Skocz do zawartości

Problem: Książka na początek.


michalo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Żona ma niedługo urodziny, a że interesuje ją fotografia chciałbym kupić jej jakąś książkę.

Oprócz naciskania guzika w trybie auto aparatu cyfrowego, ma niewielkie doświadczenie. Chciałbym książkę bogatą merytorycznie ukazujące techniczną stronę robienia zdjęć, ustawienia aparatu, kompozycja itp.

Widziałem wiele książek na ten temat lecz po lekturze spisu treści prezentowały się miernie a mi zależy na dość kompletnej pozycji.

Zdjęcia które Ją interesują to takie zwykłe rodzinne, wakacyjne, portrety - do albumu.

Może wy mi podrzucie jakąś książkę? Byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ostatnio dostałem w prezencie książkę:

"Kompendium fotografii National Geographic"

Myślę, że idealna właśnie dla takiej osoby. Ciekawie przedstawiona, dużo przykładów, duży przekrój tematyczny (od ustawień technicznych aparatu, po kompozycj, i obróbkę w PS) od zdjęć piesków, dzieci, krajobrazów po zdjęcia studyjne. Pisane przez kilku autorów. Jeden rozdział opisuje podróż forografa przez Amerykę, gdzie zobowiązany był dostarczyć codziennie około 20 zdjęć, ale do dyspozycji miał tylko aparat w telefonie komórkowym.

 

Ogólnie ciceszyłem się z prezentu :)

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam książki Scota Kellbyego. Jeden z lepszych fotografów na świecie, który pisze świetne książki na temat fotografii. Do kupienia w Empiku lub wysyłkowo w Helionie.

 

http://www.empik.com/ksiazki,31,s?q=Scott+Kelby&qtype=basicForm

 

Jedna z lepszych dla początkujących:

 

http://www.empik.com/sekrety-mistrza-fotografii-cyfrowej-195-ujec-scotta-kelby-ego-kelby-scott,prod60822635,ksiazka-p

 

I tą bym polecał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności