Skocz do zawartości

Marcin Tomalak


DraxMustHurt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 264
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej! Taaaak ^^ To tę teczkę miałam na myśli ^^ Kojarzę jak najbardziej ;) Bardzo fajnie ciśniesz. Zarówno szkice, speedy jak i te bardziej dopracowane prace (post 188 - niezła faza ;)).

Te ostatnie rysunki w perspektywie. Kurczak, też trzeba mi takie rzeczy porysować (kiedyś rysowałam, teraz do tego staram się wrócić, ale... eee... za bardzo freestajluję :/). Bo to bardzo pomocne, a wcale nie takie proste. Tobie wychodzi to naprawdę nieźle - szczególnie samochody i samoloty. Swoją drogą - bardzo mi się podoba, że szkicujesz tradycyjnie. Uwielbiam tradycyjny szkic. Mam wrażenie, że on dużo uczy ;) Reasumując - świetna teczka :) Będę tu zaglądać :) Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tr3buh Dzięki, cieszę się, że widać postęp, bo właśnie nad perspektywą teraz pracuję.

@abbaart Te moje rysunki pojazdów to też jeszcze nie są takie typowo konstrukcyjne - można powiedzieć, ze pół na pół. Robie ja na razie bardziej żeby nauczyć się form, kształtów itd. i stosować je później do swoich, już w pełni sztywno i dokładnie konstruowanych rzeczy.

 

HKAMOag.jpg

gN5MW3H.jpg

 

W nowszych autach i bardziej sexy kształtach już zaczyna się trochę rozjeżdżać "eyeballowanie". A z samolotami to w ogólę się jeszcze jakoś nie lubię.

axgNYOS.jpg

 

 

 

Ale nie samą perspektywą żyję, więc obok zaczynam powrót do anatomii.

C6OC6E0.jpg

Edytowane przez DraxMustHurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Miło widziej, jak dobrze ciśniesz ^^

Fajnie Ci twarze wychodzą, co chcesz? :) Te na miniaturkach anatomicznych bardzo sugestywne i świetnie przedstawiające mimikę. A o kobitce już wiesz co myślę ;P

Masz smykałkę do tych pojazdów, coraz lepiej Ci wychodzą, aż miło popatrzeć. To teraz może jakiś wyrenderowany, do końca, co? ;) Myślę, że by wyglądał świetnie :)

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli i nieśmiało wchodzę w renderowanie :p Chociaż i tak jeszcze chce duuużo w perspektywie ogarnąć. Za wszelką korektę i krytykę będę mega wdzięczny, bo renderowanie to temat miejscami trochę bardziej "na wyczucie" niż perspektywa, którą po prostu trzeba wyryć.

 

5oUZHdp.jpg

w1UIbm5.jpg

ta67j8R.jpg

eYgtG9M.jpg

 

kMmKGh3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa, ale do super to jeszcze 500 takich stron mi brakuje ;)

 

Trochę walczyłem z trudnościami czysto technicznymi tutaj. Nie mogę jeszcze przeginać ze skomplikowaniem obiektów bo się sypią.

rA2p28o.jpg

qm3mdZ1.jpg

NAuzjEA.jpg

Chsqhho.jpg

 

I trochę więcej szkicu wokół szkicu, work in progress. Cały czas kombinuję tutaj jak rozłożyć walory żeby uzyskać lepszą czytelność tego szkicu, cały czas coś mi nie pasuje.

4y32tOG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna szamanka :) Trochę bym popracował nad anatomią (bark, przedramiona) i może trochę lepiej pokazał kierunek światła. Jeśli dobrze widzę to szamanka miała być schowana za skrzydłem? to też by się przydało to lepiej pokazać. Mały overpainting ode mnie >>over

Pozdrawiam

Edytowane przez Varmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jeśli chodzi o dziób to po prostu coś mi tam nie pasowało z kompozycją (rzuciłem też trochę cienia na prawe ramię, bo jak dla mnie tak wyprostowana, mocno oświetlona ręka przyciąga strasznie wzrok, a raczej nie jest aż tak ważnym elementem tej ilustracji? ). Znowu mały obrazek >>link (linie trochę naciągane ale mniej więcej pokazują do czego zmierzałem). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lineart spoko tylko nie wiem czemu nie zdecydowałeś się pokazać sufitu i prawej strony? Tak to wygląda jak część większego obrazka a zapowiada się obiecująco.

 

Ten obrazek wyżej wygląda strasznie plastikowo- nie ma rozróżnienia materiału. Do tego wszędzie maznąłeś te odbicia gwiazd które są identyczne a w rzeczywistości tak nie wyglądają.

 

Generalnie widać po tych wcześniejszych, że kierunek rozwoju jest dobry ale odważniej bym rozdzielał wszystkie zagięcia i zmiany materiałów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek, który ciśnie. Ciśnie, że aż widać, słychać i czuć ;)

I nie, nie przesadzam :P

Dobra. Może napiszę, co mi się NAJBARDZIEJ podoba (poza tym, że wszystko XD). 229 i MadMaxowy samochodzik, 231 - bardzo fajne wrażenie trójwymiarowości i że ten pojazd może w każdej chwili odlecieć, 233 już poleciało w kosmos ;) 236 - te koncepty ludzików są po prostu boskie, bardzo mi się podoba styl, w jakich je zrobiłeś - super byłoby zobaczyć więcej takich! Te szybkie miniaturki envirosików - też bardzo mi się podobają. Bardzo fajne i dzięki za zamieszczenie tej mega szybkiej wersji i tej z pewnymi detalami. Milo jest wiedzieć, jak to robisz :) To stalowe "coś" pod szkicami pojazdów - bardzo. No i ostatnie 3 z tego postu - miód na moje oczy. Studia konia - jestem na tak, bardzo zacne. Nie ma się do czego przyczepić... ^^ Przepraszam - tym razem tylko chwalę ;) Ciśnij dalej! Wymiatasz jak należy :D

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie robię zapiski po polsku ale jak kto woli;). Bardzo fajne pojazdy te dwa na dole.

W postaciach wciąż nie czuć budulca, gubisz proporcje.

Niedawno kupiłem sobie polską wersję loomisia o rysowaniu ludzi.

Pewnie książkę znasz, ale na pewno warto odświerzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta panienka w czerwieni mi się podoba z racji tego szkicowego "minimalizmu" w jakim ja namalowałeś , a jednak formy sie czyta....co do tego statku z planetą to się już wypowiadałem... ten statek powyżej bardoz mi się podoba w kwestii formy / designu... natomiast coś nie gra ze skalą.... nie wiem jak ma być duzy... w tej chwili inntuicja podpowiada że to co wielkości motocykla / skutera.... natomiast domyślam się że chodziło CI o coś o wiele większego...... już CI moge powiedzieć że to pewnie kwestia skali detalu jakiej użyłeś... gdyby ten statek był wielkości planety to te światełka i przecięcia w poszyciu byłyby nieporównywalnie mniejsze... , ale jak mówie ssam design generalnie mi się podoba. Co do tych studiów, dobry patent, sam robie coś podobnego, tylko zapewne większy burdel mam przy tym.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za trafne uwagi panowie!

 

I tak jak myślałem, pełnie ilustracje poszły i zboczyłem w stronę linii. Mam nieśmiałe plany trochę w niej zostać, bo ogólnie bardzo lubię linię:

 

Ju99CMT.jpg

OVNjcVR.jpg

ecr0wK5.jpg

G2q04x4.jpg

GayVirg.jpg

 

Jeszcze długa droga, szczególnie z organicznymi. Bardzo dobre ćwiczenia - linia zupełnie nie wybacza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tr3buh Do żadnej gierki, modeluj do woli :) Chętnie zobaczę rezultaty.

 

dzięki, no troszkę nie jest w 100% wierne, delikatnie mówiąc ale to była taka "inspiracja" i robione na szybko tak więc dużo do poprawy ale chyba już nie będę przy tym siedział

35.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tr3buh Oo, super go zobaczyć w 3D i trochę innej interpretacji. Dobra robota!

Kilka osób już pytało o ten design, może powinienem jeszcze go dopracować pod portfolio? :)

W czym modelowałeś/teksturowałeś?

 

@wwysocki

Dzięki dzięki! Racja, muszę podejść do postaci jak do pojazdu i zobaczyć co z tego będzie.

 

Tymczasem:

nCZO1BV.jpg

 

I projekcik do dalszego dopracowania, może jeszcze usiądę:

VK4JShG.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności