Skocz do zawartości

Analog roboo


Thx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dla młodego pokolenia lat osiemdziesiątych i początku dziewięćdziesiątych Beksiński wtedy był i teraz też dla nich jest the best. Ja go bardzo szanowałem ale ja wtedy 'niesmaczony' postawą ziomów po fachu(wtedy kumpli z liceum), taka wydumaną...i może przez to miałem dystans do jakości artystycznej mistrza. Po latach miałem okazję zobaczyć paręnaście obrazów Beksińskiego na żywo i potwierdził się mój niepokój, który stworzył mi kiedyś dystans do wartości tej sztuki. Spoko to wrażenie zostawiam sobie ale potwierdzam, że Beksiński jest wybitnym, współczesnym artystą.

 

Dlatego dziękuje Telthona za komplement i pozdro

 

Choć mi imponuje niepokój Lemowski, jego szukam

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajki Robotów czy Cyberiadę raczej zapamiętałam jako takie dziwaczne, satyryczne klimaty które raczej były zabawne niż wzbudzały niepokój. Chyba że chodzi Ci o to dziwne wrażenie że roboty są jak ludzie, albo o to, że Lem był w stanie przewidzieć wiele współczesnych nowinek technologicznych, które dzisiaj wcale nie są takie "scifi". może powinnam wrócić do Lema i poszukać tego niepokoju. Czasem jak się czyta książki z dużym dystansem czasu, widzi się więcej i odbiera się je inaczej, niż kiedy czytało się je za pierwszym razem :)

 

Jakby nie było, Twoje roboty są świetne. Planujesz ich wykonać jeszcze więcej? Fajnie by było zobaczyć wydanie Lema z takimi ilustracjami *_*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'niepokojem Lemowskim' nazywam problemy egzystencji człowieka jakie Lem opisuje własną formą literacką w swoich książkach.

 

Ja SF a kiedyś Fantastyka Naukowa jako środek wyrazu w plastyce traktuje bardzo poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te prace to trening do zmierzenia się, a którego orężem jest wypowiedź plastyczna, z orężem, które już wygrało swoje.

 

Mam po prostu szacunek dla twórczości S. Lema. Dla mnie jest jednym z najwybitniejszych pisarzy drugiej połowy dwudziestego wieku. A najśmieszniejsze jest to, że on wypowiedział się o życiu: człowieku jego problemach i radościach za pomocą najbardziej popkulturowego gatunku literackiego, już wtedy precyzowanego przez specjalistów od literatury: Filologów, Literatów, Literaturoznawców, jako Fantastyka Naukowa.

Ale ja się nie znam ja se tylko marze na tablecie, takie hobby

 

Na taki żart mnie naszło, roboczo

20xw.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dwa ostatnie są przecudne! świetnie panujesz nad materią. wszystkie kreski idą w odpowiednich kierunkach. takie to się wydaje mechaniczne momentami. co jest plusem, przy takiej tematyce :D

dodam jeszcze że rama rowerka fosforyzuje piękną czerwienią :3 lubię takie zdecydowane kontrasty, zwłaszcza w stylizowanych ilustracjach. to są pastele olejne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że masz taką stylówę, widzę w tym co narysowałeś jakieś postacie czy jakieś inne stwory, no ale dla mnie to jest po prostu kiepskie. W porównaniu do Twoich innych wcześniejszych prac wygląda to jak kupa bazgrołów bez ładu i składu. Wiem, że tuszem się trochę trudniej rysuje, ale mimo wszystko ...jestem na NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności