Skocz do zawartości

Projektowanie logo przy pomocy siatki


torm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szukam jakichś tutoriali lub artykułów, na temat projektowania logo w oparciu o siatkę... dość długo już analizuję różne siatki.. jednak widzę, że nie jest to wcale takie proste... tak więc proszę o jakieś wsparcie...

 

... pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Chodzi chyba o grid systemy (np. http://960.gs/). Wydaje mi się torm, że zależy od frameworka jaki wybierzesz, pod niego musisz szukać materiałów chociaż wybierz taki, który ma dobrą dokumentację na oficjalnej stronie.

 

Ale moim zdaniem jeśli myślisz o samym gridzie to nie wiem czy w tym momencie to dobry pomysł. Raczej bym już poszedł w kierunku frameworków, które gridy mają jakby w sobie (patrz bootstrap czy foundation). Na tym się teraz działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy logotyp projektuje sie na siatce, albo wstepny projekt przenosic się na siatkę by oczyścić i zharmonizować strukturę.

 

Możesz polecić jakieś materiały na ten temat? W sumie w logotypach jestem bardzo mierny jedynie co przerabiałem co książki od Davida Aireya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerazacie mnie Panowie projektanci :)

Fajnie zeby ktoś kto mial na uczelni takie rzeczy sie wypowiedział jak to działa zanim znow zaczne pisać swoje.

 

wygooglowane pod hasłem logobook, nie sa to najlepsze przyklady ale na początek starczą,

KLIK

KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szkole zaczyna sie od cwiczen na siatce modulowej, np. 10x10 modulow kwadratowych. zadania polegaja na zrobieniu znaku statycznego, dynamicznego itd. potem dodaje sie do siatki mozliwosc uzycia lini 45stopni. potem zaokraglen, zageszcza sie troche siatke itd.

 

kolejne cwiczenia polegaja na upraszczaniu przedmiotow/zwierzat. najpierw robi sie realistyczny rysunek, potem uproszczony, np. tylko cien, tylko linearnie. potem sie to wektoryzuje i jeszcze upraszcza, na koncu studenci staraja sie wpisac to w siatke i wywalic jak najwiecej elementow, do granicy rozpoznawalnosci. kroków miedzy realistycznym rysunkiem a ostatecznym znakiem moze byc bardzo duzo, dobre cwiczenie uczy syntezy.

 

przy czym siatki nie nalezy rozumiec jako modul kratki. to moga byc duzo bardziej skomplikowane formy, wychodzace od kol/ zlotego podzialu, czy innych. chodzi o jakas zasade projektowa, ktora projektant sobie narzuca, reszta to juz konsekwencja i skill. jedna z trudniejszych dziedzin imho.

 

np. slynna siatka naszego rodaka romana marbera dla penguin books (wiem nie logo, ale idea istotna). jako cwiczenie mozna sprobowac zrobic logo penguin books oparte o siatke marbera, moze byc dobra zabawa.

penguin-grid-romek-marber-1961.jpg

 

jak wyglada konstrukcja siatki:

http://ministryoftype.co.uk/words/article/constructing_the_grid/

 

przyklady:

Pelican Paperbacks

 

albo oparta o pentagon:

doda_numbers.png

 

wiecej o calym projekcie:

http://designchapel.com/blog/2012/07/07/jack/

 

reszta tak jak olaf pisze... "case studies"

na behance co drugi znaczek ma rozrysowana dokladnie konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Krzychu.

Pracujac z marka ma to tez szalenie wazna zalete. pozwala zachowac spojnosc brandu co buduje rozpoznawalnosc i wartosc marki.

 

dobrze rozpisany logotyp pozwala tez na jego odtworzenie w roznych miejscach rozmiarach i tworzywie, bo nie wszedcie da sie wydrukowac na kartce i odrysowac. Idealnym dowodem na klase np. penguina jest ze mozesz podac zasady konstrukcji komus na drugim koncu swiata przez telefon i powinna powstac okladka wg. spojnej identyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności