Skocz do zawartości

Podział siatki STL


Gość michalgawlik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michalgawlik

Witam serdecznie, jestem nowym użytkownikiem forum oraz średnio zaawansowanym modelarzem ;) Na co dzień pracuję jednak w Soldworks, ale Maxa również staram się zgłębiać i teraz podczas pracy napotkałem konieczność skorzystania z niego a jednocześnie trudność przy przygotowaniu plików do dalszej konwersji pod CAD Decor.

 

Mam model kabiny prysznicowej wyeksportowany z Solidworks jako plik STL. Teoretycznie jest to jedna bryła ale po wybraniu Convert to -> Editable poly -> Element mogę wybrać w całości elementy które w Solidzie były osobnymi częściami. W tej chwili cały model jest na jednej, domyślnej warstwie. Ja potrzebuje mieć poszczególne części przypisane do osobnych warstw lub choćby oznaczone osobnym kolorem. Jak wyodrębnić je z całości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

jeżeli wcześniej były osobnymi obiektami to prawdopodobnie teraz możesz je wyodrębnić z jednego obiektu poprzez detache. W edit poly masz możliwość wybierania całych elementów nie pojedynczych poligonów. Wtedy można je wydzielić z pojedynczego obiektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności