Skocz do zawartości

[FD] Kiur


Rotcore

Rekomendowane odpowiedzi

Link do wersji HD - https://drive.google.com/file/d/0B1xuGmiTJNN5b3Z5TlNaVmVTbHM/edit?usp=sharing

 

fd+14+low.jpg

 

"Przyszłość okazała się śmiertelnie chora dla wszystkich istot żywych zamieszkujących Ziemię. Wirusy, bakterie, wszelkiej maści choróbska zdziesiątkowały ludzkość. Główne sami do tego doprowadziliśmy używając broni chemicznej i biologicznej, a natura zrobiła już swoje. Koncerny farmaceutyczne stały się tym czym niegdyś były światowe banki, władzą. Zabudowane i pilnie strzeżone siedziby na wzór utopijnych miast, gdzie każdy jego mieszkaniec ma zapewnioną dożywotnio opiekę zdrowotną i inne powszechne dobra. Każdy jest na coś chory, nawet te szychy z koncernów, każdy walczy o przetrwanie robiąc wszystko by zdobyć potrzebne leki... lekarze i chemicy stali się najbardziej pożądaną profesją na świecie.

 

Kiur jest prywatnym detektywem wynajętym przez jeden z największych koncernów farmaceutycznych w celu wyśledzenia i zinfiltrowania chemicznego podziemia, w którym wytwarzane są "nielegalnie" leki. Scena ukazuje detektywa czekającego na chemika, który ma doprowadzić go do celu. Okazuje się, że knajpa o nazwie "Paracelsus" znajdująca się w pobliżu starych fabryk jest ukrytym laboratorium.

 

Kiur jest chory... rozpadająca się tkanka skóry niemalże codziennie wywołuje u niego ropiejące infekcje przez co jest wyjątkowo szpetny od blizn i nowych miejsc zapalnych. Skutki uboczne branych na to świństwo leków spowodowały m.in utratę barwnika tęczówki. Żeby przetrwać musi zapewnić sobie jak najlepszą opiekę zdrowotną jaką oferuje mu właśnie zleceniodawca, czyli dostęp do najnowszych leków, które spowolnią działanie choroby, bo niestety nie ma na nią skutecznego lekarstwa... jeszcze nie."

 

Taki wstępny zarys świata, w którym żyje mój detektyw, poniżej szkice facjaty, szkic ogólny i fotki do photo bashing jaki zastosowałem do tła w szkicu, które i tak jeszcze będa mocno modyfikwoane, przemalowane, itd... zaznaczylem sobie mniej więcej kadr, kompozycję i kierunek klimatu do jakiego będę zmiarzał finalnie. Design zarówno ubioru jak i pojazdu również będa ewoluować...

 

Kiur siedzi na swoim pojeździe cierpliwie czekając na wyjście chemika powiązanego z podziemiem... tam gdzie pada światło po lewej będzie coś na wzór knajpy, baru... pozdrawiam

 

fd+3.jpg

 

NIss34hQOZRKHUNyiADE0f-e-BkUBkb-Xr-dB4cKvsU=w650-h419-no

 

50vvfm7r0yCO-8RKMQZ5AvIZrLTyiAnoOngpkLmZJkU=w935-h655-no

 

refki+szablon+2.jpg

 

refki+szablon+3.jpg

Edytowane przez Rotcore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobrze się to zapowiada. Nienarzucające się i nie pretensjonalne sci-fi, coś jak świat Enkiego Bilala. Tak właściwie to sam ten klimat kojarzy mi się z jednym z jego komiksów — Animal'z. Ciśnij to bo dobry motyw jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo się zmieniło na pierwszym planie... tło na razie jest jak było, pracowałem głównie nad designem postaci i "motóra", który jeszcze będzie modyfikowany... pierwszy raz robię najpierw w b&w także nie wiem czy nie spapram roboty w fazie kolorowania... pozdrawiam

 

fd+6b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-tego są tylko nominacje kto przechodzi dalej, nie trzeba mieć skończonego rysunku

Podejrzewam że już na tym etapie Rotcore dostałby nominacje bo świetny jest to rysun ;]

Ja postaram się do 10 zrobić jak najwięcej, im więcej tym większe prawdopodobieństwo nominacji, teoretycznie...

Edytowane przez tr3buh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwieeeeeelbiam takie style. naprawdę. jeszcze jest na etapie robienia, a już najbardziej mi się podoba ze wszystkich tutaj.

tr3buh mnie się wydaje, że to raczej chodzi o pomysł, a nie etap robienia, bo jeżeli to byłby główny element przejścia nominacji to po prostu by kazali do 10 skończyć i basta :) tak myślę przynajmniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie, na razie układam sobie tło, dzisiaj jeszcze postaram się późnym wieczorem zaktualizować... nie wiem czy zdążę z kolorem do nominacji, ale może to nie będzie mocno wpływać na wybór, chcę dobrze walorowo ogarnąć na tyle na ile umiem, pozdrawiam... aha ogólnie obrazek robię w ponad 4000x2000 pikseli w 300dpi... żeby nie było, że rozmiar jest za mały/nieregulaminowy :P

 

fd+7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny krok... plany będą lepiej rozdzielone, ale dopiero w dalszej fazie przy kolorowaniu, mam zamiar zadziałać rozmyciem/ostrością krawędzi w tle żeby to lepie działało, na razie zaznaczyłem sobie na szybko smog... pozdrawiam ;)

 

Takashmen - dzięki, no zobaczymy, może jeszcze jutro uda mi się do północy trochę zdziałać.

Tr3buh - hehe dzięki, nie mówmy hop bo inne prace też mają potencjał i kto wie może zabraknie akurat dla mnie miejsca ;P

irlethann - dzięki, miło mi, że się tak bardzo podoba... późno dosyć wystartowałem z uwagi na poszukiwanie pomysłu...

Kaset - kolor mam już w głowie, ale nie wiem czy zdążę pokazać przed eliminacjami ;P

 

fd+8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo klimatyczna robota. Jeżeli bym miał coś doradzić to spróbuj zobaczyć jak by wyglądała praca z innym kolorem motocykla(jakieś odcienie ciemnego niebieskiego), bo trochę za jednolite to jak dla mnie. I przyciemniłbym te świetlne elementy po prawej stronie bo odciągają trochę wzrok od twarzy(podobnie mocny kontrast i mnie to np. razi). A tak po za tym to warsztatowo super. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rymin - spoko, motór nie będzie taki jednolity, jeszcze muszę mu walor poprawić, w zamierzeniu będzie bardziej w szarościach, błękitach, zieleniach.. zresztą w kolejnym upie będzie wiadomo o co kaman ;)

 

też mi się wydaje że prawa strona na razie zbyt mocna, a detektywa za słabo oświetliłem rim lightem, jeszcze nad tym popracuję...

 

Aha, Kiur będzie trzymał w wyciągniętej dłoni coś a'la lornetkę, którą sięga w stronę oczu żeby przyjrzeć się "targetowi"... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odczytaniem o co chodzi, dobrze że jest opis. Kompozycja niezbyt udana. Wielki motor na pierwszym planie wygląda jak plama. Te elementy czarnych rur calkiem odpuszczone. Rozczarowująco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności