Skocz do zawartości

Zestaw do 8 tyś.


Matuzalem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Mam do "zużycia" 8 tyś. i postanowiłem go zainwestować w nowy sprzęt bo aktualny jest już tak stary, że nie pamiętam jak bardzo.

 

Przeglądnąłem wcześniej forum, ale z racji faktu, że hardware zmienia się w tempie zabójczym, postanowiłem zbytnio nie bazować na wcześniej zamieszczonych postach.

 

Ogólnie, sprzęt miałby służyć do 2D/3D - 3dsmax, (distributed) rendering, ZBrush, PS, AI, AE, jak również, pod dev gier/symulacji/real-time (CUDA/OpenCL, PhysX).

 

Mogę lekko wyjść "poza" te 8 tyś. max. +500. Takie rzeczy jak mysz, klawiatura, nagrywarki CD/DVD/Blu-ray/..., czytniki kart SD itp, oprogramowanie, karta dźwiękowa oraz inne elementy które nie są bezpośrednio związane z ogólnym w/w przeznaczeniem zupełnie pomijam i wykluczam z zakupu.

 

To co na pewno bym zmienił to monitor (co najmniej jeden bo obawiam się, że od razu 2 mocno zawęziły by możliwość manewrowania pozostałymi elementami). Interesowałby mnie EIZO (tylko nie piszcie, że te pro zaczynają się od 5 tyś., budżet wynosi 8 tyś. +500 więc w miarę dobry, możliwie jak najlepiej "wpasowujący" się w przedział cenowy). Jeśli jednak uważacie, że np. monitor mógłby mnie mocno ograniczyć przy pozostałych elementach, to go sobie na razie odpuszczę.

 

Aktualnie posiadam kilkanaście hdd (ok. 11) - są różnej maści i jakości, więc zakupiłbym również co najmniej 3 (np. Seagate Barracuda ST500DM002); na pewno nie większych jak 500GB lub też RAID0 z WD Caviar Blue WD3200AAKS i na pewno co najmniej jednym SSD (np. Samsung SSD 840 PRO MZ-7PD512BW).

 

Procesor, no cóż im "szybszy" tym lepszy, jak na razie nie mam faworyta, ale "-rdzeniowy" na pewno (a może 2x?, nie wiem...) W tym wszystkim płyta główna, ram-y, obudowa, zasilacz i wszystko inne co potrzebne do działania ustrojstwa.

 

Zanim zacznę "budować" listę części, chciałbym się spytać Was, co moglibyście mi polecić w tym przedziale cenowym?

Na czym się bardziej skupić, a co może być zupełnie pominięte? (np. zakupione w przyszłości).

 

Może macie jakiś faworytów, albo sami posiadacie dobry sprawdzony zestaw w tym przedziale cenowym?

 

Zdaję sobie sprawę, że za te pieniądze "potwora" nie stworzę, ale zawsze będzie to lepsze od tego co jest teraz.

 

Będę wdzięczny za wszelkie rady i porady, sugestie i ostrzeżenia - muszę jak najlepiej rozłożyć ów kwotę bo druga taka (albo i inna), na razie się nie kroi w niedalekiej przyszłości.

 

Dziękuję

Pozdrawiam

Edytowane przez Matuzalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jeżeli używasz after effectaaa to Ram 64 traktował bym jako must have.

 

druga sprawa jak bardzo potrzebujesz mocy CUDA. I czy potrzebujesz pamięci na karcie graficznej.

 

Ja to bym poleciał standardowo i7 4770k + noctruna podrkęcone do 4.6. do tego 32/64 giga ramu. i jakaś karta graficzna do tego i eizo za 2tyś.

 

proc 1400 + ram 1400 (zaokrąglimy do 3000. do tego karta graficzna za 2.200 GTX 780. razem 5tyś zostaje 3 tyś na monitor + płytę główną i inne bzdety. Można by zejść z karty graficznej na coś słabszego typu 660ti. etc.. to będzie jeszcze kasa na dyski twarde.

Edytowane przez Nomark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie sstrasznie drogi SSD, padnie przed czasem jak chcesz wykorzystac go np. w video. Juz lepiej dobic max ramu i tworzyc ramdisk. Teraz soft do ramdiskow jest naprawde wygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nomark chyba pogubiłeś się kompletnie obliczając zestaw koledze.

@Matuzalem profil swojej działalności okresliłes na stacje robocza co najmniej za 15 tysiakow:) Zastanow się dobrze co będziesz bardziej wykorzystywał:CPU czy GPU? I od tego uzaleznij swoje wybory. Do tego zastanów się jak duże projekty będziesz robił, bo czytam tu na forum nieraz i widze wielka manie setek gigabajtow Ramu. Moim zdaniem dla "normalnego" użytku zaawansowanego grafika 3d, starczy 16G Ramu a 32 to będzie niezły zapas na duże projekty. Tutaj niektórzy pisali, że do wyrenderowania prostej scenki brakowało im 32 G Ram, co oczywiście wynikało z braku wiedzy w ustawianiu rendera.

Ale oczywiście wszystko zależy od Ciebie. Rada tylko jedna: dobrze zastanów się do czego będziesz wykorzystywal sprzet.

 

- - - Połączono posty - - -

 

@olaf a znasz jakiegokolwiek grafika, który teraz bawi się w Ram-dyski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem poki nie przeskoczylem na zestaw podróżny. Możesz sobie zdefiniować co na starcie ma być wrzucane na ramdisk jak odpalasz kompa. Jak masz dużo ikon, klipartów, tekstur czy (przede wszystkim) sekwencji na klatkach, to ramdisk jest bardzo wygodny. Jak ktos ma adhd-podobne to otwieranie się folderu z ikonami ponad 4-5sekund może go zdekoncentrować więc myślę, ze jest kilku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pakietach 3d ram dysk nie ma wielkiego przyspieszenia. PS albo AE potrzebują wiele pamięci i np. majac 64G ramu, i na ram dysk przeznaczysz powiedzmy 10G i tam wrzucisz PS'a i AE, to i tak gorzej na tym wyjdziesz, niż majac te programy na twardzielu i dodatkowe 10G ramu w zapasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nomark co do ramów to też się skłaniam do tego typu pojemności. Dzięki za "szacunkowy" zestaw :)

 

@grass faktycznie ten ssd mocno "kopie", jakoś nie wiem czemu, nie popatrzyłem na jego cenę. Hmm też zastanawiałem się nad tym, czy może jednak nie szybki hdd i więcej ramu z tym, że no wiadomo ssd ma pewne plusy, ale mimo wszystko chyba jednak zostanę przy -> odpowiedni hdd (ewentualnie macierz) + "więcej" ramu.

 

@olaf też się zastanawiałem nad ramdyskiem - ogólnie ssd miał mieć zastosowanie jako taki cache dla wyplutych przeliczeń, tymczasowych danych (tmp) itp.

 

@MariushO nie wiem skąd, ale zgadłeś... miałem mieć właśnie ok. 14 tyś. he tyle obiecano mi rok temu, ale cóż... jest ile jest. Co do Twego pytania CPU vs. GPU... sam jestem ciekaw co będzie miało "przyszłość" - widzę, że najprawdopodobniej GPU (tak z innej beczki parę godzin temu wysłali mi maila z info., iż CUDA 6 RC jest gotowe do pobrania i testów he). Może napiszę tak, jak na razie skupie się bardziej na CPU, ale nie chciałbym całkiem pogrzebać GPU. Co do wiedzy i ilości ramu, siłą rzeczy musiałem ów wiedzę nabyć bo przy 4GB to nieraz nieźle się namęczyłem, żeby duże scenki "jakoś" prosperowały (a jak jeszcze był sharing zasobów itp. - masakra); jakoś dzieliło się zasoby, trochę na stacjonarnym, trochę na lapku (ten ma 8GB), ogólnie starałem się, aby jak najrzadziej dostawać ostrzeżenia o braku pamięci/wolnych zasobów (vray był w tym prawie, że liderem, ale i ps i ae nie byli gorsi - te cudne oczekiwanie na narysowanie kreski w ps parę min po tym jak ją machnąłem na tablecie, bezcenne). Natomiast co "zamierzam robić"? na pewno grafikę MariushO :) Może się nieprecyzyjnie wyraziłem wcześniej... nie mam zamiaru wykorzystywać np. CUDA/OCL do jakiś badań naukowych więc np. k. graficzna z "mld" rdzeni nie jest mi potrzebna, tak więc, jak pisałem i odp. na Twe pytanie kieruje się bardziej w CPU, ale nie "zapominając" o GPU :)

 

Serdecznie wszystkim dziękuję i z chęcią wysłucham kolejnych porad i spostrzeżeń.

 

Już wiem, że na pewno zainwestuje w dyski i ram, bez ssd + monitor, jeśli zostaną fundusze (o procesorze, p. głównej itd. nie wspominam bo to swoista podstawa).

 

Jeszcze tak w nawiązaniu do dysków, a może coś z RAIDx ?

 

 

Dziękuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli używasz after effectaaa to Ram 64 traktował bym jako must have.

 

druga sprawa jak bardzo potrzebujesz mocy CUDA. I czy potrzebujesz pamięci na karcie graficznej.

 

Ja to bym poleciał standardowo i7 4770k + noctruna podrkęcone do 4.6. do tego 32/64 giga ramu. i jakaś karta graficzna do tego i eizo za 2tyś.

 

Fantastyczna rada tylko wzięta z choinki zastanawiam się skąd i7 4770k ma móc obsłużyć 64 gb pamięci warto czasami zerknąc do specyfikacji sprzetu

http://ark.intel.com/pl/products/75123/intel-core-i7-4770k-processor-8m-cache-up-to-3_90-ghz

 

Zasadniczo nie pchałbym się w żadne 4 rdzeniowe i7 tylko jednak za te 8k zainwestował w sześciordzeniowy procesor do tego dodał gtx780 na te dwa elementy wydasz koło 4k zostaje ci 4 na resztę spokojnie powinieneś się wyrobić w tej cenie z 32gb ramu na start i z 4 jeszcze wolnymi slotami. Nie kupowałbym teraz monitora skoro masz w tym momencie działające :)Monitory pro w eizo do graficznego zastosowania zaczynają się od około 3k ale tu warto śledzić sklepy internetowe bo są co jakiś czas sezonowe wyprzedaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7 ( 6 rdzeni ) do tego płyta na 2011 ( w zależności jaką firmę lubisz może być taniej ) - to jakieś 3500 zł , ram 1300 za 32 gb , gtx 780 około 2 tysiaki , dyski wd blue za 1 tb około 200 zł za sztukę. Nie wiem czy potrzebujesz budy i zasilacza . Ceny brutto , chyba że możesz Vat sobie załatwić to można poszaleć dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

 

Na samym początku, chciałbym przeprosić za dość długi czas braku aktywności. Niestety trochę się "połamałem"... gips, rekonwalescencja itd. ale wszystko już powoli wraca do normy :)

 

Na ile mi to pozwoliło, nie traciłem czasu i gdy już mogłem swobodniej poruszać się, postanowiłem pozbierać trochę informacji.

 

Takie oto zestawy zaproponowano mi w różnego rodzaju sklepach itp.:

 

Zestaw #1:

 

  • Procesor
    • Intel Core i7 4930K 3,40GHz BOX
    • 2 074,90 zł

     

    [*]Płyta główna

    • MSI X79A-GD45 Plus
    • 705,80 zł

     

    [*]Karta graficzna

    • Gigabyte GeForce GTX 780 3GB (2xDVI, HDMI, DP) [PCI-E] OC with NVIDIA GeForce Experience & Trade
    • 1 881,70 zł

     

    [*]Pamięć RAM

    • Patriot Viper 3 DDR3 4x8GB 1600MHz CL9
    • 1 239,00 zł

     

    [*]Zasilacz

    • Thermaltake Smart 850W 80+ Bronze Modular (14 cm)
    • 479,00 zł

     

    [*]Chłodzenie

    • Scythe Ninja 3 Rev.B
    • 189,90 zł

     

    [*]Obudowa

    • Corsair Carbide 300R (Czarna)
    • 269,00 zł

     

    [*]Razem

    • 6 839,30 zł

     

 

Zestaw #2:

 

  • Procesor
    • Intel Core i7 4930K 3,40GHz BOX
    • 2 099,00 zł

     

    [*]Płyta główna

    • Asus RAMPAGE IV EXTREME
    • 1 469,00 zł

     

    [*]Karta graficzna

    • Gigabyte GeForce GTX 780 3GB (2xDVI, HDMI, DP) [PCI-E] OC with NVIDIA GeForce Experience & Trade
    • 1 989,00 zł

     

    [*]Pamięć RAM

    • Kingstone HyperX DDR3 2x8GB 1600MHz CL10 XMP Black
    • 659,00 zł

     

    [*]Zasilacz

    • Corsair RM 850W 80+, GOLD, modularny, ATX, wiartak (13,5 cm)
    • 559,00 zł

     

    [*]Chłodzenie

    • Noctua NH-D14 SE2011
    • 329,00 zł

     

    [*]Obudowa

    • Thermaltake Overseer RX-I Full tower/Win/USB3.0 HDD Dock
    • 479,00 zł

     

    [*]Razem

    • 7 583,00 zł

     

 

Zestaw #3:

 

  • Procesor
    • Intel Core i7 3930K 3,20GHz LGA2011 BOX
    • 2 300,00 zł

     

    [*]Płyta główna

    • Gigabyte GA-X79-UP4 Intel X79 LGA 2011 (4xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/SLI/CROSSFIRE)
    • 900,00 zł

     

    [*]Karta graficzna

    • Asus GeForce GTX 780 3GB DDR5/384bit (DVI/HDMI/DP) [PCI-E] (941/6008) OC (wentylator DirectCU II)
    • 2 100,00 zł

     

    [*]Pamięć RAM

    • Kingstone DDR3 2x8GB 1600MHz KVR16N11K2/16
    • 1 100,00 zł

     

    [*]Zasilacz

    • Chieftec GPM-750C 750W 80+, modularny, GOLD
    • 500,00 zł

     

    [*]Chłodzenie

    • dobrane po złożeniu zestawu

     

    [*]Obudowa

    • AEROCOOL GT-S USB 3.0 (Biała)
    • 600,00 zł

     

    [*]Razem

    • 7 500,00 zł

     

 

Zestaw #4:

 

  • Procesor
    • Intel Core i7 3930K 3,20GHz LGA2011 BOX
    • 2 300,00 zł

     

    [*]Płyta główna

    • Gigabyte GA-X79-UP4 Intel X79 LGA 2011 (4xPCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/SLI/CROSSFIRE)
    • 900,00 zł

     

    [*]Karta graficzna

    • Asus GeForce GTX 780 3GB DDR5/384bit (DVI/HDMI/DP) [PCI-E] (941/6008) OC (wentylator DirectCU II)
    • 2 100,00 zł

     

    [*]Pamięć RAM

    • Kingstone DDR3 2x8GB 1600MHz KVR16N11K2/16
    • 1 100,00 zł

     

    [*]Zasilacz

    • BE QUIET! Power Zone 850W (8N212) 80+ Modula Bronze
    • 600,00 zł

     

    [*]Chłodzenie

    • Chłodzenie wodne, ZALMAN RESERATOR3 MAX
    • 420,00 zł

     

    [*]Obudowa

    • AEROCOOL GT-S USB 3.0 (Biała)
    • 600,00 zł

     

    [*]Razem

    • 8 020,00 zł

     

 

Zestaw #5:

 

  • Procesor
    • Intel Core i7 4820K 3,70GHz BOX
    • 1 360,00 zł

     

    [*]Płyta główna

    • Asus 2011 x79 Pro
    • 1 550,00 zł

     

    [*]Karta graficzna

    • GeFroce GTX 780 3GB
    • 2 250,00 zł

     

    [*]Pamięć RAM

    • Kingstone HyperX DDR3 4x8GB 1600MHz CL10 XMP Black
    • 1 300,00 zł

     

    [*]Zasilacz

    • BE QUITE! 1kW
    • 790,00 zł

     

    [*]Chłodzenie

    • Thermaltake (???)
    • 400,00 zł

     

    [*]Obudowa

    • Unitek Big ATX (???)
    • 479,00 zł

     

    [*]Razem

    • 8 129,00 zł

     

 

Zestaw #6:

 

  • Procesor
    • Intel Core i7 4820K 3,70GHz BOX
    • 1 360,00 zł

     

    [*]Płyta główna

    • Asus 2011 x79 Pro
    • 1 550,00 zł

     

    [*]Karta graficzna

    • GeFroce GTX 780 TI 3GB
    • 3 100,00 zł

     

    [*]Pamięć RAM

    • Kingstone HyperX DDR3 4x8GB 1600MHz CL10 XMP Black
    • 1 300,00 zł

     

    [*]Zasilacz

    • BE QUITE! 1kW
    • 790,00 zł

     

    [*]Chłodzenie

    • Thermaltake (???)
    • 400,00 zł

     

    [*]Obudowa

    • Unitek Big ATX (???)
    • 479,00 zł

     

    [*]Razem

    • 8 979,00 zł

     

 

Zestaw #5 i #6 nie są kompletne jeśli chodzi o modele dla zasilacza i chłodzenia, gdyż w ów sklepie było dość "nie miło", dostałem w sumie tylko nazwy z cenami (nabazgrane na kartce), a sprzedawca sprawiał wrażenie, jakby chciał mi powiedzieć "wyjdź już"... zresztą, zestaw #6 całkiem przekracza budżet, który wynosi max. 8 500,00 zł.

 

Nie ukrywam, że zestaw #1 najbardziej mi przypadł do gustu i w brew pozorom nie z powodu ceny (choć niejako nie-wprost to również z niej wynika) - zostało by jeszcze trochę pieniędzy na dokupienie dysków itp.

 

Osobiście zawsze byłem "za" pamięciami Kingstone, aczkolwiek może to tylko przyzwyczajenie? co Wy o tym myślicie?

a jak już jesteśmy przy pamięciach... 16GB, czy może lepiej 32GB?

 

Zestaw #4 proponuje chłodzenie wodne, co wydaje mi się zbyteczne - zresztą wszędzie gdzie o to pytałem stwierdzali podobnie, ale może się jednak mylę? może warto zainwestować w "wodę", czy to zbędny wydatek?

 

Oczywiście jestem otwarty na Wasze sugestie, propozycje... :)

Możecie przetasować zestawy, pozmieniać podzespoły, czy po prostu wrzucić inne, które uznacie za lepsze, wydajniejsze...

 

Mimo, że zależy mi na maksymalnej wydajności, muszę "zostawić" trochę pieniędzy na co najmniej 3 porządne dyski twarde (np. te o których wspominałem w którymś z poprzednich postów) - bo bez sensu było by wkładać stare wolniejsze dyski do "szybszej" maszyny.

 

Pisałem również o monitorze EIZO, ale obawiam się, że tym razem chyba sobie go odpuszczę bo nie zostanie na tyle pieniędzy - może innym razem.

 

Z góry dziękuje za pomoc i czekam z niecierpliwością na Wasze odpowiedzi.

Idę się trochę "porehabilitować" :D

 

 

Dzięki

Pozdrawiam

Edytowane przez Matuzalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie tez stawiam na dwójkę tylko na co ci tak droga płyta gówna będziesz się bawił w fest oc ? Dwa na co tu taki zasilacz 650W to jest i tak zapas, zerknąłbym na te pamięci http://www.komputronik.pl/product/176248/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Kingston_HyperX_DDR3_4x_8GB_1600_MHz_CL9_XMP_Beast.html

a płytę główną tą:

http://www.komputronik.pl/product/140007/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Asus_P9X79.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zabawki już w drodze bardzo podobne... i też stawiał bym na płytę P9X79 ale -E WS ze względu na stabilność i fajna opcję SSD Caching kupujesz jakis dysk ssd 64gb albo nawe 32 i przenosisz jego moc na zwykly 1T HDD i jeszcze raz stabilnosc :) Zasilacz dobrze jak ma zapas to różnica 50-100zł ale wraz z upływem czasu dostarcza coraz mniej mocy... mi przy bardzo podobnym zestawieniu wyszło że 450 styka ale mam 680W

 

Co do monitora mam Eizo ColorEdge CX 270 i naprawdę jest kosmos. Droższe eizo są juz chyba dla fanatyków

 

tu masz konfigurator odnosnie mocy zasilacza http://www.bequiet.com/pl/psucalculator/quick

Edytowane przez DonKeszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

@Azbesty dzięki za opinię.

 

@skalpel3d raczej w super-hiper oc bawić sie nie będę, ale może lekko coś tam "podniosę" - znam swą naturę, na pewno będę coś próbował, może nie wiele ale "coś" :D

Myślisz, że z czasem zasilacz nie straci na mocy jak to się zdarza? (jak np. wspomina DonKeszyn post po Tobie; zresztą daleko szukać... przypomniało mi się, że miałem podobną sytuacje... poprzedni zasilacz - mimo że bebechy nie były ruszane - po prostu "dusił" się - miał spadki mocy i musiałem go wymienić...).

Dodatkowo, gdybym w przyszłości chciał coś zmienić, może lepiej mieć ten "zapas" mocy?

 

@DonKeszyn dzięki za wskazówki i za linka do "mocoliczenia" ;)

Co do EIZO o którym wspominasz - dla mnie aktualnie nieosiągalny, tzn. budżetowo tak, ale nie "przeznaczeniowo" - skupiam się teraz tylko i wyłącznie na sprzęcie "liczącym" a jak patrzę na przedział cenowy dla ów monitora to jest to co najmniej 5 500 zł wzwyż więc całkiem odpada (jak zresztą pisałem chyba w poprzednim poście, będę musiał zrezygnować z EIZO, przynajmniej jak na razie).

 

Czyli reasumując, zestaw by wyglądam mniej więcej tak:

 

  • Procesor
    • Intel Core i7 4930K 3,40GHz BOX
    • 2 099,00 zł

     

    [*]Płyta główna (ZMIANA)

     

    [*]Karta graficzna

    • Gigabyte GeForce GTX 780 3GB (2xDVI, HDMI, DP) [PCI-E] OC with NVIDIA GeForce Experience & Trade
    • 1 989,00 zł

     

    [*]Pamięć RAM (ZMIANA)

     

    [*]Zasilacz

    • Corsair RM 850W 80+, GOLD, modularny, ATX, wiartak (13,5 cm)
    • 559,00 zł

     

    [*]Chłodzenie

    • Noctua NH-D14 SE2011
    • 329,00 zł

     

    [*]Obudowa

    • Thermaltake Overseer RX-I Full tower/Win/USB3.0 HDD Dock
    • 479,00 zł

     

    [*]Razem

    • 8 396,10 zł

 

Niestety nie wiem, czy jednak nie zostanę przy pamięciach RAM z zestawu #2, gdyż mimo, że mieszczę się w podanym przedziale cenowym - jak pisałem wcześniej - dobrze by było, jakby trochę zostało na twarde dyski (docelowo miało ich być 3, ale teraz niech choć będzie 1, najwyżej resztę dokupi się później).

 

Jeśli ma ktoś jeszcze jakieś uwagi, sugestie z chęcią ich wysłucham... :)

Może coś jeszcze warto zmienić? ująć/dodać?

 

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za pomoc.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DonKeszyn ha trochę nie trafiłeś z procesorem i grafiką - procesor tyć lepszy q9650, a grafika 8600gt (ale przyda się, wykorzystam do dr na ile będzie to możliwe i nie będę dostawał informacji o za małej ilości ram he).

 

@Azbesty dzięki za propozycje, ale nie wiem czemu mam do tego zestawu mieszane uczucia, bardziej się skłaniam do zestawu z mojego przedostatniego posta.

 

Co myślicie o zestawie zaproponowanym przez Azbesty? (http://www.gpucomputer.pl/produkty/stacje-robocze/renderstream-entry-level-workstation/)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dziś byłem jeszcze w jednym miejscu pytając o ceny.

Sprzedawca zaproponował mi w zamian za:

Kingston HyperX DDR3 4x 8GB 1600 MHz CL9 XMP Beast

takie o to pamięci:

G.SKILL RipjawsZ DDR3 4x8GB 2133MHz CL9 (link)

 

... jak również wspomniał, że jeśli już Kingstony to tylko z 2133MHz (czyli np. te Kingston HyperX DDR3 4x 8GB 2133MHz XMP CL11 Beast, link), tylko te niestety mają CL11 (a może nie jest to aż tak "odczuwalna" różnica w porównaniu do CL9?) - no i oczywiście cena prawie 121 zł różnicy, choć na tyle mogę sobie pozwolić.

 

Reasumując:

 

Kingston HyperX DDR3 4x 8GB 1600 MHz CL9 XMP Beast (link)

vs.

G.SKILL RipjawsZ DDR3 4x8GB 2133MHz CL9 (link)

vs.

Kingston HyperX DDR3 4x 8GB 2133MHz XMP CL11 Beast (link)

 

...oraz:

 

1600 MHz

vs.

2133 MHz

 

jak również:

 

CL9

vs.

CL11

 

Jakbyście ustosunkowali się do powyższych ustawień? co jest optymalniejsze, wydajniejsze? co lepiej wybrać?

 

Przepatrzyłem fora i większość stwierdza, że trzech producentów G.SKILL, Kingston oraz Corsair - mają produkty na podobnym poziomie (jedynie cena może się różnic w porównywalnych modelach) i że jakiego producenta bym z tych trzech nie wybrał, powinno być ok. Wspominają jedynie by wybierać niskoprofilowe pamięci z powodu zaoszczędzenia miejsca.

 

P.S.

W ów sklepie w którym mi zaproponowano G.SKILL, sprzedawca stwierdził, że Kingstony też są ok, ale G.SKILL są lepiej testowane pod względem użycia na wysokowydajnych maszynach (?) - ciekawe tłumaczenie, może dla tego, że cena w porównaniu do tych z listy, była o 500 zł większa :D

 

 

Dziękuję za sugestie i rady.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze to już któryś raz z rzędu pakowanie się w ramy o większym taktowaniu niż 1600 mhz jest zasadniczo wyrzucaniem kasy w błoto :) lepiej tą 100 dorzucic do leprzego np ssd :) no chyba ze zależy ci na wzroście wydajności na poziomie 1-3% którego nie odczujesz w ogóle ze względu na to ze programy na których pracujesz nie wykorzystują tego, no chyba ze jesteś maniakiem benchmarków ;) i na co dzień zamierzasz robić ciężkie obliczenia matematyczne. Na dodatek pamięci o wysokim taktowaniu i wysokim współczynniku cl potrafią się okazywać wolniejsze od pamięci o mniejszym taktowaniu. Tak naprawdę wzrost wydajnościowy odczuwalny uzyskasz przez oc procesora :) Co do tego które pamięci leprze to trafiłeś na sprzedawce który uważa ze to co najdroższe to leprze dla niego zapewne tak :) Tak naprawdę nie wielkie ma znaczenie na którego z tych trzech producentów się zdecydujesz w rożnych testach są to mocno porównywalne ze sobą produkty a do tej trójki dołącza jeszcze Crucial z serią ballistix co najwyżej może to mieć znaczenie dla twojego portfela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

 

@skalpel3d: domyślałem się, że pewnie tak jest :) - dzięki za odpowiedź.

 

Dzisiaj byłem jeszcze raz w tym samym sklepie co wczoraj - miała być dziś osoba, która bardzo dobrze zna się na sprzęcie i za iście rzeczywiście, widać, że gość nie tylko zna teorie, ale i też praktykę, zresztą odniosłem wrażenie, że się "bawi" składając sprzęt, więc tacy są najlepsi ( na zasadzie - praca jest dla mnie zabawą :D )

 

Stwierdził, że zestaw bardzo przyzwoity jak na tę półkę cenową. Jedynie zaproponował mi inną obudowę w tej samej cenie.

Do tej pory nie specjalnie się patrzyłem na nią samą i specyfikację (raczej patrzyłem na jej cenę :] ), ale warto jednak było. Okazało się, że ów obudowa to mała choinka "wy-bajerowana" itp. jakieś świecidełka, bajerki, stacje dokujące - osobiście raz nie podoba mi się to, a dwa i co najważniejsze nie mam zamiaru za to przepłacać. Zaproponował mi obudową Corsair 550d (zdjęcie 1, zdjęcie 2, specyfikacja) - powiedział, że montował sprzęt z jej użyciem - wymienił zalety i wady (jakie ona ma jego zdaniem)... właściwie jedną wadę, choć jak sam stwierdził, wada jak wada... przód ma jakieś drzwiczki, które trzeba otworzyć żeby wymontować/zainstalować płytę (czy jakoś tak, może coś pokręciłem...) - ma filtry, jest wyciszana, ma odpowiednio dużo miejsca (również na kable) - można również zdjąć części osłony, gdyby trzeba było lepiej "schłodzić" wnętrze; no i to o co mi również chodziło bez problemu zmieszczą się co najmniej trzy dyski twarde.

 

Myślicie, że zamiana z:

Thermaltake Overseer RX-I Full tower/Win/USB3.0 HDD Dock

na

Obsidian Series 550D Mid-Tower Quiet Case

 

... to dobry wybór?

 

 

Dzięki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysta ciekawość ile sobie za nią firma chce policzyć?

Chodzą po około 450 więc pewnie coś koło tego ;)

 

Corsair to świetna firma ale ja bym wziął raczej tego Thermaltake, obudowa zgodna z E-ATX więc jak zachce się płyty dwuprocesorowej to buda ją pomieści :)

Zawsze można poszukać też czegoś podobnego ale bardziej spartańskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to się zgadza, dlatego ja nadal nie mogę się nadziwić że dzisiaj ludzie jeszcze się nabierają na ceny wyższe o 100-200 zł od tych internetowych, bo te 50 można jeszcze znieść biorąc pod uwagę koszta wysyłki i czasami kłopoty z reklamacjami.

A już szczytem bezczelności jest oferta takich firm jak Hypercube która oferuje zwyczajne podkręcone pecety jako stacje robocze, biorąc sobie skromny, góra 20 % narzut.

Ja wiem że "stacja robocza" to pecet, ale tamci biorą zwykłe części dla graczy i entuzjastów w których podkręcenie to jeden klik na płycie, i za to kasują po około 1000 na kompie kosztującym 6-7 tysięcy :)

Mają ofertę na Allegro więc łatwo sobie policzyć ile ich "optymalizacja" kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skalpel3d: obie wymienione obudowy były mi proponowane po 520 zł (Corsair 550d w Hardware Maniacs, natomiast Thermaltake w komputroniku).

 

@Marcolini: hmm słuszna uwaga co do gabarytów... teraz trochę mam taki tyć tyć tyć dylemat. Podstawowe pytanie "czy będę chciał w przyszłości wymienić na coś większego?" - zapewne odpowiedź jest prawie na pewno twierdząca ( co prawda nie wiem "ile" to będzie ta "przyszłość" no ale :D ).

Marcolini, byłbyś w stanie coś mi zaproponować zgodnie z tym co napisałeś: "poszukać też czegoś podobnego ale bardziej spartańskiego" ? :) Tak jak pisałem skalpel3d -> nie-choinka, bez świecidełek, pilotów do oc i karteczek z melodyjkami...

 

Co do ciągnięcia kasy skalpel3d masz 100% racji ... dla tego też, zanim zadecyduje się zakupić dany element postaram się znaleźć możliwie najbardziej dogodną ofertę ( przynajmniej dla mnie i mojego portfela :) ) - dla tego też, pisze tu na forum by się Was poradzić, dowiedzieć czegoś nowego, potwierdzić lub zweryfikować swoją własną wiedzę na ten temat. Nie należę do osób narwanych - nie idę do pierwszego lepszego komputerowego (czy też internetowego) i nie biorę tego co mi podsuną pod ręce - tak jak pisałem w pierwszym poście, chciałbym możliwiej jak najlepiej wydać te pieniądze. Dlatego też, dziś mijają już 2 miesiąc i 4 dni od momentu zadania ów pytania o zestaw :D - ale cieszy mnie to że właściwie mam już gotową listę dobrego i solidnego sprzętu jak na ten przedział cenowy i to przede wszystkim dzięki Wam :)

 

Zostanie mi jeszcze tylko obudowa - jakby Ci się coś udało znaleźć Marcolini, to byłbym wdzięczny, sam też poszukam i jak znajdę to napiszę :)

 

Powiedzcie na co najlepiej Waszym zdaniem zwrócić uwagę przy wyborze obudowy?

Miejsce na kable, przestrzeń, materiały z których jest wykonana, rozstawienie na wiatraki (itp.), wyciszenie, filtry, cyrkulacja powietrza, coś jeszcze?

 

Oczywiście zapomniałbym o najważniejszym, cena... z racji, że sumaryczna cena całego zestawu "podoba mi się" i więcej nie będę w stanie wyłożyć, to też, cena obudowy max. do 580 zł.

 

 

Serdecznie dziękuję,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki ma sens szukanie na przyszłość obudowy co ten komputer zamierzasz eksploatować aż się spali pomyśl raczej ze to pudło i bebechy będziesz nadal wykorzystywał chociażby do mini render farmy.nawet w przypadku jak się przesiadasz na coś opartego na dwóch prockach to zapewne ten zestaw nie będzie jeszcze zabytkiem :) i każde 12 wątków renderujących to tych kolejne wzmocnienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem skalpel3d, ale kupowanie obudowy na przyszłość to w moim rozumieniu wybór między obudową małą a dużą, a nad tym to się już warto zastanowić. Stawiałbym na DUŻĄ, bo to przecież: łatwy montaż i demontaż podzespołów, lepszy obieg powietrza no i ( w myśl powiedzenia,że łatwiej jest gruby patyczek pocienić niż cienki pogrubić ) przestrzeń dająca możliwość rozbudowy.

Bo czy ktoś jest w stanie przewidzieć czy do skrócenia czasu renderingu (tego wąskiego gardła grafika 3d) w przyszłości konieczna będzie wymiana procesora wraz z przyległościami, czy może po prostu dodanie dodatkowych kart graficznych a wtedy gruby patyczek się przyda.

Któż to wie...

 

Z pozdrowieniami

KaJot

Edytowane przez k.jansen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k.jansen tośmy się nie zrozumieli do Corsair 550d nawpychasz spokojnie kart graficznych włącznie z potworkiem 452mm, a przyczyna rozterek autora nie jest akurat pakowanie kolejnych kart graficznych tylko to ze ktoś tu wcześniej wspomniał o pakowaniu w razie czego płyty z dwoma procesorami :) stad był mój tekst o celowości kupowania do aktualnego zestawu jeszcze większego pudła :) pozdrawiam Łukasz

PS twoim tokiem rozumowania to musimy raczej w takim przypadku się przygotować na naprawdę wielkie pudła bo to i zasilacz będzie musiał być po byku :)

A ja tylko chciałem skrócić cierpienia Matuzalema bo się chłopak szybciej potopu doczeka niż kompa jak mu tak będziemy mieszać :)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scalpel3d A jakie to według Ciebie mogą być argumenty o niecelowości kupowania za podobną kwotę obudowy większej, a zatem o większych możliwościach konfiguracyjnych oraz użytkowych?

Czemu widzisz jako wadę, że Matuzalem będzie miał ewentualną możliwość, jak to sugerował Marcolini zamontowania płyty dwuprocesorowej, że

będzie miał możliwość wygodnej ewentualnej rozbudowy o dodatkową kartę graficzną, że będzie miał możliwość upakowania większej ilości dysków, które jak sam wspominał posiada w dużej ilości?

Ja też tylko chcę skrócić cierpienia Matuzalema (zakładając, że to jest powód Jego cierpień) i wskazać dodatkowe dane celem dokonania przez Niego odpowiedniego wyboru. I to by było na tyle jak mawiał klasyk.

PS

skalpel3d weź wyluzuj :) i zawróć z poletka fantasy na pole merytorycznej dyskusji jak zawsze to czyniłeś w swoich poradach. Tu cytat: "...twoim tokiem rozumowania to musimy raczej w takim przypadku się przygotować na naprawdę wielkie pudła bo to i zasilacz będzie musiał być po byku" Nie, no nie sugeruj, że namawiam do złożenia kompa w obudowie po starej lodówce i podłączenie się do zewnętrznej stacji transformatorowej.

 

Pozdrawiam

KaJot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

 

Po przeanalizowaniu Waszych wypowiedzi oraz opinii artzgodka (dzięki :) ) oraz kilku innych opinii na temat tej obudowy i rozeznaniu się stwierdzam, że jednak wybiorę Fractal Design Define XL R2 Black Pearl USB 3.0.

 

Marcolini również dziękuję za pomoc i propozycję ;)

 

skalpel3d myślę, że k.jansen ma jednak rację... patrząc na to "przyszłościowo" zdałem sobie sprawę, że wielkość obudowy może mieć znaczenie nie tylko jeśli chodzi o cyrkulacje powietrza, ale również wymianę bebechów. Przykładowo, "znudzi" mi się płyta i zapragnę mieć 2 procki z tą obudową nie będzie problemu (albo np. będę chciał założyć chłodzenie wodne [a co :D], zgodnie ze specyfikacją, nie powinienem mieć problemu z zainstalowaniem "wody" w tej obudowie). Większa ilość kart i inne ustrojstwa zmieszczę się, dzięki czemu "zaoszczędzę na przyszłość" - nie będę musiał wydawać na nową obudowę tylko zainkasuje pieniądze w sprzęt :)

 

Co więcej, patrząc na pozostałe opinie wydaje mi się, że jest to dobra obudowa jak na ten przedział cenowy - od czasu do czasu ktoś wymieni jakąś wadę, wiadomo, zawsze znajdzie się osoba, kto będzie coś uważał za wadę, ale mimo wszystko pozytywne opinie przeważają nad negatywnymi czy neutralnymi, dlatego też, wybiorę jednak obudowę Fractala.

 

Reasumując, zestaw wyglądałby tak:

 

  • Procesor
    • Intel Core i7 4930K 3,40GHz BOX

    [*]Płyta główna

    • Asus P9X79-E WS

    [*]Karta graficzna

    • Gigabyte GeForce GTX 780 3GB (2xDVI, HDMI, DP) [PCI-E] OC with NVIDIA GeForce Experience & Trade

    [*]Pamięć RAM

    • Kingston HyperX DDR3 4x 8GB 1600 MHz CL9 XMP Beast

    [*]Zasilacz

    • Corsair RM 850W 80+, GOLD, modularny, ATX, wiartak (13,5 cm)

    [*]Chłodzenie

    • Noctua NH-D14 SE2011

    [*]Obudowa

    • Fractal Design Define XL R2 Black Pearl USB 3.0

 

Co myślicie o już "końcowym" zestawie?

Wszystko w nim "gra i buczy" ? :)

 

 

Serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Trochę czasu minęło od ostatniego postu, ale już wszystkie "bebechy" są poskładane :)

 

Czekam jeszcze na dysk (wybrałem dysk WD serii Black - numerków nie pamiętam; ponoć jest dobry, wytrzymały i gotowy do pracy "28/8" :) nie jest z najwyższej półki bo wykosztowałem się na całe ustrojstwo, ale jak na razie musi wystarczyć).

 

Całość robi niezłe wrażenie: od nie-małych rozmiarów chłodzenia (i zawartej w zestawie bardzo dobrej pasty nie silikonowej) po kartę graficzną zajmującą 4 molexy (co więcej ów płyta może pomieścić 4x SLI/CrossFire).

 

Obudowa jest również - jak dla mnie - świetnie przemyślana i wykonana. Dodam jeszcze do tego co artzgodka napisał o niej, że za tylną ściankę, można przeciągnąć kable co jest mega-super - kable się nie plączą, jest lepsza wentylacja, wszystko jest ładnie poukładane (ścianka posiada mostki montażowe np. dla opasek). Dodatkowo posiada 8 wysuwanych kieszeni (+4 standardowe) na dyski/etc. co również mnie ucieszyło, gdyż nie będzie problemu z dodawaniem/demontażem ustrojstw. W zestawie jest aż nadmiar śrubek, podkładek, gum, elementów dystansowych itd.

 

Płyta główna również zrobiła na mnie nie małe wrażenie - ogólnie jej możliwości, elastyczność i opcje customizacji, przerosły moje najśmielsze oczekiwania (jak również sposób komunikacji z użytkownikiem, Q-Code, podsystemy...).

 

Dość dawno nie miałem już do czynienia z nowszym sprzętem, co najwyżej z moim gruchotem albo ze sprzętami do naprawy, przeglądu. Co innego jest czytać o czymś, a co innego "dotknąć" własnymi rękoma, więc to na pewno też wpłynęło na moją ocenę i dodatkowe zaskoczenie.

 

Ogólnie jestem zadowolony z zestawu :) - wydaje mi się, że jak na te pieniądze, mogę go śmiało polecić każdemu.

 

Chciałbym również serdecznie podziękować wszystkim, którzy mi doradzili i pomogli w wyborze zestawu ;)

 

Mam nadzieję, że posłuży i nie będzie za często grymasił.

 

Dziękuję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie odnośnie tego Twojego zestawu, a mianowicie jak Ci się sprawuje? a może byś coś wymienił w nim juz tym czasie?

Pytam bo sam jestem teraz na kupnie a szukam czegoś do 3dsmaxa, vraya i ps.

A może ktoś inny by doradził w tym temacie? Szukam coś właśnie w tym przedziale do 8 tys.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności