Skocz do zawartości

Kast


Kastantus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu przeglądałem forum i postanowiłem w końcu dorzucić coś od siebie.

 

Jak dotąd skupiony byłem głównie na prostych "kreskówkowych" pracach, niedawno postanowiłem przysiąść i spróbować czegoś bardziej zaawansowanego. Zdaję sobie sprawę, że robione tła u mnie kuleje i to bardzo, ale mam nadzieję, że z czasem coś wymyślę.

Prace robione bardziej jako coś po muzykę żeby się czymś zająć, oraz jak na razie dla sprawdzenia co mi wychodzi, a co nie.

Krytyka mile widziana. Wszystko robione w Photoshopie cs6.

[ATTACH=CONFIG]92778[/ATTACH]

 

http://i.imgur.com/WIDJKZb.jpg

WIDJKZb.jpg

 

 

 

 

http://i.imgur.com/PbZVzK5.jpg

PbZVzK5.jpg

 

 

 

 

TguqkOF.jpg

 

 

 

W zasadzie pierwsza praca robiona a ten sposób co raczej widać. Bardziej jako poligon doświadczalny wszystkiego po trochu.

AxrjchC.jpg

 

 

 

 

coś na szybkiego

http://imageshack.us/a/img22/1696/fe6i.jpg

ated.jpg

Edytowane przez Kastantus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 244
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gigantyczne mechy z nutką horroru lubiłem w zasadzie długo zanim zacząłem oglądać Evangeliona, którego w sumie polecił mi współlokator całkiem nie tak dawno temu. Co do Aliena to o ile film lubię to jakoś o żadnej specjalnej inspiracji bym nie powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe prace, masz dryg do robotów. Nie wiem tylko czy to mój monitor, czy rzeczywiście używasz takich ilości czystej czerni w obrazkach. Jeśli tak, to bym bardzo z tym uważał bo wymaga to trochę wprawy. Robisz też jakieś ćwiczenia, szkice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie lubię czerń, choć może to być też coś z monitorem, bo czasem w Photoshopie ciężko mi pracować z bardzo ciemnymi odcieniami, zwłaszcza tymi blisko czerni, głównie dlatego że zmniejszałem lekko kontrast bo po kilku godzinach już mi oczy siadały i dlatego często po skończonej pracy jeszcze na koniec koryguję wszystko kontrastem, jasnością itp.

Co do ćwiczeń to nic poza masą porzuconych szkiców. W sumie nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek robił coś typowo do ćwiczeń, bardziej się uczę na właściwych pracach tzn, próbuję aż wyjdzie, a jak wyjdzie to już wiem na potem jak robić i tak w zasadzie cała moja nauka Photoshopa wyglądała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, za dużo czerni, wogóle zbyt ciemno. Widać to na przykładzie pracy przy herbacie. Aż się tam prosi o jakąś poświatę w tle.

Na obrazku niżej, na statkach nie czuje się powierzchni, trójwymiarowości. Widać to zwłaszcza na płozach pojazdu.

Masz pomysły ale nie umiesz pokazać ich w sposób atrakcyjny. Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy w photoshopie dali opcję zmieniania koloru tła dookoła dokumentu, często włączałam jakiś bardzo ciemny szary kolor (podobny do tego tutaj na maxie) i zauwazyłam że jak się ma takie ciemne tło to od razu rysując obrazek starasz się stonować grafikę do tego tła, czyli cała jasność obrazka idzie w dół. A potem wgrywa się taką grafikę na deviantarta i nagle metodą kontrastu okazuje się że grafika jest za ciemna.

 

Także polecam rozjaśnić sobie kolor tła dookoła dokumentu (przynajmniej jakieś 50% szarości) wtedy jasność obrazków też idzie w górę :P Przynajmniej ja się tak chyba podświadomie dostosowuję do tła na którym wyświetla się obrazek.

 

A jak to nie pomoże, to powinna pomóc jakaś strona do kalibrowania monitora :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się temat nawiązał i w sumie całe szczęście bo pogrzebałem w ustawieniach monitora i photoshopa i faktycznie coś nie tego było bo operowanie na ciemnych barwach kończyło się totalną czernią tam gdzie nie trzeba. Teraz to niebo a ziemia (mam nadzieję), kończę większy projekt i puki co jest cudnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narysowałeś anioła utaplanego w morzu krwi dla ODSTRESOWANIA?! xD okey...

 

a tak na serio to: jeśli chcesz poćwiczyć styl anime, to w pierwszej kolejności poćwicz sam lineart:) styl mangi i anime ma to do siebie że wszystko polega na "pięknej linii". Kreska musi być elegancka i energetyczna. To trochę taki przerost formy nad treścią :) Jeśli chcesz robić ładne grafiki w stylu anime musisz najpierw robić je czarną linią dobre na tyle, by już jako rysunki bez kolorów mogły się wybronić.

 

Analizując grafikę anioła - jego skrzydła i krew dookoła nie posiada lineartu. Nie masz konturów na skrzydłach i w miejscu gdzie krew spotyka się z ciałem postaci. ważne jest żeby być w kresce/stylistyce anime konsekwentnym. Czyli jesli postać ma lineart, to wszystko powinno mieć lineart. Czasem mozna te reguły łamać, albo w ogóle rezygnować z tła, ale wtedy musiałbyś namalować również nogi postaci :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz podstaw. To jest problem, nie to czy rysujsz lineart czy nie. To nie ma znaczenie, żadnego. To tak jakbyś mówiła telthona, że powinien kupić nowy materac o innej twardości, bardziej wygodny. Gościu leży w łóżku i zdycha z głodu. Jest mu potrzebne pożywne żarcie. Po nimj będzie mógł biegać nago bez butów i leżeć na łóżku kiedy zechce...Tak naprawdę takim klepaniem po plecach tylko szkodzisz Kastantusowi. Nie obraź się, ale tak uważam. Ćwiczenia, podstawy. To jest to żarcie.

Po nim bedziesz rysował mangi i nie będzie miało znaczenia , czy to będzie lineart czy cokolwiek. Tak czy inaczej będzie zajebiście

Moje rysunki maja równeiż braki i staram się je analizować i trenować to co jest słabe. Tak powinno się robić

Głodny się zrobiłem od tego pisania o żarciu:D. Idę do lodówy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny robot, powiedz mi jak osiągasz tak fajne wykończenie pracy? Np przy tej masce? Używasz jakiś tekstur? Bo u mnie niezależnie czy siedział bym przy czymś takim 2h czy 20 zawsze obraz jest jakiś taki rozmazany i nie ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekstur w zasadzie żadnych, dużo warstw, dużo korygowania pojedynczych detali kontrastem i często dłubię różne detale na zoomie takim że piksele widać. Nie lubię mazać dużo na jednej warstwie bo potem często mi się wszystko zamazuje. Tego mecha i tak troche rozmazało bo nałożyłem pare filtrów. Ogólnie cierpię na przypadłość że siedzę często godzinę nad czymś czego ostatecznie i tak prawie nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności