Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ach, ci graficy... :). Światy już stworzone czekają na ilustracje, a oni wciąż szukają i stwarzają coś nowego. No ale cóż, duch twórczości :). I give up ;).

 

Najbardziej podoba mi się kadr pierwszy od góry po lewej - czuć największą wysokość. Lubię przestrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wpisując się w nastrój - serwus. Podobają mi się kadry pokazujące stopy detektywa i to co pod nimi (lewy-góra i prawy-środek). Zastosowanie "obiektywu reporterskiego" mogłoby dać fajny efekt wysokości. W każdym razie gratuluję świetnej pracy i umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Mały apdejt.

Z większą ilością materiału polecę przy nominacjach.

 

Mój detectivo nie stroni od uzbrojenia. Duże miasto, dużo chwastów. Ze swoją profesją też nie musi się zbytnio kryć, bo to detektyw policyjny, a detektywi policyjni to nie tajni agenci działający w przebraniu.

 

To co widać to ściemniony* polimodeling. Ehh, jakoś jeszcze pewniej się czuję w 3DS Maksie aniżeli w Zbrushu jeśli chodzi o takie rzeczy. Ale to już tylko kwestia czasu ;)

 

* "ściemniony" bo koszula jest wynikiem retopologii dokonanej na obiekcie wyrzeźbionym w Zbrushu

c524f6a7e07e7e36c696d1ccc9b71c40.png

 

Ach, ci graficy... :). Światy już stworzone czekają na ilustracje, a oni wciąż szukają i stwarzają coś nowego. No ale cóż, duch twórczości :). I give up ;).

 

Dlatego właśnie zostałem "grafikiem" ;P

Edytowane przez STRZYG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to wygląda. Jedyne co to bym pokombinował z ustawieniem samochodu w kadrze, żeby nie wyrastał z barku detektywa, póki co moim zdaniem ten element pracy zakłóca odbiór całości, ale nie wiem jak to rozwiążesz dalej, pewnie jak dojdą tekstury i postpro to nie będzie miało wielkiego znaczenia. Życzę powodzenia, bo roboty w to sporo włożyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzyg, to była aluzja, ale chyba mało czytelna ;). To ujmę to tak: Twoja wizja tak bardzo przypomina Gamedeca, że dwa ruchy i byłaby kaaaaaapitalna ilustracja :). Po prostu wzorcowa :). Zresztą nadal jest praktycznie prawie idealna :). Jest w Warsaw City mojego autorstwa miejsce bardzo głębokie, sięgające gruntu. Co prawda na Starówce, nie przy pałacu, ale... :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P spoko, spoko. Może i na starówkę przyjdzie czas (neonowa Kolumna Zygmunta) :D

U mnie akurat, w tym pierwszym kadrze (tym o którym wspomniałeś) Warszawa nie moze być aż tak wysoka, przynajmniej w okolicach Pałacu Kultury. Akcja umiejscowiona jest ok 350 metrów nad ziemią i aby usprawiedliwć taką wysokość (zwykłe knajpki na takiej wsyokości) musiałbym postawić jakieś struktury budowlane (drogi, mosty, tory, szlaki powietrzne), które niestety przysłoniłyby PKiN. A zrobić tego nie mogę bo właśnie od tego budynku zaczęła się u mnie cała zabawa i jest on jednym z "graczy" w kadrze :)

 

Plac wokół PKiN widze w przyszłości właśnie jako takie niezabudowane, zwariowane miejsce. Takie centrum, wszystko tam lata, knajpki, wystawy podniebne, bazary. Unosi się tam duch "Jarmarku Europa". Z perspektywy "samolotu" trudno by to było sprzedać i dlatego obnizyłem całość, bliżej gruntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nominacyjny update.

 

UWAGA!!

Obrazki łacznie ważą 3,6 mb, więc zaczekaj obserwatorze, aż się załadują ;)

 

 

Tak wygląda main obrazek na chwile obecną (kompo + rozmieszczenie elementów)

b7ad7efc491d32cfeba96a062b713357.jpg

dodałem trochę życia w tle + zacząłem bawić się miastem

 

 

 

Tak wygląda plan zagospodarowania (top view)

09748daa73afe47385913f4d6e3340a8.jpg

Jak już wspominałem wcześniej za bazę służy mi aktualny plan miasta

 

 

 

MS Piłsudski

Nie mogłem się powstrzymać :)

fc46e347c079c7d670666782b18a4353.jpg

9cbef5b16c90b6fc1f15855b030224e9.jpg

 

 

 

 

 

Rosyjscy Turyści

7ba31ef2a92c1c719edc3618256ec6fb.jpg

Myśleli, że zrobią nam psikusa stawiając po wojnie tego dziwoląga, a kiladziesiąt lat później bedą nam go zazdrościc i bulić sporo siana za zwiedzanie i możliwość zrobienia zdjęcia :)

c6597c86683576bb71d61dfe5304561f.jpg

widok z "parteru"

 

 

 

 

Pałac Kultury

Modelowanie na tem moment zakończone. W 85% rozbite na UVW, część już oteksturowana

18bdd9e3c6bd002f3bf729c924a89aee.jpg

 

 

 

Poniżej mały test (najlepiej oglądać w full rozmiarze)

072c337390622ac229f6006628a79fa1.jpg

 

 

A tak wyglądają bebechy z małego testu

347a2d34e11934d321d06c19a44e4a74.jpg

 

 

 

 

 

Detektyw

Chciałem aby miał poczciwą gębę.....hmmm, no jeszcze może się go globanie doklepie.

c04b689dbcaf9c86653cbe49d13b7489.jpg

 

Ciuchy i body nietknięte

4d5909fb2b51c7ff32e191de83e9532d.jpg

Edytowane przez STRZYG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wrzucam mały updejt z pola bitwy jaka się toczy pomiędzy mną a Pałacem Kultury I Nauki (ciężki przeciwnik).

 

UWAGA!!

Obrazki łacznie ważą 3,8 mb, więc zaczekaj obserwatorze, aż się załadują .

Zaleca się oglądanie w full rozdzielczości :)

 

Poniżej test (45% oteksturowany), który wykonał się kilka dni temu.

41855a7069416648c73f937a546dc546.jpg

 

 

 

Test całości (90% oteksturowany), bez sprecyzowanego światła + 1 podbicie pod jakieś hologramy (importy prosto z przeglądarki). Rzecz pokazała dwie rzeczy.

Po pierwsze podbicie kontrastu źle wpływa na fasadę PKiN, gydz robi się ciapkowata szachownica.

Po drugie - hologramy wrzucane na płasko, na gołą zabudowę PKiN wyglądają słabo. Trzeba będzie dorobić w paru miejscach prawdziwą geometrię, która uwierzytelni projekcje

6e8fd1db9c4b905212f135141236d8ed.jpg

Serwis ma ograniczenia i nie umieszcza obrazków z szerokością powyżej 2000 px. Oryginalny render ma 4520 x 2354. Tekstury zezwalają w przypadku takiego ujęcia na jakieś 13000 px na wysokość z żyleta jakością.

Jak już mówiłem wcześniej - mam pewne plany związane z tą sceną i tym budynkiem ;)

 

 

 

 

Poniżej mapkki UVW. W sumie to rozbicie budynku na UVW nie było aż takie straszne. bd151882a170994106fd1c6b71570373.png

Edytowane przez STRZYG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pałacyk bardzo fajny i nieźle się prezentuje na tym renderze. Mam pytanie odnośnie efektu Chromatic Abberation, czy on zrobił się automatycznie przy renderowaniu (a jeśli tak to w jakim pracujesz) czy dodałeś w postpro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest przesunięcie czerwieni w jedną, niebieskiego w drugą (to jest to "chromatic aberration"?) Często stosowany efekt, w sumie nie wiem, po co. W moim odczuciu brzydki, zwłaszcza na krawędziach białych elementów...

 

Dokładnie.

Tak, zgadza się - w tym pierwszym obrazku działa brzydotą, ale to jest test więc może. Natomiast w drugim obrazku (według mnie) nie jest już tak widoczny, a nadaje fajnej miękkości, taki filmowy look sie robi. Z tym efektem jest jak z makijażem - najelpszy to taki którego nie widać*

 

* znawczynie tak mówią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Duży apdejt bo już więcej nie będzie. Następny będzie finałem.

 

UWAGA!!

Obrazki łacznie ważą 3,7 mb, więc zaczekaj obserwatorze, aż się załadują .

 

 

DETEKTYW

Zabrałem się za zmianę pozy podmiotu lirycznego, na mniej przypadkową, bardziej związaną z profesją (materiały dowodowe przegląda)

415bd109f55f27cf951cb2705f128cbd.jpg

 

5dede590ebc60c0fa383b6096ca91e18.jpg

tak mniej więcej wyglądał proces wyboru.

 

---------------------------------------------------------------------

 

KUCHARZ

Miał być gruby, ale nie za obleśny, bo by mi wtedy skradł obrazek.

20eba130138d627d750ee90668d6acf9.jpg

 

626f3774cabd3f7616f7615e820fa44d.jpg

Kucharek został zrobiony na bazie postaci detektywa

 

 

---------------------------------------------------------------------

 

 

STUFF

Dorobiłem trochę stuffu. Na scenie nie ma już* żadnych obiektów pochodzących z internetowych bibliotek :)

*..kurde, jeszcze są pozostałe punkty bistro unoszące się nad ziemią

18132768736b09103eed6308fcea179b.jpg

 

 

---------------------------------------------------------------------

 

 

TEKSTURY - WĄTEK ELEARNINGOWY

Adek gdzieś wspominałem o tym, że wątki WIPowskie służą również kształceniu, więc wrzucam makingi z dwóch tekstur. Nie będę ukrywał - deska do krojenia uciapana mąką napawa mnie dumą. Jedna z moich lepszych tekstur ever!

 

8a82be0438d60532476c2189d9dbad3d.jpg

deska

 

6246828e703ac9c71d37d0f812c9e0ba.jpg

 

 

d07c899ab2c69387948d3ba255b94639.jpg

Stolik. Serduszko dodałem specjalnie..."Do końca świata i o jeden dzień dłużej" ;) Pewnie pojawi się jeszcze więcej smaczków Made in Poland.

f3158e0c0d8911f139794a33b83e3e35.jpg

 

 

---------------------------------------------------------------------

 

BRUDNOPIS

fc1320e87af3c11dbd98183d4dd74bb3.jpg

Czym jest brudnopis w moim procesie produkcyjnym odsyłam tutaj

Na razie jest ściernisko ale będzie SanFransisco, a w szczególności jak wjedzie armia moich resoraków z czerwonymi światełkami, oraz wyteksturuje wszystko + podmienię niektórę obiekty na finalne Póki co Brudnopis powiedział mi bardzo ważną rzecz - Plac Defilad musi być cały betonowy (bez zieleni) i wielokondygnacyjny (to co widać to google maps)

Paleta barwna... hmm, no nie wiem czy zostanie takie zielonkawe czy będę odtwarzał tą z wcześniejszych testów (do wychaczenia w wątku), będę nad tym myślał od weekendu. Na razie chciałem zbudować środowisko, w którym mógłbym oceniać czy tekstury siedzą kompozycyjnie (np. deska nie siedzi). Jak się ogląda w pełnym wymiarze kątem oka to wygląda obiecująco.

Edytowane przez STRZYG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wietrzę nosem, że w finalnym poście zobaczymy zwycięzcę konkursu. Wygląda to bardzo profesjonalnie, kadr, modele, zalążek tekstur (nie łatwiej było pobrudzić mąką deskę w domu?), wszystko na równym i wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie, ale dla mnie samochód ma za mało elementów futurystycznych, jednak fajnie że szyba zachodzi tak daleko, widać że to przemyślane. Jednak Future detective, jest zupełnie nie wyeksponowany, dla mnie to jest samochód w oprawie z..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ zerocool-wolomin - samochód czeka jeszcze druga rundą. Jeśli prześwit i finalne refleksy nie załatwią sprawy to radykalnie przemodeluje

 

@mrhoho - w myślach czytasz man

 

@ Biolo_idiota - podwozie z napędem future jest w fazie produkcji, więc dostanie bryka lekkiego kopa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STRZYG, najbardziej przemawia do mnie pozycja detektywa środkowa prawa, ale ta, która jest na razie też jest fajna.

 

Mam pomysł, ale za to jeden: co byś powiedział na to, żeby... porobić dziury w gruncie i w ten sposób stworzyć wrażenie, że Warszawa jest dużo głębsza? A to, co interpretujemy jako Pałac Kultury jest zaledwie zwieńczeniem bardzo wysokiej wieży?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co byś powiedział na to, żeby... porobić dziury w gruncie i w ten sposób stworzyć wrażenie, że Warszawa jest dużo głębsza? A to, co interpretujemy jako Pałac Kultury jest zaledwie zwieńczeniem bardzo wysokiej wieży?!

 

hahahah!!!! no nie mogiem:D Dokładnie coś takiego mam zamiar zrobic. Już od jakiegoś czasu planuje pogłębienie. dosyc duże będzie, z kilkaset metròw w głąb. Telepaci na tym forum :DD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No i klops :/

Kilka godzin temu jeszcze myślałem , że się uda ale wiem , że nie o godziny chodzi a o dni . Można by wystawić aktualny stan, ale to nie jest coś pod czym mógłbym się z czystym sumieniem podpisać, poza tym wystawienie nieskończonej pracy byłoby nie fair w stosunku do ludzi , którzy swoje rzeczy pokończyli. Trudno, brałem taką ewentualność pod uwagę gdy zdecydowałem się na "no limit". Najgorszą rzecza jaką mogę zrobić to uznać aktualny stan za końcowy i zdewastować czas, który w to wpakowałem. Wiem, że robię dobrze :D

 

Widzimy się niedługo w dziale wip, czuję konkretną kosę. Poniżej mały wycinek, z dedykacją dla Marcina Przybyłka, bo pewnie jest/był ciekaw jak zrobiłem "dziury w ziemi" ;)

 

17599707f9789d5f194167e615236236.jpg

Edytowane przez STRZYG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności