Skocz do zawartości

CryENGINE - Ostatnia wyspa / Last Island


hexplor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O cholera, nie wierzyłem, że skorzystasz z rad forumowiczów co do przesiadki z maxa na cry engine :) I jak, jest łatwiej, szybciej i przyjemniej?

Film bardzo na tak :)

Edytowane przez Tamyl91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

mój stary nie potrafi nawet telewizora obsługiwać, a dziad, chodź z charakteru paskudny, przyznać trzeba że zdolny bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój stary nie potrafi nawet telewizora obsługiwać

 

Czy uważasz że jest przez to gorszym człowiekiem? Wg. mnie właśnie charakter definiuje ludzi których warto podziwiać, a nie predyspozycje techniczne.

 

A film jakościowo znacznie lepiej, ale jak dla mnie dalej flaki z olejem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D
Czy uważasz że jest przez to gorszym człowiekiem? Wg. mnie właśnie charakter definiuje ludzi których warto podziwiać, a nie predyspozycje techniczne.

 

A film jakościowo znacznie lepiej, ale jak dla mnie dalej flaki z olejem :(

 

chciałbym tylko, żeby mój staruszek choć w części miał tyle samozaparcia i chęci do nauki, co dziad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same nagrody! Tym razem Wyspa nominowana na najlepszy Film Polski!

http://www.grandoff.eu/znamy-juz-liste-nominowanych-filmow-grand-off-2015/

Niezależne Filmy Świata - Warszawa.

1803 zgłoszonych filmów z 95 krajów!

 

:) Jest szansa na odbanowanie konta Dziadek3D? Trochę żywiej by tu było ;)

Edytowane przez imago10
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstałem sobie w sobotni poranek, a tu w skrzynce pocztowej........:)

 

Dear Daniel,

Congratulations again on your film “Last Island” winning the Global Short Film Awards 2016 Best Animation award.

Attached please find the gold laurels image you can use in the promotion of the film.

Kind regards,

Andres Aquino

Founder and Director

http://www.GlobalShortFilmAwards.com

 

black-best-animation-m8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nazbierales tych palm :) Gratulacje.

 

Czy w ramach nagrody zafundowali wycieczke do Cannes ?

https://www.eventbrite.com/e/cannes-red-carpet-fashion-and-film-awards-tickets-19108561221?ref=ebtnebtckt

 

Chetnie zobaczyl bym relacje w wykonaniu dziadka.

 

Troszke 'polskiego' komentarza. Strona tego GSFA jest tragiczna. Widzialem lepiej wykonane strony malware.

http://globalshortfilmawards.com/

 

Przy okazji, kazdy wrzucajacy, zalatwil sobie od razu agenta. Jako ze autor konkursu jest Projektantem ciuchow.

Jest szansa ze Zaginiona Wyspa bedzie reklamowac nowa serie 'shortow' plazowych.

 

At its discretion, and at no cost to the filmmaker, Global Short Film Awards may contact film distributors, content providers and other companies to offer films entered in this competition for use in their programming, advertising or other uses. Should any business offers result from these efforts, Global Short Film Awards will notify the filmmaker and propose a working agreement which will include a commission to be paid to Global Short Film Awards from fees paid to the filmmaker.

Edytowane przez michax56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobić następny film w jakimś silniku do gier...!!

Teraz pytanie...???... w którym czas leci wszystko się zmienia... potrzebuję pomocy w podjęciu decyzji.

CE znam, ale czy jest teraz darmowa wersja... i czy inne silniki mają taką wersję...????

Mam jeszcze sporo pytań... tylko ktoś może mi rozwiać wątpliwości... jeżeli nie tutaj proszę o kontakt na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zrobic film szybko uzywaj wersji ktora juz znasz. Z tego co wiemy tobie nigdy nie zalezalo na jakosci a na przekazie. Po co wiec marnowac czas na inne technologie : ) gdy wiemy ze Tobie wystarczy troche slomy, krzesel, kol zebatych i paru innych dziwnych assetow rozniacych sie szczeglowoscia detalu.

 

Jest mnostwo silnikow do gier zarowno tych komercyjnych jak i darmowych. Z silnikami wiaze sie jednak to ze niektore sa skomplikowane. Nie wiem tego ale jestem w stanie zalozyc sie ze CE nowszy jezeli taki jest mozesz sciagnac za darmo. Tak jak Unity czy UDK. Dopiero jak chcesz stworzyc cos za ich pomoca komercyjnego co chialbys wydac i na tym zarabiac (ale wiem ze nie chcesz : ) ) nalezalo by ujscic im jakas oplate za taka mozliwosc.

 

W skorcie piszac... Na wielu z tych silnikow ZROBISZ WSZYSTKO co tylko jestes sobie w stanie przysnic po polizaniu znaczka z LSD. Zalezy to jednak od twojego doswiadczenia w kwestii programowania/ skrytpowania.

 

W przypadku Cry Engine mozesz sciagnac go stad po zarejestrowaniu sie na stronie producenta ZA DARMO oczywiscie. Niestety po angielsku ale taka z ciebie "wieza wiedzy i madrosci" ze powinines sobie poradzic:

https://www.cryengine.com/get-cryengine

 

pozdrawiam

: )

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boris nie wiesz jak ja Cie lubie ; ) Znowu nie czytasz komentarzy ze zrozumieniem. Byc moze dlatego gubisz sie we wspolczesnym swiecie. Czekam az kiedys bedziemy mogli wystartowac w jakis wyscigach. Wtedy bedziesz mogl pokazac na co Cie stac. A do tej pory to wiesz... trenuj i nie placz.

 

Dziadkowym sposobem odwiedzilem jakie watki do tej pory zalozyles na tym forum. Cos slabiutko Boris. Zadnych prac same pytania do uzytkownikow. Musisz wiecej trenowac wtedy bedziemy mogli gadac.

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Norden.. mój Ty narrrrrrrowisty wnuczku... cenię Cię, że pomagasz staruszkowi przejść przez jezdnię... nawet jak zostawisz mnie na środku...:)))

CE instaluję już od 2 dni ale mam zaległości w Direcyx-ach i tym podobnych wymysłach i idzie wolniutko.. jak to u dziadka...:)).

Właśnie dlatego chcę przejść na silnik.... żeby było szybciej... render odpada....!!!!... a mnie zostało już tylko 5 lat życia...!!!

Przypominam Ci taż jeżeli chodzi o ściganie... to na CE zrobiona (Ostatnia Wyspa... dużo krzeseł))... byłem z nią w zeszłym roku nominowany na Festiwalu Grand OFF w kategorii Najlepszy Film Polski .... ale tylko dlatego, że Ty tam nic nie wstawiłeś... w tym roku też jestem nominowany w tej kategorii... bo zrobiłeś znowu ten sam błąd....:)))))... a konkurencja zacna 2 szkoły filmowe z Łodzi i Wawy, Studio Munka i Szkoła Wajdy..................... no i moje "Imterpretacje"...:)))... Jurorzy się tam mylą cyklicznie.

 

Chodziło by mi bardziej o pomoc praktyka, a nie filozofa.

Jakie teraz są różnice między silnikami - który wybrać. Mi potrzebne jest dobre otoczenie z bogatą roślinnością, łatwy eksport z Maxa obiektów i prostej animacji, programowanie odpada bo jestem za głupi.

Takie pytanie szczegółowe..... miałem narobione masę krajobrazów (leveli) w CE 3.4.5 nie chcą się otwierać, a w niej były robione.... w wersji 3.5.3... się otwierają, ale gubią obiekty i materiały... a do tego znikają nieba i ocean...????

Kiedyś mieli rozwijać Ciniemabox... co się z tym stało.... bo to by było idealne narzędzie..!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowilem ci kiedys zeby zamiast renderowac na CPU robil proste sceny bez dowalania ciezkich swiatel i ciezkich materialow i ewentualnie przerzucil sie na GPU. Wiemy ze nie zalezy ci na jakosci wiec mialbys ujecia zrobione x20 razy szybciej przy odpowiedniej optymimalizacji. Z filmu ktory liczyles ponad rok... moznaby tak przerobic te ujecia by policzyly sie w 2 miesiace albo i krocej.

 

Z tego co jednak pamietam powiedziales ze jestes juz stary tak jak zawsze mowisz i ze nie bedziesz sie tego uczyl.... Po czym 1,5 roku pozniej piszesz ze chcesz sie uczyc nowych silnikow ; ) Come on gdzie tutaj logika : ). Znowu mi sie moja filozofia wlacza ale w tym przypadku to bardziej jednak logika ; ) A tak bedziesz sie ruchal z przeruzacniem scen pod nowy silnik i tak jak piszesz masz znikajace obiekty i brakujace maty.

 

Ale to taka ulica po ktorej nie jezdza zadne samochody. Tutaj zadnego porzadnego samochodu nie mozna oczekiwac. Co najwyzej takiego Borisa w jakims tekturowym automobilu. Reszta odjechala. Nic to ze drogowskazy pokazywaly w inne strony. Pojechali tam gdzie wydawalo sie latwiej.

Edytowane przez norden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika to Ci się włączy jak coś zrobisz i mi dokopiesz na festiwalach... na razie seplenisz jak dziecina w piaskownicy....))).

Z CE sobie poradziłem.... mam na to dowody... to sobie poradzę i z resztą na tym samym poziomie.... reklam nie robię, gier tym bardziej.

Potrzebuję spojrzenia praktyka, a nie przychorego fantasty który ma włączoną logikę przedszkolaka....:)

Zdaję sobie sprawę, że tu tylko się gada o kolejnych wersjach jakiegoś softu.... bez pokazywania efektów jego ogarnięcia...:)))))))).

Dalej czekam na konkrety od młodych kreatywnych pełnych wiedzy i logiki.... no może się doczekam...!!!... nadzieja jest matką.....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze na silnikach do gier nie pracuje : ) ale potrafie liczyc jak taki troche przedszkolak/uczen podstawowki. Patrz:

 

Masz 5 lat z tego co mowisz.

 

Renderujac film w 11 miesiecy na CPU zrobisz 5 filmow i zostanie ci jeszcze 5 miesiecy na dziwki i koks.

 

Ale jak przerzucisz sie na GPU to zrobisz 10-15 filmow. Nie bedziesz mial na dobre dziwki i dobry koks, bo wydasz na karte graficzna i prad, ale moze wygrasz wiecej festiwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze gadasz...!!!!.... kup mi 2 Tytany.... jestem łaskawy dla sponsorów.... :))))... dopiszę Cię w napisach końcowych w filmie nominowanym jako najlepszy film polski.... albo GPU-pnij coś sam...!!!

Potrzbuję zdania kogoś kto robi coś na silnikach.... ale tu są tylko tacy co robią jakieś 5% całości... przy pracy na silnikach więc o całości ...no chyba się nie dowiem wiele... ale co mi szkodzi ... zapytać.... a tu się odzywa krasnoludek GPU... niewielka pomoc...:))))))))

Edytowane przez agdybybyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę chłopaki, tak się kochacie a jak przychodzi co do czego, to się okazuje, że każdy kocha siebie bardziej od bliźniego. nie rozumiem - skoro jest między wami taki magnetyzm - dlaczego takich dyskusji nie ogarniacie prywatnie? nikt, poza wami, z waszej dyskusji nie skorzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę chłopaki, tak się kochacie a jak przychodzi co do czego, to się okazuje, że każdy kocha siebie bardziej od bliźniego. nie rozumiem - skoro jest między wami taki magnetyzm - dlaczego takich dyskusji nie ogarniacie prywatnie? nikt, poza wami, z waszej dyskusji nie skorzysta.

 

Z twojej rowniez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę chłopaki, tak się kochacie a jak przychodzi co do czego, to się okazuje, że każdy kocha siebie bardziej od bliźniego. nie rozumiem - skoro jest między wami taki magnetyzm - dlaczego takich dyskusji nie ogarniacie prywatnie? nikt, poza wami, z waszej dyskusji nie skorzysta.

 

Przecież fajnie się czyta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norden... Dziadek to taki maxi-indywidualista - pełne naczynie do którego raczej nie dolejesz nawet jeśli masz rację... akceptuje się go takim jakim jest - podobnie jak jego twórczość... Dziadek źle znosi krytykę, za to nie ma oporów przed krytyką innych... w uznaniu Dziadka FX to szatan a wartościowe są tylko animacje oparte na przesuwaniu brył i ruchu kamery... Dziadek uznaje jednoosobowe produkcje, zaś gardzi udziałem armii tworzącej kinowe hity... jestem na forum pewnie krócej od Ciebie, ale wiem, że dyskusja z Dziadkiem jest jak granie w ping-ponga ze ścianą... całkiem fajne ale nie wygrasz... i choć niemal w niczym sie z Dziadkiem nie zgadzam to imponuje mi gdy ktoś w pojedynkę walczy z całym światem... Dziadek na forum musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na forum ktoś kto grzebie jeszcze w CryErngine....????

Minęło sporo czasu od robienia filmu z tego wątku. Edytor się zmienił i nawet stara wersja 3_4_5 nie otwiera bez listy błędów starych plików.

Czy jest jakiś globalny sposób na to czy trzeba ręcznie poprawiać albo robić od nowa....????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności