Skocz do zawartości

[FD]: Case #11061985: Meatbag malfunction


SbN

Rekomendowane odpowiedzi

FINAL

------------------------

 

meatbag_malfunction_final.jpg

 

krótki opis:

 

Na zgłoszone miejsce przestępstwa przybywa główny bohater - decbot. Zaskoczony odkrywa co będzie przedmiotem jego dochodzenia - usterka 100% organicznego człowieka.

 

 

Dzięki wszystkim za rywalizację i powodzenia.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Cześć wszystkim,

 

ja też chciałbym zgłosić swoje uczestnictwo w konkursie, równocześnie jest to mój pierwszy post tutaj więc przy okazji chciałbym wszystkich przywitać :)

 

Moim tematem pracy będzie moment w którym detektyw przybywa na miejsce zbrodni.

 

Akcja toczy się oczywiście w przyszłości, dalekiej, - w mieście zamieszkiwanym wyłącznie przez roboty lub przez maszyny które dawno temu były ludźmi, czyli posiadają np organiczne mózgi ale w metalowym ciele, w każdym razie 100% organiczne myślące istoty są rzadkością lub w ogóle ich nie ma. Początkowo chciałem narysować ludzi, oraz jakiegoś standardowego detektywa człowieka, ale kolega podsunął mi pomysł żeby detektyw był robotem, wtedy zmieniłem koncepcję na ciekawszą.

Na zgłoszone miejsce przestępstwa przybywa główny bohater - detektyw, który również ma mechaniczne ciało. Zaskoczony odkrywa co będzie przedmiotem jego dochodzenia - w 100% organiczny człowiek, nie wiemy skąd pochodzi, dlaczego znalazł się w środku miasta ani nie jesteśmy do końca pewni czy pochodzi z przeszłości niektóre roboty pierwszy raz na swoje sensory widziały takie zjawisko.

Sam człowiek nie jest głównym tematem mojej pracy, chciałbym najbardziej skupić się na samej postaci detektywa złapanego dokładnie w momencie tego zaskoczenia, czyli na jego emocjonalnej reakcji oraz reakcji wszystkich postaci w kadrze - innych robotów policyjnych oraz tłumu w oddali na 3 planie który próbuje przebić się bliżej. Wszyscy są maszynami, ale akcja dzieje się na tyle daleko w przyszłości, że sztuczna inteligencja jest na tyle rozwinięta, ze maszyny wykształcił sobie coś na kształt emocji (lub po prostu jest to reakcja organicznych mózgów siedzących w maszynie)

 

W oddali dodam również jakieś cięższe maszyny policyjne, czołgi albo jakieś transportowce.

Nad detektywem umieszczę coś jakby lewitujące urządzenie skanujące.

Chciałbym w oddali również pokazać kawałek miasta i zasugerować w jakiś sposób że miasto jest zamieszkiwane tylko przez maszyny.

 

Na początek zrobiłem kilka szkiców koncepcyjnych żeby złapać ogólny kadr ilustracji.

 

 

dec_bot_sketch.jpg

 

 

 

Najciekawszy wydał mi się ten po prawej na dole co zresztą widać po tym screenie :) Nad nim będę pracował.

Teraz popracuję trochę nad kompozycją i perspektywą, te elementy nie są jeszcze do końca ustawione.

Design robota detektywa również nie jest zrobiony, nie jestem pewny czy będzie miał to światło na środku głowy, chciałem tylko zarezerwować dla niego miejsce w kadrze, kształty będę wyciągał po zablokowaniu kompozycji :)

 

(Na koniec dodam jeszcze załącznik żeby było zgodnie z regulaminem )

Edytowane przez SbN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mały update

dec_bot_sketch3.jpg

 

uczytelniłem trochę wszystkie kształty, poprawiłem perspektywę i kompozycje, ale nie jestem jeszcze do końca zadowolony z ogólnego zarysu tłumu i samej postaci detektywa, jeszcze nad tym popracuję zanim zacznę dodawać szczegóły i kolory

 

kontrast jest jeszcze do poprawienia, zauwayżyłem na drugim monitorze że całość trochę wyblakła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) Poza detektywa faktycznie jest sztywna, nad tym elementem najbardziej własnie chce się skupić :)

 

edit: to znaczy oczywiście nad tym żeby była ciekawsza ;)

Edytowane przez SbN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki tr3buh :) Tak, jeszcze wszystko jest grubo w formie szkicu, trochę krucho z czasem, przed nominacjami będzie dopieszczone w detalach :) Kilka rzeczy chciałbym jeszcze poprawić zanim zacznę zabawę z detalami i kolorami, głównie złapać jakaś ciekawszą pozę bohatera ilustracji i złapać jakiś fajny design tego urządzenia które nad nim lewituje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

update:

meatbag_malfunction.jpg

 

trochę szczegółów, wstępna paleta kolorów,

kolorów zrobię więcej, dodam miastu trochę neonów

pracuję również nad dolną częścią, będzie tam trochę więcej szczegółów i sama ręka będzie trochę inaczej ułożona,

 

aktualizuje też historie:

główny bohater - robot detektyw ma świra na punkcie ludzi, zbiera o nich dużo informacji, wszyscy o tym wiedzą dlatego został przydzielony do tego zadania i również dlatego chodzi w płaszczu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

aktualizacja:

meatbag_malfunction2.jpg

 

trochę więcej szczegółów,

 

popracuje jeszcze nad neonami oraz dolną częścią i mam zamiar poprawić dłoń,

zastanawiam się również nad jakąś taśmą policyjną,

 

mam pytanie - czy przed etapem nominacji trzeba edytować pierwszego posta i umieścić w nim najnowszy etap pracy?

Edytowane przez SbN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki wszystkim za komentarze!

 

Wrzucam pracę finałową:

 

 

meatbag_malfunction_final.jpg

 

 

Edit:

dołączam jeszcze mniejszą przeskalowaną wersję:

meatbag_malfunction_final_small.jpg

Edytowane przez SbN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności