Skocz do zawartości

Henschel Hs 129 B-3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zupełnie nie mam pojęcia jak cząsteczkami rozmieścić śrubki!

 

Pixel Factory robi błoto za pomocą cząsteczek, czego też nie potrafię rozgryźć.

 

Nie wiem jakich informacji szukać, rozległy temat...

 

Edit:

 

Zwykła mapa bump tyle że w odpowiedniej rozdzielczości .

 

Czyli maluje się ją w Photoshop.

Kiedyś to sprawdzę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, teraz to rozumiem jak to działa!

No bardzo ładnie je rozmieściłeś, tak się zastawiam jak rozmieszcza się takie elementy w Photoshopie.

Jeśli chodzi o odstępy to wiem jak to zrobić, ale tu jest pełno krzywych, okręgów, nigdy czegoś takiego nie robiłem.

Poszukam sobie jakiegoś tutoriala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepytany odpowiem.

Jak chce mieć nity wokół kółka, to robię kółko w inkscape, robię nit jeden na obwodzie i snapuje jedo pivot obrotu do środka kółka.

Potem robię alt D (linked duplicate) i obracam ten duplikat z controlem by się snapował o stały kąt oczywiście z pivotem obrotu w środku koła.

powtarzam czynność naście razy (kąt snapowania można w opcjach zmienić) i mam połączone duplikaty po okręgu. jeśli zmienię jeden, na przykład powiększę, to zmieniają się wszystkie nity, które są klonami.

 

Układanie nitów w równych odstępach w linii jest jeszcze bardziej trywialne narzędziem align, też w Inku

 

Tekstura w Inkscape jest wektorowa, to mogę sobie eksportować z dowolną rozdzielczością i patrzyć jak wygląda, żeby dobrze dobrać kompromis między wielkością, a wyglądem. Raczej próbuję się zmieścić z modelem w pamięci karty graficznej, żebym mógł wyrenderować na GPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pod spodem rozłożone siatki to okręgi można ręcznie ;)

 

To też dobry sposób!

Ale musi być jakiś trick to zrobienia tego z automatu, po krzywych! :)

 

@ikkiz dziękuję za rady, ale ja tylko w Photoshopie operuję i wolę w nim się tego nauczyć :)

 

Proste linie to banał roku, ustawia się odległość w brush i rysuje z wciśniętym shift chyba (nie pamiętam robię to odruchowo)

Ale zaokrąglenia to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też dobry sposób!

Ale musi być jakiś trick to zrobienia tego z automatu, po krzywych! :)

 

@ikkiz dziękuję za rady, ale ja tylko w Photoshopie operuję i wolę w nim się tego nauczyć :)

 

Proste linie to banał roku, ustawia się odległość w brush i rysuje z wciśniętym shift chyba (nie pamiętam robię to odruchowo)

Ale zaokrąglenia to nie mam pojęcia.

 

 

rysujesz scieszke i potem prawym wciaz miejac piurko klikasz i wybierasz stroke costam dawno nie uzywalem wiec juz nie pamietam hakie to bylo polecenie dokladnie i wybierasz potem brush

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zostawianie tych śladów w ten sposób niszczy całą koncepcję

 

z jednej strony, powstaje model odwzorowany "co do śrubki", a tu nagle inwencja twórcza i dusza artysty ponieważ fajnie wyglądają wypalenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..czuję się dobity. Niemcy wygrywają złoto na Mundialu, dół na lata, wchodzę na max3D i co widzę..... samolot modelowany od miesięcy przez najlepszego grafika wśród strażaków w Polsce to jakaś maszyna śmierci ze swastyką :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..czuję się dobity. Niemcy wygrywają złoto na Mundialu, dół na lata, wchodzę na max3D i co widzę..... samolot modelowany od miesięcy przez najlepszego grafika wśród strażaków w Polsce to jakaś maszyna śmierci ze swastyką :(
Napisał user posiadający awatar z błyskawicą Hitlerjungen :D:D:D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Henschel będzie jeszcze do nas wracał!

Fajnie! :)

 

Zrobiłeś kiedyś scenę ze zniszczonym modelem?

Widziałem chyba większość twoich prac i wszystkie modele są w pełnej gotowości bojowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by go tak lekko pochylić i ugrząźć koła od strony wody? I trochę wody w bliższym śladzie czołgu.

Ale fajny czołg i ładna scena.

 

Ten z zebrą na tle zimowego pola też świetny, tylko może lepiej obrócić tak żeby nie ucinął drzew i ich cienia? Ale świetne tło, z tą zebrą wygląda trochę surrealistycznie, pasuje.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, tym razem przesadziłeś!

Cudownie to wygląda, śliczna ta blacha, soczysta na maxa!

To strasznie ciężkie przedstawić pełen detalu model w pełnej krasie na jednym obrazku!

Aby docenić całość twojej pracy musisz zrobić ich przynajmniej 50.

Wiele ujęć, wiele scen!

Te nity mnie hipnotyzują!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności