Skocz do zawartości

Panek


Mariusz Panek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Jakiś rok temu miałem pierwsze podejście na forum.

Jednak przez prace oraz studia nie miałem zbytnio czasu na tworzenie.

Ogólnie studiuję malarstwo, lecz z tabletem nie miałem zbyt wiele styczności. Teczka mam nadzieje zmobilizuje mnie do systematycznej pracy.

Poniżej na początek również parę prac tradycyjnych (niektóre były w poprzedniej teczce, która gdzieś zaginęła).

Chętnie posłucham każdej krytyki!

 

1.

mariusz-panek-sketch.jpg?1454694139

 

2.

mariusz-panek-sketch-02-by-mrpanek-d72lq5o.jpg?1455726630

 

3.

mariusz-panek-sketch-03-by-mrpanek-d72lqbo.jpg?1455726641

 

4.

mariusz-panek-sketch-05-by-mrpanek-d72lqkn-1.jpg?1455726649

 

5.

mariusz-panek-sketch-04-by-mrpanek-d72lqf2.jpg?1455726751

 

6.

mariusz-panek-sketch-06-by-mrpanek-d72lqn5.jpg?1455726760

 

- - - Połączono posty - - -

 

7.

portrait___oil_painting_by_mrpanek-d72lqr8.png

 

8.

robot_by_mrpanek-d72lqza.jpg

 

9.

robot2_by_mrpanek-d72lrok.jpg

 

10.

soldier_by_mrpanek-d72lriy.jpg

 

11.

two_by_mrpanek-d72lrsf.jpg

 

12.

 

spear_by_mrpanek-d72lrvu.jpg

Edytowane przez Mariusz Panek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mysle, ze to Ci sie bardzo przyda na poczatek:

 

http://ctrlpaint.com/

 

 

Poki co, skup sie na absolutnych podstawach, bo tam widze jeszcze sporo luk. Zwlaszcza w rozumieniu przestrzennym formy i jej przedstawieniu za pomoca swiatlocienia.

 

Nie bede zbytnio zdzieral starego strupa, ale w "nauce" ASP jest wiecej dziur, jak w szwajcarskim serze, muisz samodzielnie zglebic tajniki wiedzy.

 

Wrzuce, Ci jeszcze kogos na motywacje do pracy:

 

http://peleng.cghub.com/images/

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie chyba więcej nauczyłem się w liceum plastycznym niż akademii. Na ASP można zrobić byle co, a jedynie trzeba potrafić to dobrze obronić.

Jak na razie do żadnej pracy nie przyłożyłem się maksymalnie, a jedynie testowałem możliwości tabletu, pościągałem masę pędzli, tekstur itp.

Peleng jest świetny, już od dawna przeglądam cghub, niesamowita dawka inspiracji :)

 

Dzięki wielkie!

Edytowane przez Mariusz Panek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka praca przed snem inspirowana Panem Jaime Jones.

Najbardziej podobają mi się ilustracje gdzie widać pewną "malarskość".

Pozornie proste i chaotyczne pociągnięcia tworzą świetną całość (oczywiście nie mówię o mnie).

 

Myślę, że właśnie w tą stronę chciałbym iść.

 

knight_by_mrpanek-d72rgm5.jpg

Edytowane przez Mariusz Panek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza praca. Mój pierwszy w życiu enviro :)

Inspirowany twórczością Pana "Ferdinand Ladera"

Oryginał: http://s.cghub.com/files/Image/608001-609000/608151/479_max.jpg

Z tą inspiracją trochę przesadziłem, ale myślę że warto podpatrzeć pewne zagrania.

 

landscape_by_mrpanek-d732g0b.jpg

Edytowane przez Mariusz Panek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, rycerza na koniu i pani z włócznią miota, znaczy jest kilka niefajnych miejsc (stopa żołdaka, tło w obu, globusowy zad konia), ale daje radę :)

 

Najsłabiej wyszły Ci roboty i żołnierz, wyglądają jakby ktoś zupełnie inny je malował (płaskie, baardzo słaby design).

Wrzuć jeszcze więcej bo będzie widać co Ci idzie, a co kuleje:)

 

ps enviro też nieźle Ci wyszło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, to od tych pierwszych na tablecie to jest naprawdę spory skok. te powyżej nie są trójwymiarowe, tzn jak panią z włócznią, albo rycerza na koniu jestem w stanie sobie wyobrazić jako obiekty posiadające bryłę. Jak dla mnie to po prostu powinieneś uważać na stopy i podpierać się refkami, znaczy nie malować zdjęcia, ale konfrontować to co zmalujesz z rzeczywistością :) tyle ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady :)

Jak tak powiedziałeś o rycerzu, to z ciekawości wkleiłem go na poprzedni pejzaż.

Nawet nie chciało mi się przy nim siedzieć, widać że jest z innej bajki.

Do tego szybki szkic z dziś. Bardzo podobny do wczorajszego.

 

602_max.jpg

 

 

sketch_by_mrpanek-d739gcn.jpg

Edytowane przez Mariusz Panek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te roboty fajne technicznie, widać, że narzędzia ci nie wadzą:D Ten rycerz na koniu jakbyś wkleił mniejszego gdzieś dalej to byłoby super mi się wydaje. Sam krajobraz naprawdę dobry. Tu jest fajny tutek o krawędziach w portretach

. A jak robisz te takie rozbłyski w tych robotach ( nie wiem jak to się fachowo nazywa- lens flare?)? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

Te rozbłyski to w sumie po prostu ślad zwykłym okrągłym miękkim pędzlem... Spłaszczony i rozciągnięty dosyć ciemny pomarańczowy kolor.

Najważniejsze to sposób krycia warstwy "Divide". Nałożony na siebie dwa razy szerszy krótki i długi cienki. Ale to zależy od pracy, najnormalniej bawisz się sposobem krycia warstwy i samo wychodzi. Choć to tylko taki efekciarski trik na koniec, żeby może praca jakoś ciekawiej wyglądała :P

 

A teraz pierwsza rzecz, przy której siedziałem dłużej niż jeden wieczór... A dokładniej dwa :)

Tyle się na to patrzyłem, że sam już nie wiem czy dobrze wyszło.

 

hybrid.jpg?1400282240

Edytowane przez Mariusz Panek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba się! fajnie sobie poczynasz :)

Ten rycerz jest bardziej dopracowany od enviro i chyba ciekawszy, ale ginie w obrazku na korzyść widoczku i w sumie obrazek równo przedstawia widok i rycerza. chyba lepiej jakby kompozycja wspierała pokazanie rycerza, albo widoczku. nie wiem czy nie lepiej działałyby te obrazki oddzelnie. Bo sam w sobie rycerz i widoczek ładnie maźnięte..

Robo extra :)

Edytowane przez WWWoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe prace, naprawdę fajne. Ostatnia bardzo dobra, choć przyczepię się do naramiennika. Wydaje mi się jakoś odstawać od bardzo fajnie namalowanej głowy i tworzy punkt rozszczepienia między dobrą góra, a (moim zdaniem) takim sobie, schowanym w cieniu tułowiem. Wydaje mi się, że lepiej by to wyglądało gdyby na tułowiu, również było kilka jaśniejszych i dopracowanych elementów, wówczas i on sam wyglądał by lepiej i mało szczegółowy naramiennik by się tak nie wybijał na 1 plan.

 

Niemniej jednak, widać spory potencjał i z niecierpliwością czekam na kolejne prace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWWoj

Dzięki wielkie :)

W sumie obie były robione jako całkowicie osobne rzeczy. Jak na razie maluję codziennie i może za dłuższą chwilę będą jakieś postępy.

Muszę spróbować wykończyć jakąś pracę, w której będzie opowiadana historia. Bo do tej pory to tak sobie macham pędzelkami.

 

 

QbisieQ

I bardzo dobrze przyczepiaj się do wszystkiego, sam nie wiem co poprawić. Wyciągnę wnioski w następnej pracy!

Faktycznie ten naramiennik jest jedną z największych i najjaśniejszych płaszczyzn. Miałem zamiar zostawić surowy tułów, żeby nie odciągał uwagi od głowy... i wyszło płasko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki!

 

Sesja na studiach, nie miałem zbytnio czasu na ćwiczenia. Zostały mi jeszcze tylko dwa przedmioty do zaliczenia więc nie jest źle. :)

 

Mam problem z tym, że całe życie "kopiuję". Czy to w liceum plastycznym, czy to na studiach zawsze mam przed sobą modela i dokładnie widzę co powinienem poprawiać. Tak samo tutaj w digitalu staram sobie znaleźć jakieś zdjęcie, na którym mogę się wzorować i podpatrzeć proporcje.

Schody się zaczynają, kiedy próbuję narysować coś całkowicie z głowy. Mam sporo pomysłów na ciekawe kadry, jednak postacie wtedy wyglądają tragicznie... Wstyd nawet coś takiego pokazywać. Po prostu nie potrafię bez namysłu odwzorować wszystkich mięśni, emocji oraz ruchu.

 

Dlatego myślę nad powrotem do totalnych podstaw i nauki anatomii. Gdybym opanował to w pewnym stopniu, mógłbym wtedy postarać się o coś ciekawszego.

 

Jeśli znacie jakieś przyzwoite materiały do nauki.. Książki, tutoriale lub cokolwiek dajcie znać.

Jak na razie chyba najlepsze co znalazłem to rzeczy Pana "Michael Hampton"

 

www.figuredrawing.info

 

a12.jpg

 

Muszę nabyć jego książkę.

Oczywiście materiałów tego typu można znaleźć masę. Mam nadzieje, że jakoś to przyswoję :)

 

A żeby nie przychodzić z niczym szkic z dziś:

 

488_max.jpg

Edytowane przez Mariusz Panek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figure Drawing: Design and Invention Hamptona, mogę śmiało polecić, oprócz tego, że znajdziesz w niej charakterystyczny dla autora sposób rysowania, który może okazać się dla Ciebie przydatny ze względu na to, że przez całą lekturę Hampton będzie zmuszał Cię do myślenia przestrzennego o anatomii. Poza tym to upraszczanie form w jego wykonaniu jest niesamowite. Co jeszcze... uczysz się jak myśleć podczas rysowania zaczynając od szybkich szkiców tzw. gesture drawing, to na samym początku masz wyjaśnione jak rysować żeby zachować płynność ruchu i oszczędność linii, a nie tak jak w innych tego typu książkach "masz tu gotowe gesture drawing i rysuj" - OK, ale potem i tak nie wiesz jak to zastosować przy innych układach modela.

 

Do tego dorzuć sobie Atlas of Human Anatomy for the Artist by Stephen Rogers Peck, i to moim zdaniem wystarczy.

 

Jest pewien prosty sposób żeby sprawdzić swoją wiedzę o anatomii, wiesz tak jak wspomniałeś, że nie jest perfekcyjna, ale możesz nie wiedzieć tak na prawdę ile wiesz, żeby to sprawdzić polecam zrobić coś takiego:

 

1. Narysuj sobie szybki szkic typu gesture (np. z tej strony http://artists.pixelovely.com/practice-tools/figure-drawing/), z zachowaniem proporcji, nie wchodź w detal.

 

2. Nie patrz już na referencje i wrysuj jak najwięcej mięśni potrafisz, w tym układzie który masz, z uwzględnieniem ich napięcia. Wrysuj także kości, które się "odznaczają" czyli te, które widać na modelu przez skórę czyli np. kolano, czy łokieć, też w zależności od układu modela, staraj się zapamiętać te rzeczy podczas rysowania gesture, a potem rysuj z pamięci.

 

Jak będziesz rysował mięśnie i kości to wyobraź sobie, że układasz puzzle, musisz wiedzieć co do czego i gdzie pasuje.

 

To samo możesz zrobić np. w przypadku główek, nie musi to się ograniczać tylko do całych figur. Ja w taki sposób nauczyłem się najwięcej o anatomii, może dla Ciebie też ten sposób będzie pomocny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ja uważam że CGMA jest super opcją, oczywiście nie każdy kurs, na ten hamptona szkoda kasy trochę,

 

z kursów ten wydaje się być dobrą opcją, sądząc po filmikach które udostępnia, możesz też dopytać ICE o więcej info

 

http://www.proko.com/

 

jak ostatnio kupowałem na amazonie to nie widziałem opcji paypala, zdjęło mi z karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie jest obłędne! Kompozycja derpnięta na lewo, ale tak mi się to podoba, że moim zdaniem nie przeszkadza :) Chyba, że Tobie faktycznie przeszkadza, to spróbuj trójdzielności, w sumie najprostsza zasada kompozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saharaam

 

Dzięki.

Drażniło mnie to dlatego, że od początku nie miałem pomysłu na spójną pracę. Każdy element dodawałem osobno.

Pierw centralne drzewa, później domek, płot, dym, postacie itp.

Na koniec patrząc na całą pracę wydawało mi się, iż nic nie trzyma się kupy, a każdy element jest tak jakby osobny.

Chyba muszę zaczynać od szkiców i ogólnej koncepcji.

 

WWWoj

Adek

mysz

 

Dziękuję za miłe słowa!

 

 

A teraz coś nowego:

 

portrait_by_mrpanek-d79xdhd.jpg

 

warrior_by_mrpanek-d79xe8b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe prace. W koncepcie rozróżnił bym trochę tony różnych elementów postaci. Teraz wszystko jest jednej jasności - skóra, włosy, tkanina, pancerz - i się ze sobą zlewa. Fajnie namalowany ten ostatni facet, zwłaszcza ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mruk

 

No masz racje... Kiedy teraz sprawdzam jak to wygląda w czerni i bieli, wszystko ma niemal identyczny walor. Jednak próbując to zmienić po czasie wychodzi mi dziwnie sztucznie. Będę musiał to kontrolować już na etapie szkicu.

 

kamesanin

 

Dzięki! No właśnie mam z tym problem, jedni mówią super, a inni że słaby. Mętlik w głowie :D

 

 

Wrzucam pracę robioną na konkurs organizowany przez Digart, a sponsorowany przez Wydawnictwo Techland.

Zadaniem był koncept nowej rasy oraz jej opis. Minimum 4 postacie.

Stąd logo gry, wymagane przy ostatecznym projekcie.

 

Proszę o rady.

Krytykujcie ile wlezie, bo chętnie wyciągnę wnioski.

Poszedłem w lekki banał, ciemne elfy.

 

Ostateczna grafika:

 

7651483.jpg

 

I może wygodniej każda postać:

 

01assassin.jpg

 

02archer.jpg

 

03summoner.jpg

 

04cleric.jpg

Edytowane przez Mariusz Panek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jak ładnie wyszło :D wszystkie ładne, każdy z osobna jest fajny, ale nie wiem czy widac na pierwszy rzut oka że to jest ta sama rasa. kolor skóry wszędzie jest rózny. główne cechy rasy jak świecące oczy czy szpiczaste uszy są trochę "nieoczywiste" bo każda postać albo ma kaptur albo zakryte oczy :D dodatkowo ubraniem też jakoś do siebie super nie pasują. Z pewnością widać że są z jednego projektu i robione przez jednego artystę, ale czy są spójne na tyle by uznać je za przykładowe postaci z rasy? nie wiem. W każdym bądź razie nie mam zastrzeżeń do obrazków jako tako bo są ładnie wykonane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Dzięki.

Na pewno zapamiętam radę i w przyszłych projektach postaram się o większą spójność.

Myślałem o podobnych elementach u każdego ale nie chciałem żeby było nudno i monotonnie :D Bardziej unikalność każdej postaci pod względem zastosowania.

 

Jeśli ktoś zainteresowany wymagany opis, którego jednak mocno się wstydzę :)

 

DARK ELF

 

Cechują się złowrogim oraz agresywnym charakterem. Gardzą innymi rasami, dlatego zamieszkują odległe opustoszałe tereny - głównie lasy. Kochają walczyć, grabić i zabijać. Znane są ze świetnej taktyki. Są również wyniosłe oraz dumne, przez co wolą zginąć, niż otrzymać pomoc.

 

----------

 

Cleric:

Niezwykle przydatny na polu walki. Potrafi leczyć oraz rzucać potężne aury wspomagające różne atrybuty innych jednostek. Nie zdolny do samodzielnego ataku. Największą jego wadą jest to, iż sprowadzony do defensywy całą swoją uwagę musi skupić na własnej obronie, anulując tym samym wszystkie działające wówczas aury.

 

Archer:

Słabą obronę nadrabia szybkością poruszania się oraz niesamowitymi unikami. Dumna oraz pewna siebie nosi przy sobie jedynie kilka strzał. Sporo czasu zajmuje jej namierzenie oraz "wyczucie" przeciwnika. Lecz sam atak zadaje niewyobrażalne obrażenia. Z aurą szybkości rzuconą przez Cleric'a staje się nieuchwytnym celem. Niestety bardzo czuła na ataki magiczne.

 

Assassin:

Zawrotna szybkość ataku oraz możliwość zadawania obrażeń krytycznych czyni ją groźnym przeciwnikiem. Często stawia na element zaskoczenia. Jeżeli nie wyeliminuje szybko wroga zmuszona jest do odwrotu, co odsłania jej wadę - mało punktów życia. Jedynie z obronną aurą Cleric'a zmienia się w prawdziwego zabójcę.

 

Summoner:

Potrafi przyzywać oraz kontrolować dzikie zwierzęta. Wykorzystując ich zmysły staje się świetnym tropicielem. Sam zawsze pozostaje w cieniu. Tylko lecząc przyzwane istoty ujawnia swoje położenie. Zazwyczaj wykorzystywany jest do ochrony Cleric'a. Wysyłając swoje jednostki na pole walki staje się łatwym celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności