Skocz do zawartości

Teczka 3D - Jacob


JackTheRippy

Rekomendowane odpowiedzi

Jakub rozumiem, miewam podobnie ale nie ze wzgledu na przesiadywanie i prace na kompie a moja stala robote, ktora wymusza na mnie bardzo rozregulowany tryb zycia. Wysypianie sie to bardzo wazna rzecz nawet za cene swojego ulubionego zajecia. Warto zorganizowac sobie tak czas, zeby na wszystko Ci starczalo bo zaraz moze byc tak jak to Boris podsumowal a wtedy naprawde nie bedzie co zbierac :D. A gdzie pracujesz jesli mozna spytac, cos dorywczego? Profil kobiety jest malo atrakcyjny posiedzialbym jeszcze przy tym. Z rpzodu wyglada elegancko moze nad profilem jeszcze posiedzisz. Detal na skorze masz umieszczony na warstwie? malo atrakcyjny moze za mocno powiedziane...w zestawieniu z frontalnym widokiem ale rozumiem, ze pracujesz z referek wiec jest to czyms uzasadnione.

Edytowane przez genitalius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, mam stala prace, o 8 wychodze o 18 wracam. Plus taki, że jest tutaj na tyle luzno, ze siedze sobie caly dzien na polycount i ogladam tutoriale :P W dodatku odpisuje na forum tutaj. Jednak wciaz zabiera mi za duzo czasu, bo z tabletem przyjsc nie moge i porzezbic.

 

Jesli chodzi o aktorke, to ciezko mi znalezc refke jej profilu w miare na czasie, pozostaje mi tylko screenshot z trailera z ktora uzywam. Musze przyznać, że trzyma się całkiem nieźle jak na swój wiek, ale to może zasługa tego, że jest chuda strasznie.

 

Tutaj inny screen.

 

Przyznam, ze nie nazwałbym niczego co tam dodałem detalem jeszcze, bo z tym będzie dużo więcej pracy. Przy podobiznach zawsze staram się najpierw mieć bardzo dobrą baze zanim zaczne dodawać tłuszcz, zmarszczki, niedoskonałości czy nierówności czaszki. Tak jak wspomniałeś i jak widać na screenie wyżej, u niej ogromną role będzie odgrywać detal dookoła oka, reszta jest strasznie minimalna.

 

Ten szum nie jest na warstwie, jak wejdziesz w Surface, dodasz jakiś Noise to on automatycznie sie pojawia na meshu i mozna go wyłączyć. Dopiero gdy klikniesz Apply to Mesh to będzie wkomponowany w model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak co do szumu wiem, ze tak jest. Ja tez bym se zabral tablet i kompa do pracy gdyby sie dalo ale tak samo jak Ty nie moge. Po godzinach staram sie siedziec i nawalac ile wlezie ale czesciej ogladam tutoriale i prace innych niz sam cos robie. Gdybym jeszcze tak bardzo nie lubil czytac ksiazki jak lubie to czasu na 3d mialbym od czorta. Mhmm charakter postaci uchwyciles bardzo dobrze z przodu, ja jednak popracowalbym jeszcze nad profilem, mam straszna slabosc do profili. Z ucha jestes zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczalem powoli dodawac lekkie roznice, ktore widze na zdjeciach. Troche zmienilem proporcje i trzymam sie z dala od oczu, ale przyjdzie czas na nie.

 

 

Edit: Rano ogarnalem, ze szczeka za meska ;)

 

Edit2: Szczeka poprawiona, od razu milej dla oka.

 

sP5hJ75.jpg

Edytowane przez JackTheRippy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem juz "finalne" rendery, na Artstation jest tego wiecej :)

 

qk6nyRP.jpg

 

@genitalius

 

Stwierdzilem, ze skoro uzylem bazy, ktora miala juz uvki, to mozna dorzucic kilka godzin i dorobic kolor. Zaczalem dzis, chcialem jak najdalej dotrzec uzywac tylko Fill Layerow + Chmur w Painterze, reszte juz bede musial recznie. Pierwszy raz robie tekstury bez pomocy zdjec, takze powinno byc ciekawie :P

 

Na ten moment sam diffuse + disp, nic wiecej. Spec i reszta dojdzie po kolorze.

 

XQAmktk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczalem sobie rzezbic laske w miedzyczasie :)) Na koniec planuje zrobic z niej azjatke i ubrac w regularne ciuchy, chce Marvelousem troche sie pobawic.

 

REFKA

 

 

FFjY6nY.jpg

 

 

Aaa, 3 lata temu zaczalem zabawe w 3D i akurat dostalem swoja pierwsze robote stala, bede cisnal modele w www.3d4medical.com

Edytowane przez JackTheRippy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Genitalius

 

Zostal pewnie slad, bo na szybko ja tam wrzucilem, musze poprawic na pewno tak jak i uszy :)) A fakt, glowy uwielbiam robic, ale niestety to mi pracy nie da ;)

 

Pomysl jest taki, aby dopracowac jeszcze to cialo i ubrac w cos ze strony https://www.demobaza.com/

 

Teoretycznie juz by sie nadawalo, ale te nogi jeszcze mi sie pasuja i musze je poprawic.

 

Zeby nie bylo, ta chinka jest na tym ciele, po prostu wczoraj glowe zrobilem, a update ciala jest z Soboty :P

 

@Ania

 

Chodzilo Ci o odstajace kosci czy co ? :)) REFKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ciala nie wypowiadam sie widac zreszta, z enapewno nie jest skonczone. A fajnie to mazniecie akurat na powiece wyglada no ale rozumiem, ze tak nie moze zostac, ja jestem przyzwyczajony do pozostawiania sladu pedzla na modelu. No ale Ty niezwykles raczej tego robic. Ze tak sie spytam, mozesz pokazac siatke? :D Jestem ciekaw jak sie uklada w okolicach oczu i ust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, akurat na ten brzuch to chcialem juz przybic pieczatke, ze skoczone :) Smialo mozesz cos doradzic co nie pasuje.

 

Wiesz co, nie mam siatki jeszcze, ja to zaczynam z bardzo prymitwnego modelu, jak jestem zachwycony to robie retopo + reproject i wtedy lamie symetrie itd. (na brzuchu mnie nie obchodzi, bo siatka i tak moze byc symetryczna)

 

nw72xGV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Genitalius

 

Dzieki za mile slowa, duzo konsultuje na FB z Domim i Seba, takze fachowa pomoc :) I racja, to jest Scotta Eatona basemesh

 

@Ania

 

Dzieki, zwroce uwage na to!

 

Tak to sie prezentuje na ten moment w calosci, gdzies mogla byc dziwne ksztalty, bo pozowalem na szybko. Na pewno na pierwszy rzut musze dopracowac nogi, bo mi sie nie podobaja w tym momencie, gorna czesc klatki i moje ulubione - stopy + dlonie(bleh).

 

Planuje ubrac to na pewno https://www.demobaza.com/leggings-unity i do tego jakas dziwna kurtke z ich zestawu.

 

xP2Br8n.jpg

 

I cycek moze troche wiekszy, a co tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności