Strona 1 z 8 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 77

Wątek: Teczka 3D: Anatomia i te sprawy

Member

Podziękowania

Domyślnie Teczka 3D: Anatomia i te sprawy

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Witam. wyklepanych ostatnio.
    Będę wrzucał tu moje ćwiczenia, szkice i testy związanie z anatomią. Na początek kilka portretów
    i figur, które ostatnio wyklepałem w ZBrushu.
    Zależy mi na waszych komentarzach i krytyce.

Do renderowania używam BPR i jeśli ktoś ma jakieś rady na ten temat, bardzo chętnie ich wysłucham.

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mini.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	7.6 KB
ID:	103097  
    Ostatnio edytowane przez michalo ; 28-12-16 o 15:35

Member

Podziękowania

Domyślnie Jeszcze kilka.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	figura002.jpg
Wyświetleń:	2000
Rozmiar:	62.8 KB
ID:	92686

Nazwa:	figura001.jpg
Wyświetleń:	2011
Rozmiar:	46.7 KB
ID:	92687

Nazwa:	bodyp001.jpg
Wyświetleń:	1985
Rozmiar:	69.6 KB
ID:	92688

Nazwa:	bodyp002.jpg
Wyświetleń:	1975
Rozmiar:	84.3 KB
ID:	92689
    Ostatnio edytowane przez michalo ; 28-12-13 o 21:15

Member
    Awatar serratus
    Podziękowania

Domyślnie

Chyba nie muszę pisać, że z prac, które tutaj pokazałeś najbardziej poprawna jest dłoń ? Podejrzewam, że sam to zauważyłeś.

Ja bym na Twoim miejscu tą dłoń poprawił, bo naprawdę niewiele jej trzeba i będzie fajna praca.

1. Fałdy na paliczkach i ich łączenia są do poprawy.
    2. Paznokcie, a przede wszystkim połączenie między fałdą skórną a paznokciem jest do poprawy za wyjątkiem małego palca. Tam moim zdaniem wygląda to dobrze.

Co do pozostałych prac. Nie ma w nich aż tak rażących błędów przez co ciężko je zauważyć, prócz uszu, które olałeś albo rzeźbisz z wyobraźni i nie wspierasz się żadnymi referencjami zgadując formę. Dobrze zacząłeś z tą dłonią, proponuję Ci podobne studium ucha, robisz wycinek na takiej zasadzie jak tutaj (CLICK) i wspierając się referencjami na prawdę ciężko nie zrobić postępu, ponieważ skupisz się tylko na pojedynczej części ciała, a jak uznasz już, że to opanowałeś to wyrzeźbienie całej główki z uchem na raz nie będzie dla Ciebie żadnym problemem.

Co do całej reszty, nie będę się tutaj wdrażał w szczegóły, bo po pierwsze nic Ci to nie da, a po drugie musiał bym się rozpisać na kilka stron. Pisząc ogólnie, jest dużo małych błędów przez co te prace nie wyglądają tak jak byś tego chciał, ale żeby Ci pomóc to zacznijmy najpierw od ogółu, a detale zostawmy na później.

Brakuje w tych pracach konsekwencji. Jeśli rzeźbisz puszystą modelkę a'la Rubens (przestudiuj dokładnie jego obrazy, to jest na prawdę skarbnica wiedzy co do artystycznego przedstawiania osób otyłych robiąc to jeszcze w taki sposób, żeby wyglądało ładnie). To musisz wiedzieć podstawowe rzeczy na temat tego gdzie się najbardziej odkłada tkanka tłuszczowa u kobiety i u mężczyzny i czy na pewno przy takim poziomie tkanki tłuszczowej będzie wyraźnie widoczny np. mięsień naramienny. Poza tym wyobraź sobie, że masz na sobie tyle tłuszczu to coś się z nim musi dziać co nie ? No właśnie, działa na niego grawitacja, zobacz np. jak tutaj pośladki wylewają się na uda (CLICK), potem zobacz na swój model i zastanów się czemu są takie płaskie i przyklejone.
    Druga sprawa, unikaj tak wyraźnego zaznaczania mięśnia mostkowo-obojczykowo-sutkowego. Na etapie szkicu wygląda to w porządku bo w pewien sposób sobie pomagasz, ale jak kończysz pracę to nie widzę sensu zostawiania tego w ten sposób, chyba, że głowa jest na prawdę mocno odchylona, wtedy takie coś się broni.
    Po trzecie, co do samych główek, to mają dziwnie napompowane policzki, jedynie ten z wąsem się broni przez swoją charakterystyczną twarz, natomiast pierwsza głowa i dzieciak wyglądają dziwnie.

Miałem się nie rozpisywać, ale i tak wyszło jak zwykle, no nic, mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.

Pozdrawiam

Member

Podziękowania

Domyślnie

Myślałem, że trochę lepiej mi poszło zwłaszcza z tymi portretami. Te poliki, jak to poprawić? Ciężko mi zrozumieć czemu
    są źle (wychodzi brak wiedzy na ten temat) Pierwszej głowie poświęciłem sporo uwagi więc myślałem, że będzie lepiej.

Mięsień mostkowo-sutkowo-obojczykowy to jeden z moich ulubionych mięśni i lubię go ostro zaznaczyć już na początku.
    Wiem, że to źle bo chodzi mi o realizm i muszę zwracać na to uwagę żeby go 'urealnić'.
    Uszy olałem ale nie do końca więc zrobię tak jak mówisz i pracę umieszczę tutaj.
    (a propos, zawsze staram się korzystam z większej bądź mniejszej liczby referencji i książek)

Masz rację co do otyłej kobiety. Przyglądałem się jej kształtom długo (tutaj link
    http://posespace.com/posetool/showco...px?sku=jenc005 mam je w pełnej rozdzielczości)
    ale już na początku musiałem zgubić trop bo sam to zauważyłem, np przy złej pozie, ale brnąłem w to dalej.
    Widoczność mięśnia naramiennego to oznaka mojego niechlujstwa, ponieważ pracę zaczynam od oznaczania miejsc
    gdzie są mięśnie i kości i po prostu nie równo wykańczam prace. Zostawiam niektóre rzeczy na etapie szkicu lub bazy,
    tak jak np. uszy. Gdzieniegdzie całkowicie je olałem uznając je za łatwe do wyrzeźbienia.

Dzięki za dłoń. Być może wyszła najlepiej bo wzorowałem się na własnej a nie na płaskiej fotografii, gdzie zawsze coś może
    umknąć.

Dzięki za krytykę. Po to wrzucałem tutaj te prace, które uznałem za dość dobre żeby poddać ocenie. Trochę się zawiodłem na nich
    no ale powoli poziom się podniesie, taki mam cel.

¡Ay, caramba!

Podziękowania

Domyślnie

Czołem.
    Pracuj w pocie czoła. Robisz naprawdę fajne rzeczy, a jak się postarasz to za jakiś czas będziesz robił cholernie dobre, widać to.

Pozdrawiam, do roboty!

Member

Podziękowania

Domyślnie

Dzięki za motywację Miłosz! Będę się starał :)

Tutaj obiecane uszy.. Sorry za zwłokę ale testowałem trochę BPR i motałem się z załącznikami..
    (nawiasem, jak ten render?)

Nazwa:	ear.jpg
Wyświetleń:	1861
Rozmiar:	135.1 KB
ID:	92981
    Jak już się załapie, dosyć szybko idą ~15 min
    1 i 2 na podstawie książki, 3 ze zdjęcia a 4 z refki z posta Serratusa.

A tutaj małe ćwiczonko. Miał być sam tors ale zabrałem się za reszte także. Tors skończony reszta rozdłubana/nieruszona.

Nazwa:	wip_tors_ren.jpg
Wyświetleń:	1889
Rozmiar:	135.2 KB
ID:	92982
    Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wip_tors.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	53.2 KB
ID:	92983  
    http://morzechowski.daportfolio.com/
    Moja Teka
    https://www.pinterest.com/mihciko/ Refki za anatomii
    × tak 1 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

Member
    Awatar serratus
    Podziękowania

Domyślnie

Pierwsze i drugie ucho najlepsze, pierwsze zdecydowanie mój faworyt.

Co do postaci to dobrze się zapowiada. Na miniaturce widzę, że podbrzusze jest ok, natomiast na ostatnim zdjęciu, które zamieściłeś wydaje mi się, że jest za bardzo do przodu wypchnięte i wygląda to trochę dziwnie, nie wiem czy później tam dokładałeś masy czy po prostu z tej perspektywy tak to wygląda. Plecy ładnie zacząłeś budować, ale twarz wygląda jak maska bo czaszka nie jest jeszcze zbudowana, dobrze, że wrzuciłeś tą miniaturkę bo na niej widać jak głowę budujesz i moim zdaniem powinieneś rzeźbić ją całościowo, a nie w taki sposób, że pracujesz frontalnie nad twarzą, a resztę zostawiasz na później. Przez to, że pominąłeś na razie rzeźbienie czaszki od razu masz problem z umiejscowieniem / głębokością uszu i jak będziesz dalej w to brnął to i tak będzie wyglądać źle, bo forma jest w złym miejscu. Proponuję Ci póki co usunąć tą masę na uszy, zbudować czaszkę poprawnie tak żeby tył się ładnie z przodem łączył i dopiero potem dołożyć uszy.
    Skoro już zbudowałeś część zewnętrzną przedramion to proponuję posiedzieć także nad wewnętrzną częścią, bo na razie wygląda jak rękawica batmana (sorry za to skojarzenie, ale wiesz o co mi chodzi). Od zewnątrz jest kontynuacja formy od ramienia do przedramienia, natomiast od wewnątrz mamy ładne przejście między barkiem a ramieniem i nagle stop, nie wiadomo co się dzieje dalej.

Żeby Ci się nie wydawało, że ogólnie co mam do powiedzenia to, że wszystko jest źle i w ogóle postępu nie zrobiłeś. Bo to nie prawda. Sam przyznałeś, że jak załapałeś uszy to już szybko Ci szło, ze wszystkim tak jest. Jak niby masz coś wyrzeźbić poprawnie jak nigdy tego porządnie nie przestudiowałeś. Ćwicz, a za jakiś czas sam się zdziwisz jak duży postęp zrobiłeś.

Pozdrawiam

Member

Podziękowania

Domyślnie

Hej Serratus.

Dzięki za opinie o uszach. Mi do gustu przypadło czwarte, może przez to, że jest najbardziej charakterne.
    Uszy to prosty przykład tego co mówisz - o ćwiczeniach i studiowaniu wszystkich części ciała. Masz tutaj 100% racji.

Portrety to coś co bardzo mnie ciągnie. Niby wiem, że należy zrobić wpierw czaszkę, potem ją 'obudować', ale widać
    za bardzo parłem do przodu, żeby wyciągnąć coś z twarzy dostatecznego na początkowy etap.
    W ogóle nie miałem zamiaru robić nic ponad tors, ale po co za tydzień robić rękę, a za dwa plecy, skoro mogę na jednym modelu?

Skoro już zbudowałeś część zewnętrzną przedramion to proponuję posiedzieć także nad wewnętrzną częścią, bo na razie wygląda jak rękawica batmana (sorry za to skojarzenie, ale wiesz o co mi chodzi). Od zewnątrz jest kontynuacja formy od ramienia do przedramienia, natomiast od wewnątrz mamy ładne przejście między barkiem a ramieniem i nagle stop, nie wiadomo co się dzieje dalej.
    Wiem o co chodzi. Przedramię, zwłaszcza od strony zginaczy jest trochę ciężka dla mnie. Chociaż prostowniki, o wiele ciekawsze, też sprawiają kłopoty.
    Mam z czego korzystać, postaram się to dopracować.

Dzięki za krytykę! Bardzo to doceniam.

Pozdro

Member

Podziękowania

Domyślnie

Nie dałem rady doprowadzić tego do końca ale już nie mam siły.
    Dawno bym skończył tylko miałem kłopoty z czasem.. W sumie tylko dłonie nietknięte.
    Widzę parę "błędów" no ale to nieuniknione narazie.

Render BPR.

Nazwa:	tors001_panorama.jpg
Wyświetleń:	1643
Rozmiar:	119.6 KB
ID:	94014

Member

Podziękowania

Domyślnie

Kolejny szkic, kolejny tors + wipy

Nazwa:	a.jpg
Wyświetleń:	1598
Rozmiar:	51.5 KB
ID:	94144

Nazwa:	b.jpg
Wyświetleń:	1752
Rozmiar:	54.3 KB
ID:	94145

Nazwa:	poret.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	61.4 KB
ID:	94147   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wip.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	51.3 KB
ID:	94149  
    http://morzechowski.daportfolio.com/
    Moja Teka
    https://www.pinterest.com/mihciko/ Refki za anatomii
    × tak 1 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

Strona 1 z 8 123456 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów