problem z malowaniem różnych powierzchni i materiałów (nie wiem czy się dobrze wyraziłam) :D W sensie, wszystko co namaluję wygląda, jakby było z tej samej materii. W każdym razie, obślizgła żabka była dla mnie dobrym obiektem, by poćwiczyć:P

C2uudKV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz przyjemniejsze te prace. Jako ćwiczenie różnicowania materiałów może narysuj kilka kulek, każda zrobiona z czego innego. Na przykład drewno, metal, kamień, szkło... oczywiście patrząc na zdjęcia takich materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym co napisał Mruk. Poza tym ta praca jest faktycznie fajna. Tylko ,że masz tendencje do robienia, tak jak piszesz takich samych powierzchni. Teraz gałązka jest tą samą powierzchnią co żaba. We wcześniejszych pracach jak rysujesz mat, to na całej pracy.

Nie wiem z czego to wynika.

Tak czy inaczej, to jest do wyćwiczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mruk i @Tomasz G macie rację, ja też nie wiem z czego to wynika:/ Staram się bardzo, lecz zawsze wychodzi tak samo. Mam chyba jakiś problem z pędzlami... Wiem jak wygląda każda struktura, aczkolwiek ciężko mi ją namalować, iż używam nieodpowiednich pędzli:/ Ale to jest do wyćwiczenia, jak mówisz Tomaszu G:) Chciałabym bardzo stworzyć coś swojego, lecz na razie uważam, że nie jestem na to gotowa... Więc maluję opierając się na zdjęciach. Albo mam jakieś opory, czy coś... ;P I smutno mi z tym:/

Kolejna praca z referencji ze zdjęcia. Chciałam poćwiczyć światło i kontrast. Oceńcie sami..

9i4dnw6.jpg

YuFGDzr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne pracki, jak na razie żaba u mnie na topie. Co do ostatniej, kadr mógłby być bardziej pionowy ze względu na właśnie sporą ilość pionów, jak tron, włosy (generalnie postać) i nawet sposób w jaki cień pada na twarz. Dobrze jest nie używać czerni, a zamiast niej innych odcieni kolorów, a pomiędzy oświetloną częścią a zacienioną dodawać prześwietlenia (np. na skórze pomarańczowe światło) ---> http://max3d.pl/biblioteka/tut-arttutorial/shadows-pl.jpg. Dobrym pomysłem do ćwiczenia kontrastów jest rysowanie prac w skali szarości. Czekam na więcej! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dwie prace... Pierwsza to pobawienie się z poprzednią wersją, którą zamieściłam wcześniej, gdyż chciałam trochę poćwiczyć malowanie 'z bani', zaś druga tak dla rozgrzewki po przerwie w malowaniu:) Uwagi jak zawsze bardzo mile widziane:)

stAYtsl.jpg

xTRMVQb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadr z frozen bardzo fajny, psiaki już mniej interesujące, to chyba przez słabe zdjęcie, staraj się unikać takich fotek narazie, często są one poprawiane, fotograficy czasami mocno podbijają kontrast, co dla nas (artystów) może być nie pożądane :) w wilku nie czuć "3D" to też przez fotkę chyba, także widzisz, dobra refka = dobra pracka, no i przedewszystkim jak najwięcej maluj z natury, nasze oczy to najlepszy aparat fotograficzny jaki istnieje.

apropo: (autoportret twój?) przedramię które się opiera ma zimniejszy kolor, i oczy trochę nie leżą w perspektywie, a tak pozatym to mocno do przodu i bardzo fajnie :)

http://kathyoconnellsart.files.wordpress.com/2011/07/loomis_eyes.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rosikowski przepraszam, że tak późno odpisuję :l Rzadko na razie osiągam pożądany efekt:/ (autoportret mój) :D I dziękuję Ci serdecznie za wskazówki:) No i wrzucam nową pracę po dłuższej przerwie w malowaniu... Piszta co myślita ;P

hpTHKlT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności